Luźne dyskusje o sprzęcie i nie tylko

Zaczęty przez wojtek41, Luty 21, 2015, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

#75
[usunięto personalną zaczepkę]

Cytat: plastik1989 w Maj 24, 2015, 14:16Przepraszam, że spytam ale skąd to wiesz? Siadłaś pod drzewem i sobie to wydedukowałaś obserwując chmurki, czy masz jakieś doświadczenie w tym temacie, tzn. przesłuchałaś kilka takich urządzeń w różnych konfiguracjach i dopiero wtedy wyciągnęłaś wnioski?
Przerzuciłam wiele komputerów, więcej niż Ty klocków, jestem w stanie złożyć dobry komputer oraz Bóg obdarzył mnie zadowalającym ilorazem, aby zrozumieć takie banały.

Cytat: plastik1989 w Maj 24, 2015, 14:1610 minut powiadasz? To ciekawa sprawa, że wielu mądrych ludzi poświęca czasem lata by zrozumieć jakąś tam rzecz (chociażby złożenie systemu audio) i pomimo olbrzymiej wiedzy ciągle znają swoje ograniczenia, a Tobie rozwiązanie każdego problemu zajmuje minuty... Jakieś 50% długości Twego życia wstecz studiowałem min. filozofię, też mieliśmy tam kolegę, który w 10 minut potrafił obalić każdą teorię filozoficzną, wypracowywaną przez największych myślicieli przez całe ich życie. Nawet Profesowie byli w błędzie gdy próbowali z nim dyskutować na wykładach - na szczęśliwie dla nich kolega ich oświecał.
Do dziś zastanawiam się czemu nie zdał pierwszego semestru, przecież był geniuszem porównywalnym do Ciebie. Na szczęście poradził sobie w życiu i jego talent został doceniony - pracuje w takiej małej budce z pieczywem za 5zł/h - wybrał drogę Diogensa.
W oparciu o Konkurs Kuratoryjny z Chemii dostałabym się do każdej szkoły ;D
Przykro mi Pieseczku, ale jestem inteligentna. Sorry :P Jakieś 100% Twojego życia w tył mój Tata skończył studia :P Ni c*** nie wiem, co to ma do rzeczy, ale zachowam się jak Ty, bo mam taki kaprys.

Cytat: plastik1989 w Maj 24, 2015, 14:16Pytanie tylko czego Cię uczyć? Tego, że kolor biały oznacza kanał lewy, a czerwony prawy we wtyczce RCA? Bo co innego można doradzić osobie która nie ma sprzętu audio i nie ma za bardzo jak go kupić (jest to zrozumiałe w Twoim wieku, że Cię nie stać) - tylko nie zrozumiałe jest po co się wymądrzasz i klepiesz tyle bezsensownych wpisów?
Proszę masz tu wiedzę która może być dla Ciebie przydatna, to lista wzmacniaczy od których można zacząć i kosztują po kilka stów:
Marantz PM80 - 700 zł
Yamaha AX900 - 749 zł
Yamaha AX870 - 800 zł
Sudgen A25B - 590 zł
Onkyo 8870 - 545 zł
Rotel 971 - 750 zł
akai am u11 100 zł

Ceny, które wpisałem są cenami za jakie znalazłem je na allegro/ebay, trzeba szukać okazji i unikać handlarzy.
Kolumny za kilka stów też można wyhaczyć, tylko trzeba wiedzieć jaki metraż.
To nie będzie nic specjalnego, ale na początek wystarczy. Sęk w tym, że ta widza jest ogólnie dostępna i gdybyś na prawdę chciała czegoś o audio się dowiedzieć, to byś już to wiedziała - ale Ty wolisz przez rok i 2000 wpisów pieprzyć głupoty o wszystkim i o niczym, a audio Cię w ogóle nie interesuje.
O cinchach (potoczna nazwa RCA) chyba wie każdy :P
Jakieś audio mam... Jak to gra... Tak jak gra audio za te pieniądze. Przez te 2000 wpisów znalazło by się u mnie coś świadczącego o realnej wiedzy, za to u Ciebie takiego czegoś nie ma. Nic, null, nothing at all.

Cytat: plastik1989 w Maj 24, 2015, 14:16Pomyśl nad tym tak 11-13 minut, może Cię oświeci.
To było pytanie retorycznie Sherlocku.

elem

#76
Cytat: Keef98 w Maj 24, 2015, 14:33[usunięto personalną zaczepkę]

i po co to było? śmieszne, bo nawiązałas do awataru? jesteś w tym samym trendzie, który niby ci nie pasuje
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

Cytat: elem w Maj 24, 2015, 14:44
Cytat: Keef98 w Maj 24, 2015, 14:33Wierny Piesek SA już zaczyna gryźć - urocze.

i po co to było? śmieszne, bo nawiązałas do awataru? jesteś w tym samym trendzie, który niby ci nie pasuje

Nawiązałam do zachowania, które już zaobserwowałam na AS. A, że avek pasuje, to już inna bajka ;)

gratefullde

Cytat: Keef98 w Maj 24, 2015, 14:50
Cytat: elem w Maj 24, 2015, 14:44
Cytat: Keef98 w Maj 24, 2015, 14:33Wierny Piesek SA już zaczyna gryźć - urocze.

i po co to było? śmieszne, bo nawiązałas do awataru? jesteś w tym samym trendzie, który niby ci nie pasuje

Nawiązałam do zachowania, które już zaobserwowałam na AS. A, że avek pasuje, to już inna bajka ;)
Marysiu, pojechałaś po plastiku bardziej niż wymagała by tego sytuacja. Proszę o rozsądek w wypowiedziach.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Pomyśl o tym co napisał plastik Keef,bo choć po męsku, to sporo racji w tym jest.

elem

Keef, mylisz fora!  Jak tam szczekasz na kazików i numerki, to nie powód abys robiła to tutaj. Powtarzam, dla mnie Twój powyższy post nie różni sie poziomem zaczepliwości od tych nielubianych przez Ciebie. Sporo ci można wybaczyć ze względu na wiek, TYLKO ze względu na wiek.

