Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: vasa w Sierpień 28, 2017, 22:40
Tylko czy w praktyce ktoś to mierzy/bada/ustawia? Normalne VTA nie wystarczy?
Mierzy/bada - nie,
ale ustawia - tak,
każdy z nas kto ma gramiaka z regulacją VTA - ty chyba też
Co to znaczy normalne VTA ? Czym różni sie od nienormalnego ? ((czepiam sie  ;))
VTA jest jeden - to kąt,
ale Tobie pewnie chodzi o regulację VTA

W/g mnie producent podaje VTA dla wkładki (jako optymalny parametr) dla ustawienia poziomego ramienia
aby użytkownik na swoim sprzęcie mógł sobie "jakoś" ten kąt uzyskać lub dążyc do niego -  inna sprawa czy mu się to uda.

Cytat: vasa w Sierpień 28, 2017, 22:40
...jeżeli już to problemem będzie raczej rezonans ramienia a nie kąt natarcia igły na rowek różniący się o 0,42o  :o
Zgadzam się rezonans jest ważniejszy - bo dotyczy już grania - dynamiki,
ale mimo to wielu z nas ustawia VTA i pisze o tym na forum, dodatkowo opisując zmiany w dźwięku
a te zmainy to przecież ułamki stopnia są.
Przy szlifie sferycznym one będę znikome lub w ogóle niesłyszalne,
ale przy tych bardziej wyrafinowanych szlifach, to juz nie koniecznie.
Wiec nie zgadzam się z Twoją opinia, że to mało czy mniej ważne.

frywolny trucht

A ponieważ AT91 i AT95E mają identyczne parametry elektryczne:
https://eu.audio-technica.com/hifi-phono/cartridges/AT91
https://eu.audio-technica.com/hifi-phono/cartridges/AT95E

Nowe Goldringi E są braciszkami zarówno jednaj jak drugiej.
One mają tylko dla zmyły nieco inne plastiki obudowujące to samo metalowe jądro przetwornika :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Szalała szalała :)

http://audiolifestyle.pl/nowosci/technics-sp-10r/

"* S/N ratio of 92 dB and wow & flutter of 0.015%, as of August 30, 2017, according to a Technics survey.

**The SP-10MK2 was introduced in 1975 as a successor to the SP-10 turntable (released in 1970) that featured a direct-drive system for the first time in the world. It was not only favoured by audiophiles around the world but also used by broadcasting stations in some 30 countries in professional applications."

Pięć dych raczej będzie za mało :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Patrząc na ceny współczesnych produktów Technicsa pewnie masz rację- też bym stawiał na okolice 50k.

Ale przynajmniej coś się dzieje:)
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Ostatnie słuchawki Technicsa to majstersztyk, cena... Taka średnia jak wziąć pod uwagę ceny amerykańskich wydumek...
Chciał bym je mieć... :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#280
TECHNICS EAH-T700 - 5 koła. A ty ich słuchałeś? Jarają się wysoką rozdzielczością super tweetera. Mam jak najgorsze skojarzenia od razu  ::) Do tego dynamiczne i zamknięte...Ale może mylne.

https://www.youtube.com/watch?v=PZBrlACoLtA

Tu się komuś znudziły i puszcza za 2,8 tys: http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8649572351
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Chyba się jednak już nigdy do tej firmy nie przekonam. Zawsze będzie mi się kojarzyła z gównianym luksusem z pewexu.
Jak mydełko Fa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Ja nie mam tego bagażu wspomnień PRL i stoją u mnie paczki Technicsa:) Grają świetnie.

Trzeba tylko wiedzieć co warto kupić tej firmy.
Grupa ratowania poziomu.

merlin1973

Cytat: vasa w Sierpień 31, 2017, 18:06Chyba się jednak już nigdy do tej firmy nie przekonam. Zawsze będzie mi się kojarzyła z gównianym luksusem z pewexu.
Technics , och ach :) ale to było dawno, jakoś w połowie 80tych lat.
Nie marzyłem nawet o czymś takim bo to kosmos który był za grube $.
Dziś inaczej patrze :) ale pewnie z wyższej półki gra dobrze.
Kiedyś szukałem nowego AZ 7 ale mi przeszło.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Śmieszna konferencja. Przewlekła, a z konkretów pokazali tylko napęd bez obudowy. Coś jak palnik elektryczny wciśnęty w blat kuchenki. Nawet sterownika nie ma, nie wspomnę o takim drobiazgu jak ramię. Podejrzewam, że dedykowane ramię na dziś nie istnieje.

