Luźne dyskusje o sprzęcie i nie tylko

Zaczęty przez wojtek41, Luty 21, 2015, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: stary audiofil w Maj 19, 2015, 23:10
Cytat: elem w Maj 19, 2015, 22:54
Ale nie ja! :)

mam prośbę do was - Piotr, Łukasz, daliście se po razie (albo i po sto)  i szlus. Rozmawiajmy juz o zdjęciach. Może byc nawet to "niczyje"

Elem
Chwacit już.
Myślę,że mnie odwiedzisz jednak znowu,bo jak sie ma ponad sto lat w sumie to jest o czym gadać I CZEGO SŁUCHAĆ TEZ.


Zeby dyskutowac o dzwieku i berylach, trzeba miec jeszcze sluch. Najlepiej cwiczony latami gra na instrumentach muzycznych. W pewnym wieku wysokie tony uslyszec - to marzenie ;)

elem

Cytat: stary audiofil w Maj 19, 2015, 23:10Myślę,że mnie odwiedzisz

A gramofon na dole już jest? Bo jak nie, to kupię coś po drodze :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

Cytat: kangie w Maj 19, 2015, 23:07
Cytat: stary audiofil w Maj 19, 2015, 22:57
Cytat: kangie w Maj 19, 2015, 22:47
Cytat: stary audiofil w Maj 19, 2015, 22:43
Cytat: elem w Maj 19, 2015, 22:33
Piotr,

z tego, co pamiętam, to zestaw na soundrebels jest nieaktualny. ?

I tak i nie bo mozna do niego wrocić bez problemu wszystko jest u mnie.
A tak na serio młodyjest autem służbowym w trasie i wziął ze soba aparat i dlatego nie ma zdjęć........jeszcze.

Zauwazyłem jaki Kangie jest przemadrzały..........kurde co z niego wyrośnie.
A mY W wARSZAWIE MAMY PALMĘ A WY NIE MACIE............taki poziom preferuje.
Mnie nic nie boli niczego nikomu nie zazdroszczę,nawet braku oleju w głowie.

Kangie jest przemadrzaly, bo liznal troche audio w zyciu i ma wlasne zdanie. Wie ze najlepsze przetworniki wysokotonowe to beryle i diamenty. Wieszal u siebie MC A90 od Ortofona. Cos dodac? Aluminium w Thielach 3.6 mnie nie rajcuje.

Mnie rajcuje za to Twoja niekompetencja,bo
thiele 3.6 tam jest zero aluminium-nie wiesz to nie pisz.
A Staremu na szyji się wieszają piękne kobiety.
Powiadasz,ze wysokotonowe najlepsze to diamenty i beryle?.....w jakich kolumnach?
Powiedzieć jest łatwo,natomiast zaaplikować trudno-gdzie je słyszałeś dobrze zaaplikowane?
U mnie trzy najwyższe Lyry są ,a powieszona tylko zawsze jedna-bo mam jedno ramię mi ono.wystarcza.
Mnie Twoje wypowiedzi okropnie rajcuja za to.

Vasa
Śpisz?



To nie jest niekompetencja. To pomylka. Pomylilem cyfry. Chodzilo mi o 3,7. Aluminiowe membrany. Gra to. Ale szczerze? Jaj nie urywa.

