Menu główne

DCC

Zaczęty przez voyager747, Luty 21, 2023, 23:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

voyager747

Chyba nie ma tutaj wątku o DCC, a ja mam takie cudo. To Philips DCC-170, czyli taki przenośny. Widziałem gdzieś, że ludzie próbują to sprzedać za kosmiczne pieniądze, więc wyciągnąłem swojego z szafy i okazuje się, że tak jak wszędzie po latach nie działa już pasek klinowy.
Myślicie, że jest sens to naprawić i spróbować sprzedać? Pasek klinowy kosztuje ok. 10 usd, są na Youtube filmiki jak to się wymienia.
Mam do tego 2 kasety oryginalne: Stinga i U2 i ponad 10 takich nagrywanych. Nie mam zdjęcia, ale w sieci można znaleźć.

GregWatson

Pewnie że się opłaca w dodatku z oryginalnymi kasetami. Nawet się nie zastanawiaj tylko rób. Ja mam DATa zarówno stacjonarnego jak i typu walkman i sporo kaset. Ale oryginalnych kaset nie mam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

voyager747

Dzięki za odpowiedź, to dość zabytkowy sprzęt, chyba 1995 albo 1996 r.

moon

nie przesadzajmy, ze z 1995-96 to sprzet zabytkowy.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

voyager747

Standard szybko odszedł w niepamięć, nie wiem, który to był rok, ale jakoś tak. Kasety też ludzie wystawiają po 100 euro, cena szokująca. Chyba nikt tego nie kupuje, tak mi się wydaje.

voyager747

Zrobiłem parę fotek tego "cudaka":

GregWatson

Aaa to taki ładny walkmenik na dcc. Super.
Trochę tego i trochę tamtego też.

voyager747

Dokładnie takie coś. Działał idealnie, ale potem odłożyłem go na lata i pasek padł. Zasilacz mam i pilota na kablu też. Nie był chyba zbyt popularny u nas w kraju.

GregWatson

A teraz to rodzynek. 🤩
Trochę tego i trochę tamtego też.

voyager747

Tak, ludzie wystawiają takie zepsute po 300 euro.

GregWatson

Też od jakiegoś czasu słucham DCC a dokładnie Philipsa DCC 951. Najwyższy model z wszelakimi poprawkami elektroniki jak i automatyki. Magnetofon udało mi się nabyć wraz z zestawem kaset.

Ciekawe rozwiązanie bo można słuchać zarówno kaset DCC jak i CC.

Trochę tego i trochę tamtego też.