Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: nosferartur w Grudzień 13, 2018, 19:54

Każdy musi być kiedyś stary.
Mnie to mówisz [emoji15]
Rano potrzebuję coraz więcej czasu żeby skojarzyć kto się na mnie gapi ze ściany.

A Joan wybaczam wszystko [emoji7]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: vasa w Grudzień 13, 2018, 20:01Mnie to mówisz
Rano potrzebuję coraz więcej czasu żeby skojarzyć kto się na mnie gapi ze ściany.

Ja też bywam zdumiony, gdy raz na jakiś czas skupię się na swoim wyglądzie. W moim wypadku w zupełności nie idzie to w parze z kondycją fizyczną, a gdyby nie te dojrzałe refleksje wywołane brakiem reakcji ze strony znajomych, atrakcyjnych, bardzo młodych kobiet zmiany dotyczyły by jedynie sfery image.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=SXKICcUijME

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

loengrin


loengrin

Połączenie muzyki klasycznej i Jazzu - Michel Godard - Monteverdi - A Trace of Grace

https://www.youtube.com/watch?v=yj64aSxWGrI&index=20&list=RDdHEB4k_0d54

miniabyr

No tak  ,to płyta niemal kultowa . Znakomity klimat  ,ciekawy pomysł muzyczny i genialne wykonanie . Mam tego Godard'a  od kilku ładnych lat i oprócz emocji muzycznych , to ta płyta jest fenomenalnie zrealizowana!!!! Moja nominacja QJP  !!!! :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

A mnie dzisiaj (po Kryzysach i Kobranockach) dla równowagi wzięło na:

loengrin

Znalazłem ciekawą operę - Alexander von Zemlinsky - Der Zwerg. Bardzo dobrze się tego słucha.
https://www.youtube.com/watch?v=rJBcDzLWHqQ

vasa

Z trudem mi to przez klawiaturę przechodzi ale muszę stwierdzić że obecne Ministerstwo Kultury zrobiło coś sensownego [emoji54]
Znalazły się pieniądze na opracowanie partytur dzieł wszystkich Karola Lipińskiego. Wybitnego i zapomnianego polskiego skrzypka, kompozytora i wirtuoza. Moim zdaniem lepszego niż Wieniawski.
Za partyturami pewnie pójdą nagrania i kawał pięknej muzyki może ucieszyć me uszy [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Popaczyłem sobie wczoraj na koncert noworoczny w Wiedniu. Nowy dyrygent, Christian Thielemann  jest świetny. Sam się bawił i bawił innych. Wg mnie rewelacyjny wybór :)
Na widowni była masa gości z Japonii i Chin. To oni teraz są główną klientelą i siłą napędową dla klasyki europejskiej.
No i zaczęli też komponować.
Pomyślałem że wobec tego warto by posłuchać czegoś nowego. Na ccd.pl jest spora oferta chińskiej wersji muzyki klasycznej ale zacząłem od muzyki do filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok" napisanej przez Pana Tan Dun. Potem poszło kilka innych płyt które mi się "poleciły".
I dupa :( To wszystko jest tak cholernie przesłodzone że mdło się robi. Takie klasycznie zorkiestrowane disco polo ze szczyptą dalekowschodnich instrumentów. Jak perfumowane olejkiem różanym cukierki  :zyg:
Dalekowschodni wykonawcy są perfekcyjni. Może jeszcze nie są mistrzami interpretacji ale technicznie świetni ale te kompozycje których słuchałem jedynie udają klasykę.
Znacie może coś co pochodzi z tamtych rejonów a jest już dorosłe a nie taka kinderklasyka?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Toru Takemitsu - spróbuj.

vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 02, 2019, 22:30
Toru Takemitsu - spróbuj.
Toru zaczyna grać [emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 02, 2019, 19:23Z trudem mi to przez klawiaturę przechodzi ale muszę stwierdzić że obecne Ministerstwo Kultury zrobiło coś sensownego
Znalazły się pieniądze na opracowanie partytur dzieł wszystkich Karola Lipińskiego. Wybitnego i zapomnianego polskiego skrzypka, kompozytora i wirtuoza. Moim zdaniem lepszego niż Wieniawski.
Za partyturami pewnie pójdą nagrania i kawał pięknej muzyki może ucieszyć me uszy