kANGIE
Przyjedz do mnie to posłuchasz sobie,chyba że boisz się urwania swoich klejnotów.
Thiele są niezwykle trudne do napędzenia trzeba mieć sporo cierpliwości aby zagrały.
To jest łatwe,ale jednoczesnie niezwykle trudne jak i kosztowne,ale powiem Ci,ze warto było.
Do nich pasuja gm-70-moje maja 48 wat na kanal w czystej klasie A-Elem słuchał tych gm-ek.to wie.
Natomiast kwestia aby bylo nie za ostro tez jest do załatwienia.....mi sie podobno udało,bo
głosnikowe,jak i oba interkonekty to transparent reference xl z dedykacja do lampy....czyli transmisja sygnału
zapewniona jest na dość wysokim poziomie i daje to słyszalny efekt.
Zas jesli chodzi o samo napędzenie thieli 3.7 to jak trafisz to potrafią zagrać jak kolumny za ponad 50000 usd.
Tu nie ma przesady-bo podlączając kondycjoner aktywny mcintosha który ma dwa wskazniki,które pokazuja
amperaż i napięcie-ciut go słychac,bo gm-ki to klasa czysta A i pobór prądu jest stały na poziomie 3.5 ampera
Przy cichym czy głosnym słuchaniu jest taki sam pobór prądu a trafo ciut buczy bo takie sa prawa fizyki,że niestety tego nie wyeliminujesz. Nie podłączam monobloków do ściany-taka moja jest wiedza,ze tylko kondycjoner.
Thiele potrzebują sporo prądu,aby membrany bierne basowe sie poruszyly wtedy daje to efekt spodziewany a
na ogól nieoczekiwany,bo niewiele osob potrafi niestety napedzić thiele tak aby zagrały na naprawdę bardzo
wysokim poziomie.
Pytaj jeszcze-wszystkiego nie wiem,ale to co wiem to postaram sie przekazać.
Widzisz Kangie to sa konkrety jak dla mnie,a Ty jak uwazasz-kłamie czy pisze prawde?


kangie

Stary Audiofilu. Wierze Ci. Czemu mialbym Ci nie wierzyc? Masz jeden z najwybitniejszych systemow audio w Polsce. Takich ludzi jest pewnie kilku moze kilkunastu w Polsce. Elem troche mi opowiadal jak gra u Ciebie. Wiem, ze nie ma tam pitolenia i grania pod publiczke. Ciesze sie, ze udalo Ci sie napedzic Thiele. Inny moj wroclawski kolega ma Thiele i wiem ze to droga przez meke.

Zaraz ide spac, bo o 5.00 pobudka. Musze zarobic na kolejna wkladke gramofonowa. Zostalo mi jeszcze ok. 1000zl do uzbierania. Dobranoc.

stary audiofil

#29
Cytat: frywolny trucht w Maj 20, 2015, 10:38
Dlaczego pytasz się gdy możesz zrobić coś pożytecznego? Dziwna sytuacja.

Zacytuje teraz klasyka-bazodruta
Proszę o swobodne zadawanie pytań. :P
Sam ze sobą sobie porozmawiam.Dziwna sytuacja.
Oglądalność wzrasta,a w niedzielę nie zapomnijcie iść na wybory ;D

stary audiofil

To se znowu ze sobą pogadam.
Frywolny podobno szykuje dla mnie medal za grzeczność.......mówią o tym na mieście ;D
Przez dwa dni w tym watku ponad pińcet wejść jest,a jak przekroczy do poniedziałku 3000 to mam
dostać list pochlany i dyplom........tak się chorobcia porobiło ;D
Po prostu Frywolny nie wiem co robić wklejać system analogowy,aby była dyskusja?
Jestem poczytalny i poczytny,ale sam ze sobą tez muszę gadać,bo czuje podskórnie,że coś pękło 8)

neomammut

Proszę najpierw wymyć podłogę! Dziękuję!

GregWatson

Cytat: stary audiofil w Maj 21, 2015, 12:10Przez dwa dni w tym watku ponad pińcet wejść jest,a jak przekroczy do poniedziałku 3000 to mam
dostać list pochlany i dyplom........tak się chorobcia porobiło ;D

Bo to jest tzw. kwarantanna, wszyscy czytają a nikt nie chce pisać. :) Każdy myśli: co będę wchodził na pole minowe. :)
Ale "pokaż lekarzu co trzymasz w garażu" to pogadamy o tym i o tamtym. Może bramy otworzą się szerzej i towarzystwo nabierze śmiałości. A chyba warto...
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: stary audiofil w Maj 21, 2015, 12:10
To se znowu ze sobą pogadam.
Frywolny podobno szykuje dla mnie medal za grzeczność.......mówią o tym na mieście ;D
Przez dwa dni w tym watku ponad pińcet wejść jest,a jak przekroczy do poniedziałku 3000 to mam
dostać list pochlany i dyplom........tak się chorobcia porobiło ;D
Po prostu Frywolny nie wiem co robić wklejać system analogowy,aby była dyskusja?
Jestem poczytalny i poczytny,ale sam ze sobą tez muszę gadać,bo czuje podskórnie,że coś pękło 8)


