Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Wireless w Czerwiec 11, 2017, 22:22okablowania nie pamiętam ;D
Ja moje pamiętam :D. Podtynkowe kable miedziane 2 x 1,5 mm jako głośnikowe. 8)

frywolny trucht

Kable. Zabawa kablami przyszła jakeś 10 lat później. Inny już sprzęt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Off top spiskowy wylądował w "dewagacjach". Byłem wczoraj na wieczór w okolicznej  Biedrze i chyba cały asortyment tytułów jeszcze do kupienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Ja zwiedziłem dwie i trochę kupiłem. Nie było tylko Red..
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Wracam ja z długiego weekendu, zaglądam w celu wino do Biedry, a tu niespodzianka. Całkiem jeszcze spory wybór tytułów. Choć nie planowałem nic kupować w tym rzucie, to żem postanowił nieco wspomóc Biedrę w tych jakże pożytecznych działaniach i zanabyć dwa tytuły. Czyżby rynek się nasycił? Ludzie kupujcie, bo więcej nie rzucą płyt  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Frywolny nie przejmuj sie, te kolekcje nie przetrwają 2-3 lat,
zwróć uwagę jak większość z nich obchodzi się z plackiem.


rudy-102

Wy to macie zdrowie koledzy, żeby takie rzeczy oglądać.
Przez przypadek włączyłem sobie tę pannę z więziennym słoikiem i mi się odechciało. To chyba najlepszy dowód, że winyle są już passe. Trza kupić szpulaka. ;)

frywolny trucht

Śpiesz się bo gimbaza jest czujna. Może już mają szpulaki i zbierają taśmy?

:)

Szelaków gady nie mają i walców Edisona  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nowa seria podstawowych wkładek MM od Goldringa. Dwa sferyki i najdroższy eliptyk. Nieco dziwna koncepcja.
E1- 270 zł
E2- 360 zł
E3- 450 zł

::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Czemu dziwna? Skierowana do początkujących. Pewnie mają nadzieję, że część nowych, prostych gramofonów będzie w nie wyposażana. Do tej pory to ich omijało.

frywolny trucht

Te sferyki są dość drogie w porównaniu ze sferykiem AT91, w porównaniu z eliptykiem AT 95E. W ten sposób Goldi rynku nie zwojuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Może się naczytali na tym forum, że sferyki grają dobrze i wypuścili tą serię ?:P

Wkładki coraz droższe, heh.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

#263
anboksing E3.

https://www.youtube.com/watch?v=P2y6frKwYZA

Wiekszość wkładki to plastikowy- pompujący kształt i gabaryty- kombinezon  :o
Metalowe body jakies takie podobne do AT91, które miałem okazję wybebeszać  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#264
Otwór w body na cantilever igły jest bardziej podobny do AT niż Goldring Elektra. Nie identyczny. Ale bardzo podobny. Trochę szerszy w środkowej części, ale to są chyba braciszkowie...
Na pierwszym zdjęciu Elektra, na drugim E3, na trzecim AT91
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 20:33Metalowe body jakies takie podobne do AT91, które miałem okazję wybebeszać  :o
Bo w środku siedzi pewnie to:


rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 20:46Otwór w body na cantilever igły jest bardziej podobny do AT niż Goldring
Masz racje. Bardziej przypomina AT.

frywolny trucht

Body Elektry jest "spadziste" na dole. AT91 i E3 prostopadłościenne. To spiseg z Audio- Technica  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Chyba tak. Coś takiego znalazłem na innym forum:
"Seems like a lot of hocus pocus and mumbo jumbo to hide the origin of the cartridges, which is obviously Audio-Technica."

vasa

Jest jedna ciekawostka poznawcza. Sweryki różnią się materiałem cantilever'a. Jeden to alu a drugi wegiel. Ciekawe jak to się przekłada na brzmienie?
Druga kwestia to podatność. Po kiego grzyba komu podatność statyczna :o ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 20:52
Body Elektry jest "spadziste" na dole. AT91 i E3 prostopadłościenne. To spiseg z Audio- Technica  ;D
Body wkładki jest ścięte z lekko zaokraglonymi rogami, body igły jest trochę inne niż ELAN-a (zdjęcie powyżej) pościnane z boków  ukośnie
Na zdjęciu oryginał

malg

Cytat: vasa w Sierpień 28, 2017, 21:05
Po kiego grzyba komu podatność statyczna :o ?
Nie zdązyli zmierzyć dynamicznej albo zabrakło im kasy na pomiary . :D

A tak poważnie chociażby do określenia VTA lub jak kto woli SRA

vasa

Cytat: malg w Sierpień 28, 2017, 21:55A tak poważnie chociażby do określenia VTA lub jak kto woli SRA
Yyy...
Chyba wypiłem o jeden za dużo.
Zechciałbyś rozwinąć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Goldring podaje VTA (w stopniach), to wiadomo kąt ....., podawany w warunkach statycznych.
(akurat przy tych nowych wkładkach w jakichś dziwnych wartościach / jednostkach , albo to błąd na stronie)
Podatność statyczna jest parametrem, który wpływa na kąt VTA / SRA przy określonej masie wkładki i masie ramienia
im wieksza podatność (mniejsza sztywność) to VTA wieksze (w warunkach statycznych),
bo zawieszenie igły się bardziej ugina, czyli główka upada do dołu a zawieszenia ramienia pozostaje na tym samym poziomie.

Znając geometrię wkładki i ramienia, masy wkładki i ramienia oraz podatność statyczną możesz z równań statyki obliczyć rzeczywiste VTA.

Rysunku nie chce mi sie robić.


vasa

Cytat: malg w Sierpień 28, 2017, 22:27Rysunku nie chce mi sie robić.
Nie trzeba rysunku. Zależności siła-sztywność-odkształcenie nie mam zamiaru podważać.
Tylko czy w praktyce ktoś to mierzy/bada/ustawia? Normalne VTA nie wystarczy?
A nawet jeżeli to mowa jest przecież o entry level i jeżeli już to problemem będzie raczej rezonans ramienia a nie kąt natarcia igły na rowek różniący się o 0,42o  :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.