A z postu Plastika powinnaś przeczytac fragment o polecanych wzmacniaczach i drązyc temat, jeśli interesuje Cię zmiana. Jesli nie, to tweetuj dalej aż doczekamy się momentu, kiedy ci sie to znudzi.
Bo, ze ci sie kiedyś znudzi to pewne.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Ano.
Co racja to racja.
Dygnij ładnie i obiecaj poprawę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Nie umiem dygać ładnie ;) Te dwie rzeczy prawie się wykluczają ;) Za to umiem tak dostojnie, jak lordowie w czasie hołdów lennych ;)
Obiecać poprawę... No wolę nie, bo wyjdę na wiarołomcę ;)
P.S. Poczytajcie, kiedy ostatnio plastik1989 się uaktywniał oraz co pisał i przejrzyjcie jego posty na AS, to może zrozumiecie, dlaczego zareagowałam jak lit wrzucony do wody ;)
P.S. 2 Ale jak popłynęłam to się uspokoję przy n-tej kawie ;D

jamówię

Cytat: merlin1973 w Maj 24, 2015, 15:08
Cytat: gratefullde w Maj 24, 2015, 14:55Marysiu, pojechałaś po plastiku bardziej niż wymagała by tego sytuacja. Proszę o rozsądek w wypowiedziach.
Ktoś zareagował gdy on pojechał po mnie drukując na forum mój wpis prywatny z AS ?



Ale czy to ma usprawiedliwiać inne wygłupy?pytam bo słyszałem tylko o kolejnej wojnie,nie mam pojęcia co się stało,bo zajęty byłem słuchaniem muzyki. Dalsze dowalanie do kotła nic nie da.

gratefullde

Marysiu, od dziś ćwiczenia z dygania. Trening czyni mistrza, wszystkiego można się nauczyć, w życiu się przyda.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Merlin,

publicznie wyrażam dezparobatę/sprzeciw/obrzydzenie na temat publikacji PW przez Plastika, chyba nie było wczesniej okazji.

A teraz o audio proszę. Zagaję,ze zaczynałem od MK125, ktos wie co to jest? :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Merlin Bracie,Ty jesteś dorosły i z pewnością wiesz kiedy przestać :)
Upublicznianie pw to lipa i jest to oczywiste,chodzi tylko o to,żeby już nie dolewać paliwa a Maria uwielbia to czynić. Jak pisałem nie znam sprawy,ale skoro coś zapłonęło to Greg dał sobie pewnie z tym radę ;)
Tu chodziło o to,czy większość chce tu Starego,czy nie. To prosta kwestia,trzeba zdecydować i przekazać komunikat,dalsza napierdalanka nic nie da.

Keef98

#87
Wczoraj lub przedwczoraj w garażu znalazłam jeden z tych starych mini PRLoskich drapaków. Chcecie zobaczyć? W zasadzie nie działa, ale co tam ;D


Cytat: jamówię w Maj 24, 2015, 15:27chodzi tylko o to,żeby już nie dolewać paliwa a Maria uwielbia to czynić.
Bo świat potrzebuje rewolucjonistów ;) Jakie paliwo chcecie? :P W moim małym chemiku jest dużo różnych gwałtownie reagujących odczynników ;D
Nie robię tego tak często :) W moim odczuciu.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Jednego i drugiego omijam szerokim łukiem  ;) ;)
Przestałem już kilka dni temu  :)
Chce doczekac rocznicy w dobrym nastroju, pokojowej atmosferze i w koleżeńskim gronie :)
Pozdrawiam S.CH.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Cytat: gratefullde w Maj 24, 2015, 15:34
Cytat: elem w Maj 24, 2015, 15:33
Cytat: Keef98 w Maj 24, 2015, 15:27W zasadzie nie działa

a co mu dolega?
Działa w kwasie ;)
;D

Nie trzyma obrotów, a wkładka wygląda jakby... nie to zbyt dramatyczny opis. Sorry za podłogę, ale w garażu nie chce się nikomu często sprzątać, a R2rka nie wysyłamy tam dla jego bezpieczeństwa ;) W wakacje sprawdzę, czy da się z nim coś zrobić, mam też parę walkmanów do wskrzeszenia ;D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Dlaczego? Do garażu?
Gdzieś jest też stary szpulowiec mono. W wakacje poszukam.

elem

Wystaw na allegro od 1 zł, może akurat trafi sie jakiś kolekcjoner. Albo podaruj muzeum fonografii w Niepołomicach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Cytat: gratefullde w Maj 24, 2015, 15:47Odłóż na miejsce :)

Nie musisz odkładać jeśli od spodu jest otwór - to powieś na gwoździu przed chatą, może ktoś weźmie. Z tego już  nic nie da się wyciągnąć. To jest raczej stara zabawka niż gramofon. Oooo jedynie co to można na nim pocztówki dźwiękowe słuchać. Do tego będzie w sam raz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9