No. Z tą poczytnością to bym się tak nie przechwalał. Całkiem niedawno okazało się, że ludzie interesowali się więcej polityką, gdy występowała w niej barwna postać Andrzeja L. (śp). Wtedy nawet oglądali nałogowo obrady Sejmu RP i czyhali na jego wystąpienie i sławetne zdanie: Balcerowicz musi odejść.
Analogii można by się tu doszukać, piszę bez złośliwości albo i sam nie wiem bo łeb mnie napierdala dzisiaj a wtedy człek złośliwy się staje  ;)
Z tym mopem to też dobre. Choć tu bym się nie czepiał. Sprzęt wyśmienity to i dużo się wkoło niego chodzi bo jest przy czym. A jeśli jeszcze jakieś okruszki spadną to się i przydepnie czasem, nieopatrznie ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: GregWatson w Maj 21, 2015, 12:22towarzystwo nabierze śmiałości

Nie nabierze. Zostaliśmy zgwałceni, zdemolowani, sponiewierani systemem SA. Jest tak piękny, że ze zdjęcia płynie muzyka. Jak popatrzyłem na zdjęcia swego co nieco to nawet mi w głowie jeden dźwięk nie zakwitł... tzn zakwitł ale taki mocno awangardowy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Tak, tak bo Piotr to stary rybak. Włożył kable do wody z prądem i poszło po całym basenie. I teraz wszyscy pływają do góry brzuchem. :)
Ale dojdą do siebie. ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.

stary audiofil

Cytat: GregWatson w Maj 21, 2015, 12:35
Tak, tak bo Piotr to stary rybak. Włożył kable do wody z prądem i poszło po całym basenie. I teraz wszyscy pływają do góry brzuchem. :)
Ale dojdą do siebie. ;)

Gratefull nas poznał we Wrocławiu........także nie wyglądam na jakiegoś kłusownika z kuszą.
Natomiast śmiało pytajcie bo trochę tej powiedziałbym rutyny jest,ale nie pozjadałem całej wiedzy o audio.
Sporo rzeczy nie wiem i dlatego tak audio mnie fascynuje nadal  i wciąż nieustająco.
Dojdą,dojdą do siebie tylko spokój może Nas Wszystkich uratować bardzo mi na tym zależy.
35 lat temu pisałem prace o lampach elektronowych,a w swych urządzeniach domowej aparatury audio mam
włożone około stu lamp i na ich temat mogę pogadać np . z kolegą SzuB....on lubi P-Svane,które są chińskie i do
tego bardzo drogie i jeszcze słabowato brzmią,albo ja jestem już stary i jednocześnie głuchy.
DOMOWA APARATURA AUDIO................to jest moim ulubionym zwrotem od wizyty we Wrocławiu.
Ano własnie coś chyba myślą we Wrocławiu nad nowa formułą spotkań po otrzymaniu listu poleconego z uwagami.
Bi doszły mnie słuchy ,że taki list miasto Wrocław otrzymało i powinno się zmienić na lepsze-wierzę w to mocno.
Lubię prezentacje zawodowe i profesjonalistów wtedy ma to sens,bo muzyka powinna brzmieć pięknie.

gratefullde

Cytat: stary audiofil w Maj 21, 2015, 13:03Ano własnie coś chyba myślą we Wrocławiu nad nowa formułą spotkań po otrzymaniu listu poleconego z uwagami.
Bi doszły mnie słuchy ,że taki list miasto Wrocław otrzymało i powinno się zmienić na lepsze-wierzę w to mocno.
Lubię prezentacje zawodowe i profesjonalistów wtedy ma to sens,bo muzyka powinna brzmieć pięknie.

