Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Obie pasują bardzo dobrze.  Kwestia preferencji muzycznych. Goldring gra po japońsku, a Ortofon brytyjsko :)

jjacek

Po japońsku czyli..jako-tako ? :)
Rozumiem , ze sam posiadasz Goldringa i jest swietny ...ale chetnie  wyprobowalbys O. M2 black ?
Ja nie mialem tych wkładek i dlatego , polegając na waszej opinii , chce wybrac te , która uważacie za lepiej pasuje w tym układzie.

frywolny trucht

Goldi jest nieco cyfrowy dla mnie :) Analityczny taki po japońsku :) Z tego co piszą Ortofon ma bogatszą, cieplejszą średnicę- tak są często opisywane sprzęty brytyjskie
Mam 2500 i rzeczywiście zagwozdkę co dalej. Chętnie spróbowałbym Denon 103R, ale to oznacza małą rewolucję
z ramieniem.


Waluch

Nie mam Ad Fontes-a, ale znam obie wkładki, z tych dwóch zdecydowanie 2M Black. Jest Bardziej muzykalny, wyrównany tonalnie. Na moje ucho gra przyjemniej.

Piszesz Arku,że chciałbyś spróbować Denon 103R, możesz pocelować w  Denoan DL-304 i nie musiałbyś przechodzić aż takiej rewolucji 'ramionowej'



gratefullde

Gdy juz wrócę z krótkich wczasów,  to napiszę o Dynavectorze 20x2, chyba będzie juz na mnie czekał. Któryś z użytkowników as ma go powieszonego na AF i twiedzi, ze ok. Zobaczymy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Dl 304 miałem na ramiejiu fontka i zgrywa się bdb. Polecam. Warto jednak przejść na wersję lzejsza ramienia, tj. zamiast alu włókno węglowe.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#106
Ale ta wkładka brzydka :)



Chętnie poczytam jak wypadnie Dynavector. Wersja Low?


elem

DV 20X2 LO miałem przez 2 lata na Jelco 10,5". Wg mnie bardzo dobra wkładka, zrównowazona, ale z dobrym, rockowym basem. Ładna przestrzeń, dobra dynamika, bedziesz zadowolony ( jeśli zgrywa się z twoim ramieniem ).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Rezonansowo wychodzi,  ze powinno być ok.
Denon dl 304 to również bdb wybór dla Fontesa.
Arek, wersja Dynavectora to L, zobaczymy jak sobie pre środowego miszcza poradzi z tą wklafka ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jjacek

Taak...to , ktora wkladke mam zamawiac?
Taka pomoc "forumowa" jest bezcenna..:)

panerai_47

Ponoc nie oplaca sie kupowac 2m black, wystarczy 2m bronze.

kangie

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2014, 19:21
Ponoc nie oplaca sie kupowac 2m black, wystarczy 2m bronze.
Black zawsze oplaca sie kupic, ale trzeba dysponowac odpowiednim ramieniem, a nie np. kawalkiem "wystruganej" wedki.

jjacek

Dzieki ...w takim razie zamawiam O. 2m black...
Jeszcze jedno chcialbym wiedziec i doprecyzowac ...czy aluminiowe ramie  Ad Fontes podchodzi pod kategorie -  kawalka wystruganej wedki?  ;)

frywolny trucht

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2014, 19:21
Ponoc nie oplaca sie kupowac 2m black, wystarczy 2m bronze.

Zależy na jakim ramieniu w jakim systemie. Ad Fontes na pewno pokaże różnice. Czy warte dopłaty? Indywidualna kwestia.
Jjacek, obie wkładki grają nieco inaczej. Obie są bardzo dobre. Kwestia systemu w jaki to wpasujesz i oczekiwań.


kangie

Cytat: jjacek w Lipiec 14, 2014, 20:12
Dzieki ...w takim razie zamawiam O. 2m black...
Jeszcze jedno chcialbym wiedziec i doprecyzowac ...czy aluminiowe ramie  Ad Fontes podchodzi pod kategorie -  kawalka wystruganej wedki?  ;)

Ja tego nie powiem wprost, ale niejednokrotnie slyszy sie, ze "Popros Pana Andrzeja, to wystruga Ci ciezsze ramie" ;-)

jjacek

:) No to co robic pozostaje jedynie polubic "nowy sprzet wedkarski" .Bede z pewnoscia bardzo zadowolony .Jeszcze raz dziekuje za pomoc w wyborze...

