A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: dino w Listopad 23, 2018, 13:17
najchętniej znalazłbym jakieś przemysłowe (oni muszą trzymać standardy)
Jak szukasz przemysłowych to mogę polecić te:

Wtyki z niklowanych odkuwek mosiężnych. Niemiecka firma Kopp.
Ta pokazana wyżej przez McG

to wytłoczki z blachy. Też kiedyś takie miałem.
Natomiast te niebieskie Chińczyki są całkiem dobre. Tak samo dobre jak Kopp, tylko że ładniejsze :).
Acha. Ja słyszę różnicę w kablach.


rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:23Te niebieskie akurat są z mosiądzu, miałem takie i sprawdzałem.
Tak jest. Zgadza się.
Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:23Są też chińskie wersje z czystej miedzi (mam, sprawdzałem, jest to miedź prawdziwa,
Te też mam i jestem z nich bardzo zadowolony. Są na tyle dobre, że nie widzę potrzeby kupować lepszych/droższych.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:23
Te niebieskie akurat są z mosiądzu, miałem takie i sprawdzałem.
Są też chińskie wersje z czystej miedzi (mam, sprawdzałem, jest to miedź prawdziwa, aczkolwiek zapewne nie jest to 7N), ale są już znacznie droższe.
Jak znajdziesz jakieś przemysłowe, to zapewne też będą made in China, i kółko się zamyka.
Czyli pozostaje wizyta w Legnicy :)
Huta blisko. Trza się zasadzić na czystą miedź elektrolityczną i do roboty  8)
Jak patrzę na konstrukcje wtyku IEC (blaszki sprężynujące) to zrobione z czystej miedzi długo by nie wytrzymały.
Przemysłowe częściej (nie zawsze) są robione w/g specyfikacji we własnych fabrykach firm z EU w Chinach.
I tam jakość jest kontrolowana.


dino

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:29Ten Kopp kaszani dźwięk. Rzeźnia się robi.

A dlaczego "kaszani dźwięk" - że niby niemiecki ? ;D ;D ;D

rudy-102


McGyver

Cytat: dino w Listopad 24, 2018, 20:03
Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:29Ten Kopp kaszani dźwięk. Rzeźnia się robi.

A dlaczego "kaszani dźwięk" - że niby niemiecki ? ;D ;D ;D

A czy ja go wiem dlaczego? Może złośliwy jest?

dino

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 20:19A czy ja go wiem dlaczego? Może złośliwy jest?
Czyli wpis na podstawie subiektywnego odczucia ?
Bo mi się zawali teza, że więcej jak 200PLN za kabel sieciowy to "subiektywna chęć posiadania"

McGyver

Możesz przyjąć, że na podstawie moich badań organoleptycznych. Serio, ten wtyk sprawił, że sieciówka grała chudo i szorstko. Wymiana na Bals unormowała sytuację. Ponadto ten Kopp jakiś taki niemiły w dotyku  :-\
Odżałuj te 5USD na te chińskie rodowane w niebieskich koszulkach. Koszt niewielki, a zresztą zawsze możesz się wyłgać, że kupiłeś je z powodów estetycznych  ;)

McGyver

Ładne parę lat temu i ze dwie przeprowadzki wstecz zaprzestałem sprawdzania wtyków przemysłowych w momencie gdy odkryłem, że niewiele drożej można ściągnąć z Chin bardzo estetyczne wtyki ze złoconymi i rodowanymi pinami.

