Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Oj tam  :P Za jednego druta Yarbo z wtykami masz serwisu a serwisu  ;D . A G-36 pod wzglęcem napraw jest fajny . Tak jak stary golf czy garbus . Czysta mechanika . No i cała otoczka słuchania  ::)

miniabyr

Ja tam nie wiem ,ale ja w swoich 2 magnetofonach zrobiłem lub nie zrobiłem nic . Jak kupowałem Telefunken M10 to całą regulację i serwis zapewnił mi sprzedający . Trzeba wiedzieć od kogo kupować. Darek dodatkowa mocno ,ale to mocno przerobił swojego Revox'a . Jest w pewnym sensie królikiem doświadczalnym dla nas jeśli chcielibyśmy zrobić taką ingerencję w Revox'ie 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Walka o detale . Czy zostaną to jeszcze nie wiem . Na razie mi się podobają . Nie mam też wrażenia że są zbyt nowoczesne . Gałki z modushopu jak by ktoś chciał sobie zakupić

MAC

Nie. Jestem na nie...
Stanowczo, te oryginalne nakrętki od Mazowszanki lepiej wyglądają  :D

rudy-102

Cytat: cdt w Październik 14, 2017, 22:01detale
Moim skromnym zdaniem te stare lepiej pasują do całości. Nie da się ich wyczyścić i zaczernić na nowo strzałki?

cdt

Wszystko się da :) . Na razie opatrze się tymi . Myślałem żeby trysnąć oryginały na czarno ale się boje :) . Bo to już nie odwracalne by było . Stąd przymierzam różne gotowce


cdt

W F-36 są fajne gałki .


cdt

Ja bym kupił nowszą wersje mark III . Zresztą mam taki zamiar ale musi poczekać w kolejce .

miniabyr

Kurcze może ja swojego sprzedam ? Zastanowię się i dam odpowiedź na priv.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Tam u góry padło pytanie, która wersja lepsza :) Ja bym dodał pytanie- dlaczego?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

A proszę bardzo  Nowsza(g 36) ma np. mierniki wysterowania przy nagrywaniu a starsza(f36) ich nie ma tylko tzw. perskie oczko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Sportowiec

Ten nowszy   ma trochę więcej   do  zrobienia  .   Ja słyszałem u kolegi właśnie 3 wer.   I było  bardzo fajnie    Dlatego  takie pytanie  o różnice
Bo   starszą kupię  i gram

cdt

W dzwięku różnicy nie będzie . Nowsza wresja ma lepiej dopracowaną mechanikę . Nie są to duże zmiany ale zawsze . Mocniejszy silnik i takie tam . Jest łatwiejsza do modyfikacji .

MAC

NIE, NIE, NIE...
Nie namówicie mnie... Obiecałem vasie  ;D

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Październik 17, 2017, 09:37
A proszę bardzo  Nowsza(g 36) ma np. mierniki wysterowania przy nagrywaniu a starsza(f36) ich nie ma tylko tzw. perskie oczko.

Oba z aukcji mają mierniki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Sportowiec

Właśnie    dlatego pytam  o różnice bo  to  wiekowe  sprzęty i  niestety ludzie często  źle traktują  te wspaniałe   staruszki
Ten starszy zdecydowanie  w lepszym stanie.   

vasa

Cytat: masza w Październik 17, 2017, 11:04
NIE, NIE, NIE...
Nie namówicie mnie... Obiecałem vasie  ;D
Obiecałeś.
Jak skerwisz to stawiasz kolejkę wszystkim [emoji16]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Póki co właściciele chyba nie wiedzą, które MK G36 jest lepsze i dlaczego. W sumie też nie wiem, ale celowałbym w ostatnią wersję. Zakładam, że to był czas, gdy poprawiano błędy, a nie jak  20 lat później- obniżano koszty produkcji. Przy czym- podkreślam- nie znam się. Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: miniabyr w Październik 17, 2017, 09:16Kurcze może ja swojego sprzedam ?
Dziękuje Pawełku . Czas rozpoczynać manewry pod tytułem speed mark III . Szykuje się pół roku niezłej jazdy ;)

miniabyr

#396
Darek niech ci służy i cieszy oko i ucho.  Arek ja pisałem o F36 i G 36. Sorry moja wina ,ale zasugerowałem się  wklejonym zdjęciem  a nie drugim odnośnikiem do aukcji. Co do różnic w samym G36 wer I,II i III to jest ich sporo . Mam to wszystko w pdf  i na końcu w danych tech jest dokładny wykaz różnic . Mogę podesłać na maila jak ktoś chce. .......................jest tego z 10 stron . 5 serwuję od razu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#397
Cytat: cdt w Październik 17, 2017, 22:45Dziękuje Pawełku .

Cytat: miniabyr w Październik 18, 2017, 07:28Darek niech ci służy

:o
To już trzeci?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Miłość, miłość... To nekrofilia a nie miłość  ;D