rudy-102

Cytat: kangie w Lipiec 14, 2014, 20:29Ja tego nie powiem wprost, ale niejednokrotnie slyszy sie, ze "Popros Pana Andrzeja, to wystruga Ci ciezsze ramie" ;-)

Dla mnie właśnie struga się cały zestaw i nie mogę się doczekać aby zostać wędkarzem :-)

kangie

Będziesz miał niedługo grubą rybę ;)

lok

jjacek uważaj bo ta wkładka 2M black wymaga bardzo dobrych płyt. Jeżeli będziesz miał stare trochę zjechane płyty to będą mocno słyszalne trzaski.
To jest wkładka do płyt w bardzo dobrym stanie. Jeżeli masz jakieś starsze płyty w nie najlepszym stanie pomyśl o innej wkładce.

Waluch

Sądzę ,że nie ma powodu do paniki. Owszem, 2M Black wyciąga dużo informacji z rowka ze względu na swój szlif. Ale podstawowa 'higiena' kolekcji płytowej wystarczy żeby zminimalizować zjawisko trzasków.
Do gorszych, zniszczonych płyt (jest takich dosłownie kilka) używam wkładki z niższej półki. Mi, po prostu było by szkoda Ortofona.


gratefullde

No i jest jeszcze kwestia poprawnej kalibracji wkładki.  Jeśli to będzie hybione to faktycznie trzaski jakieś mogą być slyszalne bardziej niz przy prostrzych szlifach. Shibata jest wymagajaca ale gdy poświęci jej się wiecej czsu to ona sie odwdzieczy pieknym dźwiękiem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jjacek

Wkladke zamowilem juz wczoraj tak ze ... juz nic sie w temacie nie zmieni. Plyty mam stare ,  ale  Ad Fontes bedzie moim 3 gramofonem stojacym na tej samej polce i bede mogl go uzywac wylacznie do ...nowych plyt..:)

frywolny trucht

Z reguły ze wzrostem ceny za wkładkę, wzrasta poziom wyrafinowania szlifu igły. To wymaga, owszem- dokładniejszego ustawienia wkładki, zwiększają się też wymagania wobec stanu płyt. Ale to nie jest tak, że dotyczy nagle tylko 2M Black!

Często słyszy się, że AT 440ML zbiera syf i to jest wada dla tych, którzy grali dotąd na sferykach czy eliptykach. Bo im nie trzeszczało i nie oblepiało igły.


z lewej sfera, z prawej microline

gratefullde

Ostatnie modyfikacje w moim Fontesiu to wycięty z blachy 16 mm, stalowej, talerz. Znalazł on miejsce pomiędzy dwoma, dolnym i górnym,  z akrylu. Ciężki jak cholercia, tak na oko/rękę to około 15 kg może ważyć.
Co się zmieniło? Ano, w stosunku do lekkiego stosunkowo,  przekladanca z tworzywa, wszystko. Wieksza kultura pracy wkladki, w bardziej komfortowych warunkach, która przekłada się w prost na dźwięk,  ktory stał się bardziej poukladany.
Drugi upgrade to wkladka Dynavector 20x2 L. Wkładkę powiesilem zamiast Ortofona VMS 20 mk II. A jeszcze poprzednio mialem Denona Dl 304 który bardzo fajnie spisywał się na Andrzejowym ramieniu jednak wymagał dokładnej kalibracji. Dynavector gra od razu, genialne jak oni to robią :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jeszcze o Dynavectorze 20x2 L. Nie chciał bym piać z zachwytu ale... muszę :) To wkładka, która zdaje się idealnie zgrywać z weglowym, średnio lekkim, ramieniem Andrzejowego gramofonu. Po czym to wnoszę? Ano, po tym, że mam plyty, które byly trudne dla Gramofonu Ad Fontes w połączeniu z wkladkami Ortofona, Denona, Nagaoki. Odtworzenie tzw. audiofilskiego wydawnictwa jak Peter Gabriel "US" na Quiexie a w szczególności utworu "Blood Of Eden" przerastało możliwości tych wkładek na Ad Fontesiu. Sybilanty i świszczenie na wokalu Petera... choć by nie wiem jak człek przyłożył się do kalibracji. Obecnie z Dynavectorem jest spokój, ułożenie, piękna scena, wyważenie dźwięku kapitalne... Nawet specjalnie wkładki nie kalibrowałem, podstawowe sprawy, szablon, poziomica, waga... I to gra :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9