dino

Ależ ja mam śliczne szare komputerówki i raczej ich nie zmienię.
Po wizycie na AVS i oglądaniu chcąc nie chcąc kabli zastanowiło mnie dlaczego są takie pytony wytwarzane i kto je kupuje.
Stąd próba policzenia kosztów sensownego kabla sieciowego z ekranowaniem.
Opowieści z "mchu i paproci" o grających kablach zasilających raczej mnie nie przekonują.
OK często do porównań używają kabli "chińskich" i tych właściwie zaprojektowanych z "miedzi" - wtedy jest różnica.
Łatwo to zauważyć po kablach USB czy to do sygnału czy do ładowarek. Trafiały mi się kable USB na których zewnętrzna karta muzyczna po prostu nie działała. Po rozwaleniu było w środku jak we wspomnianej sieciówce.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 20:37Ładne parę lat temu i ze dwie przeprowadzki wstecz zaprzestałem sprawdzania wtyków przemysłowych w momencie gdy odkryłem, że niewiele drożej można ściągnąć z Chin bardzo estetyczne wtyki ze złoconymi i rodowanymi pinami.
Z marketingowego punktu widzenia 100% racja. A jak cena podobna to i ekonomia się zgadza. Tylko ja tym łobuzom nie wierzę bo 4.5 funta czyli 25PLN za miedź i rod jakoś mi się kupy nie trzyma. Zwłaszcza, że importujemy z Chin bez jakichkolwiek testów czy kontroli.

rudy-102

Cytat: dino w Listopad 24, 2018, 20:44sensownego kabla sieciowego z ekranowaniem.
Wyżej pokazany Kopp w połączeniu z kabem Lapp Olflex 3x2,5. Jako zimną końcówkę miałem jakąś za 1,5€. Styki wyglądały na miedź. Kabel grał lepiej niż dostarczony fabrycznie ze wzmacniaczem. Żadnego kaszanienia nie zauważyłem, ale wszystko zależy od jakości sprzętu i uszu. Potem zamieniłem ten kabel na Inakustik Referenz z wtykami Viborg z czystej miedzi.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 24, 2018, 20:44Opowieści z "mchu i paproci" o grających kablach zasilających raczej mnie nie przekonują.
Od słuchania opowieści niczego nowego nie doświadczysz. Trzeba się przekonać na własnej skórze, porównując sieciówki. Zapraszam do mnie, zademonstruję Ci jaki wpływ na brzmienie ma wymiana tylko jednej sieciówki, przy DACu.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 24, 2018, 20:484.5 funta czyli 25PLN za miedź i rod
Mosiądz. A rodu to tam jest cieniutka warstewka.
Miedziane też mają, ale odpowiednio droższe.

cdt

Cytat: rudy-102 w Listopad 24, 2018, 20:58Inakustik Referenz
Oni robią sieciówki ? bo z sygnałówki jestem zadowolony . Jak masz linka to daj :)

vasa



Cytat: rudy-102 w Listopad 24, 2018, 20:58wszystko zależy od jakości sprzętu i uszu.
A szczególnie uszu. Ponieważ to jest kwestia absolutnie nie weryfikowalna.
Jak usiądziemy we dwóch do testu sieciówek to ja stwierdzę że różnic brak a Ty że są.
Pomiary żadnej różnicy nie wykażą Ale, jak wiadomo, pomiary nie grają.
I kółko się zamyka [emoji54]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


McGyver

Cytat: vasa w Listopad 24, 2018, 21:15Jak usiądziemy we dwóch do testu sieciówek to ja stwierdzę że różnic brak a Ty że są.
Jak usiądziemy we dwóch do testu sieciówek u mnie, i ja powiem że różnice są, a Ty powiesz że różnic nie ma, to będzie znaczyło że skłamałeś. W moim systemie wymiana sieciówek przy źródle daje tak ewidentne różnice, że już niejednego niedowiarka w ten sposób "skrzywdziłem".

dino

Szanowne towarzystwo.
Jak napisałem - subiektywne odczucia proszę wyrażać w pierwszej osobie.
I każdy ma do tego prawo.

Obiektywne są pomiary parametrów, które mogą wpłynąć na pracę urządzenia i opracowania naukowe odpowiednio zinterpretowane.

