Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot


Cytat: cdt w Sierpień 28, 2018, 00:03
Jest o tym na forum . Studio Wojcka w Rogalowie

Cdt.
A jak dźwiękowo u ciebie!

cdt

Bez kompresji i to słychać . Nie ma natarczywości w żadnym paśmie . Bardzo przyjemne granie . Tylo żeby być uczciwym trzeb dodać że tam nie ma za dużo instrumentow :)

pelot

Cytat: cdt w Sierpień 28, 2018, 08:33
Bez kompresji i to słychać . Nie ma natarczywości w żadnym paśmie . Bardzo przyjemne granie . Tylo żeby być uczciwym trzeb dodać że tam nie ma za dużo instrumentow :)

Tam jest tylko jedna gitara plus ludzki wokal, nic poza tym.
Pomimo ubustwa instrumentalnego , przynajmniej w moim przybadku , w moim systemie , taka forma buduje niesamowitą przestrzeń i ogrom dźwięku.
Co do braku kompresji , tak właśnie brzmi analog w najczystrzeh jego postaci.
Tak ma być i o to chodzi!

Melepeta

Kurza stopa! Toż ja mam 40 km do Rogalowa.
Oj posmakowałbym takiej muzyki :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt

Ja nigdy nie byłem . Rozmawiałem z Wojckiem przez telefon . To bardzo równy i fajny człowiek . Miniabyr u Niego był . Śmigaj i rób sesje zdjęciową :)  . Zdasz relacje jakie ma śpulaki na sprzedanie ;D

cdt

Dzięki uprzejmości Miniabyra  mam kolejne dwie szpulki . Tym razem przytargałem G-36 . Za źródło jak zawsze robiła  genialna Helga . Co do materiału to bardzo fajne wokalne kawałki . Dzięki Paweł .


cdt

To w temacie nagrywania archiwalne zdjęci z A 77 .

miniabyr

He ,he to archiwalne zdjęcie  chyba  z zeszłego roku . Ale my mielimy tym sprzętem . Ja to stały w uczuciach jestem i zmiany robie raz na dwie dekady ...nervosy mam mniejsze ,ale jak mnie najdzie to szaleję .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt


amati74


cdt

Był Ondrej z mikrofonem i cewkami . Pomiary robiliśmy  przed i po grzebnięciu zwrotnicy . Po wymianie cewek i dołożenu rezystora olejowo grafitowego dźwięk się poprawił . Mam jeszcze delikatną górę na wysokich ale już mniej denerwującą . Za tydzień czeka mnie wymiana cewki na wysokich i możliwe że zabawa z rezystorem .

cdt

Jazz kotletowy i Denon 103r

frywolny trucht

Ty, ale leci na pysk jak u Excela :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przepraszam. Przytrolowałem. Po prostu tego typu zdjęcia od razu wyzwalają u mnie jednoznaczne skojarzenia z gramofonem Excela i słynną wkładką MF miażdżącą wszystko. Swoją drogą, ciekawe co tam u niego?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Wydaje Ci się . Zdjęcia z przybliżaniem w tym telefonie przekłamują . Jest chyba ok

cdt

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2018, 21:44miażdżącą wszystko
Denon z racji swojej ceny mażdzy wszystko to fakt ;D

cdt

Nie trzeba Cadenzy żeby mieć banana na twarzy  ;D . Elvis i AT

Piterski

Oczywiście, że można się cieszyć tym co się posiada póki się nie trafi okazja porównać z czymś z innej półki.
Potem zły nastrój mija, a poza tym AT, a szczególnie te wyższe modele to bardzo fajne wkładki :)

Miałem u siebie AT-OC9 Bartka na Fonciaku i mi się podobało jak to gra. Przypuszczam, że Twoja jest jeszcze lepsza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Jako że raz na miesiąc należało by włączyć kaseciaka wczoraj nagrałem sobie na owego Mellody z koncertowych LP . Na basfa 120 min zmieścił się cały box .
Ten dek nie przestanie mnie zadziwiać . Nic mi nie brakuje w dźwięku w porównaniu do materiału żródłowego .
Geanialny kaseciak

cdt

A Melody Gardot ryłem tym rylcem

cdt

Bio degradowalne czyli ekologiczne ? co komu przeszkadzało zwyczajne opakowanie CD .  Do tego mega niewygodne w użytkowaniu . Bez sensu .  No chyba że chodzi o docenienie muzyki jak się w końcu człowiek dokopie do płyty

LampowY

A ja bardzo lubię tekturowe książeczkowe wydania CD.
W końcu czuję, że mam do czynienia z muzyką a nie z plasticzanymi plikami.

LampowY

edit: sorki, nie ten wątek  ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Wrzesień 16, 2018, 17:20
A ja bardzo lubię tekturowe książeczkowe wydania CD.
W końcu czuję, że mam do czynienia z muzyką a nie z plasticzanymi plikami.
Digipack jest jeszcze akceptowalny, choć kłopotliwy, bo jak się ząbki połamią to nie ma jak wymienić. Ale tekturki typu  "mini vinyl" to koszmar, mało że niewygodne jak cholera, to jeszcze rysują płyty. Dodatkowo jeszcze uparli się toto robić w niestandardowych rozmiarach, i często się na normalnych półkach na CD nie mieszczą. Debilizm.