Czy list taki polecony, zacne miasto Wrocław, otrzymało ze stołecznego miasta Warszawa? Czy zawierał on uwagi na temat formuły spotkań Audiofil czy też jakości dźwięku artykułowanego przez domową aparaturę audio? Jestem w szoku, że list, że taka troska i w ogóle.... Czy treść jegoż można upublicznić? Czy to nie denuncjacja Pana Guzka aby?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

stary audiofil

Jak dzieci normalnie..........we wszystko wierzycie. ;D ;D ;D
Myślisz,ze jestem jakiś kapuś albo konfident?
Chłopie piszemy w wątku nasze ołtarze,więc troszkę powagi i modlitwy ;D by się przydało.
Warszawa nie ma nic do Pana Guzka,a Pan Guzek czy czuje zagrożenie z tej strony?tego nie wiem
To wszystko dało się podczas spotkania zauważyć.
Wiedziałeś o tym,ze to miasto Wrocław wykłada na to kasę i proponuje gości np.Pana z Klausa Mittfocha,a
reszta to są ustalenia Pana Guzka...........którego wszędzie jest za dużo.
Tak jak był na zeszłorocznym Audio Show stałem za nim w pokoju Pana Szklarza leciał riders of de storm
doorsów z avantgardami i wzmacniaczami Ayona z odtwarzacza plików Ayona.
W pokoju pełno ludzi,muzyka byla z buczącym basem jednym słowem niezła siara,a Pan Szklarz i Pan
Gerhard Hirt-właściciel firmy Ayon słuchali w zamyśleniu i utwór się skończył,a Pan Guzek no i co proszę
państwa-brawa,a ja jakie brawa...chyba tylko za wygląd a nie za przekaz.
Także biała koszulka,aparat Nikon na piersi upoważnia do tego aby być dobrym wzmacniaczem-nic nadto 8)
To nie jest propagowanie kultury w sposób rozsądny i dla mądrych ludzi-to mi wygląda na kłusownictwo.
na klientow na tzw. grube ryby,które maja mentalność leszcza 8)
Potem taki recenzent jak Palton napisze ,że Stary faworyzuje McIntosha aby sprzedaży Ayona nie było.
McIntosh to legenda,Ayon wcale tańszy od niego nie jest.czasem drożśży-więc co jest właściwym wyborem?
Należy własnie niektórych zachowaniach pisać i mówić głośno,niech ludzie wiedzą.


stary audiofil

Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2015, 13:42
Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.

Eleganckie i elokwentne to nie było,ale jakby coś to już o Chopinie-ok?
Ile lat żył Chopin,na co umarł,jaki miał przydomek będąc dzieckiem,kto z Polaków wygrał konkurs Chopinowski i
dlaczego we Wrocławiu Arnold Boczek i Waldek Kiepski stała się rzecz niesłychana.......kto wie te rzeczy?
Jest nagroda.

kangie

Stary Audiofilu, wiedzialem takie rzeczy juz w podstawowce, bo do dobrej trafilem.

Mam pytanie: czy Ty tez odczuwasz wielkie podniecenie kiedy sluchasz Chopina? Ja - tak, zwlaszcza jak puszcze sobie plyte z Konkursu Chopinowskiego jak gral Krystian Zimerman. Zdarza mi sie uronic lze...

neomammut

Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2015, 13:42
Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.
Raczej o szopie. Bo kompozytor to się zwał Chopin...

kangie

#43
Cytat: neomammut w Maj 21, 2015, 14:57
Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2015, 13:42
Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.
Raczej o szopie. Bo kompozytor to się zwał Chopin...
Ze Starym A. do Batorego chodziliscie?
Jestem pelen podziwu dla Waszej wiedzy ;)

Edit: dodalem przyimek.

neomammut

Chodzili my :) Tzn. Stary się zapisał, a ja uczęszczałem :D

Panowie, kupa śmiechu :)

Keef98

FT napisał poprawnie, bo w tym związku frazeologicznym jest: pierdolenie (lub pieprzenie) o SZOPENIE.
:P :P :P

stary audiofil

#46
Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 14:56
Stary Audiofilu, wiedzialem takie rzeczy juz w podstawowce, bo do dobrej trafilem.