Z bólem obserwuje jak opracowania naukowe dotyczące zupełnie innych sytuacji są wykorzystane do niesienia "kagańca" oświaty.
Przykład z sieciówkami mamy na forum. Czyli "helix".
Pseudoteoria http://www.image99.net/blog/files/be8de0c383c5434907610d6b55049e69-75.html
Na podstawie opracowania http://www.siemon.com/uk/white_papers/02-03-22-emi.asp

Jak można doszukiwać się wpływu interferencji kabla zasilającego na kabel zasilający na podstawie opracowania o wpływie interferencji kabli zasilających na kable sygnałowe ?


vasa

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 21:21W moim systemie wymiana sieciówek przy źródle daje tak ewidentne różnice, że już niejednego niedowiarka w ten sposób "skrzywdziłem".
A ja wspominam mój pierwszy raz kiedy "usłyszałem" kable.
Dźwięk został przez audiofilskie wynalazki znanej firmy kablarskiej spaprany kompletnie.
Wierzę że jako profesjonalista jesteś w stanie wystrugać kabel zasilający "mający wpływ". Tylko czy jesteś w stanie polepszyć dźwięk klocka zasilanego kablem od żelazka czy tylko popsuć?
A może jesteś w stanie pokazać pomierzone sygnały rzeczonego źródła z różnymi kablami zasilającymi?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

A może to przypadkowe kable "od żelazka" albo "od drukarki" psują dźwięk, a kable dedykowane właśnie nie psują?
Oczywiście nie wykluczam, że jakiś konkretny kabel "audiofilski" może też dźwięk psuć. Sam takowe kable posiadam, bo nie mam sumienia tego komukolwiek sprzedać, a wyrzucać też nie chcę bo do celów demonstracyjnych są w sam raz.
Podłączamy zatem do źródła sieciówkę przeznaczoną do źródła. Słuchamy chwilę, po czym nie zmieniając niczego innego wymieniamy rzeczoną sieciówkę na ów kabel od żelazka (nie-chiński, żeby nie było) i słuchamy ponownie. U mnie różnica na niekorzyść kabla od żelazka jest tak ewidentna, że ten, kto chce twierdzić że różnicy nie słychać, musi się wykazać złą wolą.
Zaś co do profesjonalizmu, w dziedzinie kabli profesjonalistą nie jestem. Kabli własnoręcznie nie plotę, co najwyżej konfekcjonuję wtykami na własne potrzeby przewody fabryczne, choć niekoniecznie takie których pierwotnym przeznaczeniem było audio (np. wojskowa miedź lub srebro w teflonie itp).

dino

Ja się przychylam do teorii, że kable "audiofilskie" są budowane aby wywierać jakiś wpływ na dźwięk.
Między innymi dlatego studia nagraniowe raczej z nich nie korzystają bo trzeba wyprodukować materiał "sterylny".
Potem każdy z nas we własnym systemie kombinuje.
Ja wolę dobierać komponenty używając neutralnych kabli. Może to trochę "droższa" metoda ale często tylko pozornie.
Bo nierzadko spotyka się dyskusje kablowe o brzmieniu systemu z DL103 za c.a. 1500PLN i kablami za 3000PLN.
Nie lepiej wydać kasę na lepszą wkładkę ?

gratefullde

Cytat: dino w Listopad 25, 2018, 13:41
Ja się przychylam do teorii, że kable "audiofilskie" są budowane aby wywierać jakiś wpływ na dźwięk.
Między innymi dlatego studia nagraniowe raczej z nich nie korzystają bo trzeba wyprodukować materiał "sterylny".
Potem każdy z nas we własnym systemie kombinuje.
Ja wolę dobierać komponenty używając neutralnych kabli. Może to trochę "droższa" metoda ale często tylko pozornie.
Bo nierzadko spotyka się dyskusje kablowe o brzmieniu systemu z DL103 za c.a. 1500PLN i kablami za 3000PLN.
Nie lepiej wydać kasę na lepszą wkładkę ?
Lepiej. Ale co jeśli ta lepsza wkładka już jest?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: dino w Listopad 25, 2018, 13:41nierzadko spotyka się dyskusje kablowe o brzmieniu systemu z DL103 za c.a. 1500PLN i kablami za 3000PLN.
Nie lepiej wydać kasę na lepszą wkładkę ?
Oczywiście że lepiej wydać więcej na wkładkę niż na kable. Należy zachować równowagę.
Nie jestem kablosceptykiem, słyszę różnice i nie neguję ich. Jestem jednak z całą pewnością "kablosknerą"  :D 
Na kable wydawać nie lubię, i kiedy tylko się da, staram się stosować przewody ze szpuli z własną konfekcją. Zwykle tak jest dużo taniej.