Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: paul_67 w Luty 07, 2019, 18:39dwadzieścia lat temu
Cytat: paul_67 w Luty 07, 2019, 18:39.Minęło jakieś dwa, trzy tygodnie i wreszcie usłyszałem to co przedtem w sklepie:)
I od tego czasu gra ciesząc uszy :). Tak?

paul_67

Gra, a jakże:) Jedyna awaria to mostek prostowniczy za parę złotych po chyba 18 latach.Teraz myślę o wymianie kondensatorów.Mam już cały komplet.Te w zasilaniu bardzo się przegrzewały ze względu na pracę wzmacniacza w klasie A.

Pablo_NL

Jest już ok. Integra wskoczyła w swój zatrzask. Pokazała się podstawa basowa a co za tym idzie, średnica jest na swoim miejscu. Mimo wszystko nowy wzmacniacz jest troszku bardziej analityczny i rozdzielczy, ale tylko minimalnie. I chyba ciut ciut głośniejszy na tym samym podkręceniu. Jednak transformator też ma swoje trudne dni na początku...


Pablo_NL

#304
Nawet na obudowie stoi że MIT :)
Tak czy siak, rozciąganie lub ściskanie spirali w Helixie IC ma duży wpływ na dźwięk. Wiem, bo bawiłem się w to.

dino

Cytat: Pablo_NL w Luty 09, 2019, 19:32Tak czy siak, rozciąganie lub ściskanie spirali w Helixie IC ma duży wpływ na dźwięk. Wiem, bo bawiłem się w to.
A jaki to jest "duży" ? Bo wpis bardzo "mityczny"  8)

McGyver

Cytat: Pablo_NL w Luty 09, 2019, 19:32rozciąganie lub ściskanie spirali w Helixie IC ma duży wpływ na dźwięk. Wiem, bo bawiłem się w to.
Jakoś mnie to nie dziwi. Owa spirala jest w istocie cewką, rozciągając bądź ściskając zwoje zmieniasz jej indukcyjność.

dino

Cytat: McGyver w Luty 09, 2019, 20:30Jakoś mnie to nie dziwi. Owa spirala jest w istocie cewką, rozciągając bądź ściskając zwoje zmieniasz jej indukcyjność.
:np:
I nie trzeba robić "mitycznych pudełek"  ;D

Pablo_NL

Pisałem w wątku o Helixie, ale powtórzę. Przy odległości pomiędzy grzbietami spirali ok. 5mm - brak wypełnienia, dźwięk bardzo "lekki" i do bólu analityczny, brak wyższego basu (niski był super) i dolnej średnicy. Bardzo męczący.
Po rozciągnięciu do ok. 1 cm, jest cały zakres, nic się nie wybija i nic nie ginie. Mowa o moim kablu i moich zabawach, nie wiem jak w innych przypadkach. Nic nie mierzyłem, słuchałem.

dino

Zaraz trzeba będzie zmienić tytuł wątku z "obalamy" na "promujemy" mity audio.

wiki

Cytat: Pablo_NL w Luty 09, 2019, 20:38Pisałem w wątku o Helixie, ale powtórzę. Przy odległości pomiędzy grzbietami spirali ok. 5mm - brak wypełnienia, dźwięk bardzo "lekki" i do bólu analityczny, brak wyższego basu (niski był super) i dolnej średnicy. Bardzo męczący.
Po rozciągnięciu do ok. 1 cm, jest cały zakres, nic się nie wybija i nic nie ginie. Mowa o moim kablu i moich zabawach, nie wiem jak w innych przypadkach. Nic nie mierzyłem, słuchałem.
Dzięki za podzielenie się Twoim doświadczeniem....😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Jakub

To jest w zasadzie fascynujące, że audiofil najpierw walczy o jak najlepszy prąd, jakieś izolowane instalacje robi, super listwy i kondycjonery wpina, a potem łączy sprzęt przewodem z cewką lub z baterią kondensatorów, które ten wymuskany sygnał psują i wprowadzają dodatkowe zakłócenia a całym systemie. Taka wewnętrzna sprzeczność.  ;D

Pablo_NL

#312
dino, nikt niczego nie promuje a jedynie odpowiada na Twoje zapytanie. Zrobiłeś kiedyś kabel i go odsłuchałeś? Ja zrobiłem bo potrzebowałem na szybko coś, za co nie nie zapłacę fortuny a nie będzie mi mącił w systemie.
Stroiłeś kiedyś gitarę? Zapewniam Cię, że 8 na 10 nie stroi idealnie jak powinny. Zapewniam Cię, że użycie elektronicznego stroika g..... daje i jeśli nie jesteś obyty z tematem nigdy idealnie ich nie nastroisz. Ale to taki mit... Powinno działać, a nie działa, co tam ludzki słuch...