Mam pytanie: czy Ty tez odczuwasz wielkie podniecenie kiedy sluchasz Chopina? Ja - tak, zwlaszcza jak puszcze sobie plyte z Konkursu Chopinowskiego jak gral Krystian Zimerman. Zdarza mi sie uronic lze...

Jak słucham Chopina to jestem tak podjarany,ze czaszka mi dymi.
Płyt nie puszczam ot tak sobie tylko celebruje położenie płyty na talerzu winyla,bądż cd w szufladzie transportu cd.
Jednak powiem Ci,że znam lepszą interpretację Chopina i to nie tylko w/g mnie.
Ale co Ty możesz o tym wiedzieć,wowczas jeszcze Cie nie było na swiecie.
Tym wykonawcą był Pollini.
Kangie
Chłopaki nie płaczą i nie bądż taki wrażliwy.........nie rycz już Łukasz nie rycz ;D ;D ;D
Zimmerman tak się go pisze-to artysta dla mnie przereklamowany,który nie szanuje ludzi i go nie lubię.
Robi z siebie wielka gwiazdę i jak chyba wiesz nie raz już przerywał koncerty-cóż robić.
To obywatel świata jest,bardziej Żyd niż Polak,,,,,,to taka nacja ponad wszystkich no wiesz

stary audiofil

 
Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 15:01
Cytat: neomammut w Maj 21, 2015, 14:57
Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2015, 13:42
Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.
Raczej o szopie. Bo kompozytor to się zwał Chopin...
Ze Starym A. do Batorego chodziliscie?
Jestem pelen podziwu dla Waszej wiedzy ;)

Edit: dodalem przyimek.


My z neomammutem razena wagary chodziliśmy do parku i tam sie uczyliśmy audio na pamięć. ;D
Dlatego teraz jestesmy takimi indywidualistami z rozentzjazmowanego tłumu.........jarzysz? ;D

neomammut

A ja sam ławkę czyściłem wiele razy i to mopem :D

kangie

#49
Cytat: stary audiofil w Maj 21, 2015, 17:00
Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 14:56
Stary Audiofilu, wiedzialem takie rzeczy juz w podstawowce, bo do dobrej trafilem.

Mam pytanie: czy Ty tez odczuwasz wielkie podniecenie kiedy sluchasz Chopina? Ja - tak, zwlaszcza jak puszcze sobie plyte z Konkursu Chopinowskiego jak gral Krystian Zimerman. Zdarza mi sie uronic lze...

Jak słucham Chopina to jestem tak podjarany,ze czaszka mi dymi.
Płyt nie puszczam ot tak sobie tylko celebruje położenie płyty na talerzu winyla,bądż cd w szufladzie transportu cd.
Jednak powiem Ci,że znam lepszą interpretację Chopina i to nie tylko w/g mnie.
Ale co Ty możesz o tym wiedzieć,wowczas jeszcze Cie nie było na swiecie.
Tym wykonawcą był Pollini.
Kangie
Chłopaki nie płaczą i nie bądż taki wrażliwy.........nie rycz już Łukasz nie rycz ;D ;D ;D
Zimmerman tak się go pisze-to artysta dla mnie przereklamowany,który nie szanuje ludzi i go nie lubię.
Robi z siebie wielka gwiazdę i jak chyba wiesz nie raz już przerywał koncerty-cóż robić.
To obywatel świata jest,bardziej Żyd niż Polak,,,,,,to taka nacja ponad wszystkich no wiesz

Jestes w bledzie. Pisze sie Zimerman. Oceniam jego gre. Nie interesuje mnie czy Zyd czy Polak. Jesli pieknie gra, to nalezy sluchac.
Ja rowniez celebruje granie z winyla. Wybieram sobie ramie i wkladke w zaleznosci od humoru. Co jakis czas odpalam Chopina na dwa baty, bo raz podoba mi sie z 33 PTG, a innym razem z Shure V15 Type III.
Prawda, nie bylo mnie na swiecie. Ale najwazniejsze, ze jestem wrazliwy na muzyke i rozumiem co maja do powiedzenia muzycy. No i mam beryle. A Ty nie ;)