Od 4 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=CGt1rMjT9hY

Ale zajawka nowego SL 1200 wyglądała jakoś podobnie. Przedstawiony produkt okazał się jakby do ch. nie podobny :

Od 1:40
https://www.youtube.com/watch?v=nOj9MTlLrG4
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Słuchawek słuchałem. Hm... Weźcie ten swój bagaż włóżcie w du.pe. Te słuchawki są świetne. Nie piszcie o czyms czego nie znacie.
Polecam coś na wstrzymanie. Macie alergię na markę Technics? Wasz problem, zanim oplujesz, sprawdź. Zdziwisz się.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#286
7 godzin jazdy samochodem, lub 10 godzin pociągiem i są twoje.
Bardzo ładne miasto.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Myślałem,że każdy może napisać to co odczuwa, względem muzyki, sprzętu czy firm.
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, obiecuje,że nie bede pisał o tym na czym się nie znam i czego nie słuchałem.
Pozdrawiam S.CH.

tomasz_pianista

Jeszcze dorzuć biczowanie:)

Mam nadzieję, że Technics trochę zejdzie w cennikach. Yamaha współcześnie wraca do formy, fajnie gdyby Japonia wróciła do hi fi.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Przepraszam to zdecydowanie za mało  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: gratefullde w Sierpień 31, 2017, 19:01
Polecam coś na wstrzymanie. Macie alergię na markę Technics? Wasz problem,

Eee tam... Takie gadanie [emoji12]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja tam nie mam na Technics'a alergii. To że w Polsce dostępne były w Pewexie  modele najprostsze i najsłabsze spowodowało ,że ta marka kojarzy się z mało wyrafinowanym dźwiękiem . Jakoś nikt nie wspomina o tej części ich produktów które są wysokiej półki . To był high end pełną gębom o którym mogliśmy tylko pomarzyć. Ja tam chylę czoła właśnie przed tą częścią ich produkcji ,bo nie mają się czego wstydzić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


frywolny trucht

Ale konferencje prasowe robią dziwne. Musisz sobie wyobrazić, że to gramofon. Symbol/numerek już gotowy. Ch, że sprzęt wygląda, w przedstawionym stadium, jak jakaś zdekompletowana krajalnica  :o

Jędrzej jest rozdrażniony, bo nadchodzi chwila prawdy w przyszłym tygodniu. Gdy okaże się, że wszystkie zamknięte dynamiki grają jak wkładki MM ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Technics wstaje z kolan .............wiecie jakie  to trudne ,nieprawdaż ? ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

#295
Tak naprawdę my tu, na słowiańskim wygwizdowie, nie jesteśmy targetem produktów obecnego Technicsa. Jeszcze bardziej niż za PRL bo nie ma niskich, tanich modeli. Wszystko jest przynajmniej premium, a siła nabywcza Polaka ciągle mizerna na tle innych rozwiniętych krajów. Nie wiemy więc na ile Panasonic-owi udało się reaktywować firmę. Fakt, że technologicznie mają sk... rozmach. Gramofon ze stosunkiem S/N -92dB ( nie wiem oczywiście w jakiej normie) to właściwie już napęd CD.

Moja uwaga jest taka, że dwa razy słuchałem kompletów stacjonarnych w różnych warunkach. Za kupę siana. I dwa razy było masakrycznie źle. Miałem wrażenie, że odtworzono najgorsze firmowe schematy brzmieniowe. Piszę to bez żadnej złośliwości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To było to: wzmak, strumieniowiec i monitory na podstawkach:

https://www.youtube.com/watch?v=PmX-oeHLmzs

53 tys dolarów z CD ????

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Sierpień 31, 2017, 21:06dwa razy słuchałem kompletów stacjonarnych w różnych warunkach. Za kupę siana. I dwa razy było masakrycznie źle. Miałem wrażenie, że odtworzono najgorsze firmowe schematy brzmieniowe.

O! Prezes mnie poparł [emoji33] [emoji3] [emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2017, 20:08Nowa seria podstawowych wkładek MM od Goldringa. Dwa sferyki i najdroższy eliptyk. Nieco dziwna koncepcja.
E1- 270 zł
E2- 360 zł
E3- 450 zł

::)
My się w detektywów bawiliśmy, a tymczasem w niemieckiej prasie w oficjalnym artykule prezentującym produkt podają, że wkładki produkowane są przez Audio Technica.