:o :o :o

dino

Cytat: vasa w Styczeń 02, 2019, 21:40Popaczyłem sobie wczoraj na koncert noworoczny w Wiedniu. Nowy dyrygent, Christian Thielemann  jest świetny. Sam się bawił i bawił innych. Wg mnie rewelacyjny wybór :)
Oglądałem jak co roku i ....hm dla mnie to był jeden ze słabszych koncertów. I to właśnie przez dyrygenta.

miniabyr

Zacznę od nominacji QJP . Święto Wiosny   Igora Strawińskiego  w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą genialnego Bohdana Wodiczko . Płyta z przełomu 60/70 Polskie Nagrania . Dupę urywa samo wykonanie a do tego świetne ,ale to świetne nagranie od strony realizatorskiej . Tak zbalansowanego brzmienia orkiestry dawno nie słyszałem . QJP za całość ! Do tego pewnie to wydawnictwo znajdziecie na przysłowiowym szrocie winylowym . Pamiętam z zamierzchłych czasów  ,że walalo się w prawie każdej księgarni jako produkt niesprzedawalny ..............................a tu taka niespodzianka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: vasa w Styczeń 02, 2019, 21:40Nowy dyrygent, Christian Thielemann  jest świetny. Sam się bawił i bawił innych. Wg mnie rewelacyjny wybór

Cytat: dino w Styczeń 03, 2019, 21:42dla mnie to był jeden ze słabszych koncertów. I to właśnie przez dyrygenta.

Czyli wszystko jest jak zawsze ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 03, 2019, 22:48Czyli wszystko jest jak zawsze ;D
Nie. Tylko tym razem było jakoś bezpłciowo. Dotrwałem do końca.

loengrin

Mało znany współczesny kompozytor szwedzki Sven-David Sandström ‎– Orkesterverk.
Muzyka dosyć trudna w odbiorze.
Pierwsza część utworu jest bardzo gęsta z potężnym dysonansem zdominowanym instrumentami dętymi blaszanymi i perkusji. Druga część jest bardziej medytacyjna gdzie dominują instrumenty smyczkowe.
Sandstom mówi: "To ma związek z religią ... wiarą w coś, co jest niezniszczalne i zawarte w wielkim zgiełku".
Użyłem obrazów religijnych Williama Blake'a, ukazujących różne aspekty biblijnych opowieści i objawień, od wizji piekła po trąby wzywania ostatniego sądu, do ukrzyżowania Zbawiciela.
https://www.youtube.com/watch?v=pPM4uzCay5A&fbclid=IwAR0MhhKsrYY1tVB6eqBwzHHavvFjqnGGRgzrQs7ne5Ye8CwG8_6p8Eez-EY

dino

Cytat: loengrin w Styczeń 08, 2019, 08:07Muzyka dosyć trudna w odbiorze.
Ej tam... słuchać się da tylko wykonawcom pewnie płacą szkodliwe jak na Warszawskiej Jesieni  ;D ;D ;D

LampowY


vasa

Nakupiłem płyt jak głupi.
Ponieważ przegrałem wcześniej dwie aukcje to limity na snajperze ustawiłem na absurdalnym poziomie.
Jak jakiś cholerny nałogowiec.
A na kable szkoda mi kasy.
[emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2019, 21:06Nakupiłem płyt jak głupi.
Ponieważ przegrałem wcześniej dwie aukcje to limity na snajperze ustawiłem na absurdalnym poziomie.
Jak jakiś cholerny nałogowiec.
A na kable szkoda mi kasy.
No to się pochwal co kupiłeś.
A biczować się można zwykła sieciówka od kompa  :P

wojtek41

Całkiem przypadkiem kupiłem dwa boxy z poważną. Pierwszy to Furtwangler i Der Ring Des Nibelungen. 18 lp  :o  Kto da radę jednym ciągiem  to przesłuchać :o  Natomiast drugi to J.S. Bach, Itzhak Perlman ‎– Sonaten Und Partiten. 2 lp. Taki - https://www.discogs.com/JS-Bach-Itzhak-Perlman-Sonaten-Und-Partiten/release/5043082
Ale cena... :o :o :o

LampowY

sto siedemdziesiąt ewrodutków dałeś?  :o

wojtek41

A skąd...Mniej, znacznie mniej ::)

vasa



Cytat: wojtek41 w Styczeń 22, 2019, 15:29
Całkiem przypadkiem kupiłem dwa boxy z poważną.

Phi, dwa. Amator [emoji204]
Do mnie dzisiejszą pocztą pięć boksów dowieziono [emoji1664]

Ja się chyba mocno w głowę walnąłem [emoji856]
Kiedy ja będę tego słuchał?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.