P.S.
To tak jak z ludźmi, którzy używają lamp. Normalnie idioci - słuchają zakłóceń
Nie mam listwy ani kondycjonera, nie są mi potrzebne. Jeśli by tak było, pewnie bym kupił.

dino

Jest to moja prywatna opinia ! I nie odbierajcie tego jako krytyki tej czy innej osoby ale często moim zdaniem zdarza się, ze niewłaściwy dobór lub konfiguracja sprzętu powoduje rożne "cudowne" efekty po zastosowaniu elementów, które nie powinny wpływać na dźwięk.
Pamiętam jak kolega przybiegł z kablem, który mu "rozjaśnił system". Miał małe kolny Totem Mite. Po wpięciu u mnie cudownych kabli (zamiast moich miedzianych) okazało się, że gra "jaśniej". Tylko gdzieś wcięło bas.
Spec od kabli znający jego system wcisnął mu właśnie takie rozwiązanie.
Basu mu dużo nie ubyło ale jak dokładniej posłuchał to kable ..oddał.

dino

Cytat: Pablo_NL w Luty 09, 2019, 22:05Stroiłeś kiedyś gitarę? Zapewniam Cię, że 8 na 10 nie stroi idealnie jak powinny. Zapewniam Cię, że użycie elektronicznego stroika g..... daje i jeśli nie jesteś obyty z tematem nigdy idealnie ich nie nastroisz. Ale to taki mit... Powinno działać, a nie działa, co tam ludzki słuch...
Stroję i to nawet dosyć często. I mój tuner Korga pokazuje rozjazdy. A że gra się potem na (w/g tunera) nienastrojonej to już inna bajka.
Stare tunery z miernikiem analogowym były "łaskawsze".

Pablo_NL

Dlatego zaznaczyłem, że w "moim przypadku". Co innego, gdybym na zrobienie sobie tego sznurka wydał grubą kasę i później starał się zakrzywiać rzeczywistość na siłę. U mnie przypadkowo zadziałało i zostało, wypierając druty za dość duże pieniądze które robiły to samo albo gorzej.

Pablo_NL

Cytat: Pablo_NL w Luty 09, 2019, 22:17Stare tunery z miernikiem analogowym były "łaskawsze".
I tu się zgodzę po całości. Natomiast cała sztuka wystartować od podanego E, a później kręcić kluczami samemu i to nie tylko pod progi, prawda? Można? Można, a jeśli nie to lutnik tylko pozostaje.

dino

Tak czy siak dla mnie przesuwanie oplotu nadaje się raczej do mitów. Chociaż uwaga MC dotycząca regulacji w ten sposób indukcyjności może być w tym przypadku wyjaśnieniem problemu.

Pablo_NL

Być może właśnie chodzi o to. Z drugiej strony, jeśli kiedyś mi się trafi system z "wywaloną" średnicą przed szereg, to już wiem od czego zacząć.

wiki

Cytat: elem w Październik 31, 2017, 11:39Bum, ty leniu, masz i nadawaj. Niech poleje się krew 
To tak dla przypomnienia... historycznie...
😁😁😁
Pierwszy wpis w tym wątku....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pablo_NL

Tam krew zaraz. Sam niekiedy czytam i patrzę na różne dziwy i magię, później tylko kręcę z dezaprobatą głową. Są jednak rzeczy, które pomimo swojej dziwaczności, po sprawdzeniu przeze mnie, w mniejszym lub większym stopniu działają. Zapewniam - są to bardzo odosobnione przypadki i to takie na które nie muszę napinać się finansowo. Nie piszę tutaj tylko o audio.
Nie zabieram głosu, jeśli czegoś osobiście nie sprawdzę. Zabieram, jeśli sprawdzę i działa u mnie.

dino

Chyba jednak (o dziwo) udaje nam się wbrew szaleństwu, które dzieje się w mediach i na innych forach lać raczej olej na spienione wody niż krew  ;D ;D ;D

Pablo_NL


vasa

Cytat: dino w Luty 09, 2019, 23:40
Chyba jednak (o dziwo) udaje nam się wbrew szaleństwu, które dzieje się w mediach i na innych forach lać raczej olej na spienione wody niż krew  ;D ;D ;D
Coś pomóc?
Skomentować?
Nieostrożnie z ogniem i oliwą podziałać?

Do usług [emoji4]

Widzę że słonie, małpy i herbata wypuściły Cię z objęć [emoji208][emoji205][emoji263]
Witamy na łonie [emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Herbata z pociągu?
Ale o co chodzi???
😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka