SABA Professional 1300 - hi-end za 2000 zł - do kupienia

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 07, 2016, 13:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

#25
Cytat: kawosz w Październik 01, 2016, 21:17
W moich EV zanim zmieniłem gniazda już samo przeczyszczenie kontaktem starych dużo dało .

Tiaaaaa .. setka spirytusu wewnętrznie działa lepiej niż prozac.
Zmiany plam na slońcu też słyszysz? Srednica się wygladza? Sto metrów mułu na tych złączch miałeś ???
Raczej na 100% z mosiadzu były wiec sznasa na utlenienienie mała raczej była.

Ehhhhhhh ... co ten marketing z mózgów robi. Są gniazda i ... gniazda. BTW w latach 60-ych ubiegłego stulecia bardzo często gniazda były robione z prawdziwej miedzi, pokrywane innym materiałem. W cenie. Dzisaj za takie fanaberie audiofile, patrz na załączonym obrazku, płacą krocie.
Masża pokazywał ... 120 złociszów za parkę. Sam podobnie placiłem.

kawosz

Cytat: pmcomp w Październik 01, 2016, 23:15Tiaaaaa .. setka spirytusu wewnętrznie działa lepiej niż prozac.
Zmiany plam na slońcu też słyszysz? Srednica się wygladza? Sto metrów mułu na tych złączch miałeś
Raczej na 100% z mosiadzu były wiec sznasa na utlenienienie mała raczej była.

Skoro nie wiesz jakie miałem to po dywagujesz . Czy ja piszę o tym co Ty robisz ze swoimi kolumnami ?
Oświecę Cię jednak . Miałem śruby i metalowe zaciski . Coś jeszcze chcesz wiedzieć czy dalej prozakujesz

pmcomp

Howgh ... szkoda słów. Jak zapewne zauwżyłeś ... piszesz w moim wątku o 1300.

kawosz

Rozumiem że nie życzysz sobie żebym pisał w Twoim wątku . Ok

pmcomp

#29
Ostatnio jakiś nerwowy jesteś. Pisz ale ... z sensem. Bez dopalczy.
Zapraszam, zrobimy test. Ślepy. Te same kable utlenione i bez nalotu. Uslyszysz różnicę ? Oczywiście na tych Sabach.

8)

Nagrodę ufunduję odpowiednio dużą.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

No i jak w porównaniu z Fokami? Raczej trochę wyżej trzeba jeszcze Sabę.

Cytat: pmcomp w Marzec 07, 2016, 20:03Napisałem, jak przyjadą (nie te tylko sztuki z Polski), posłucham to coś napiszę

Nie przyjechały...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2016, 15:24No i jak w porównaniu z Fokami? Raczej trochę wyżej trzeba jeszcze Sabę.

Fajne paczki :) Nie chcę jeszcze robić porównań bo Saba gra na 30-letnich kablach ( mają już taki dziwny ciemny kolor ) które były w komplecie. Czekam na wtyki DIN 2. Napiszę tylko że największa różnica jest na basie. 

Stoją teraz na oryginalnych podstawkach więc chyba nie są za nisko. Te podstawki są obowiązkowe - jest słyszalna poprawa brzmienia w stosunku do kolumn stojących bezpośrednio na podłodze.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

Kiedyś nie przywiązywali tak wagi do ustawiania kolumn jak dziś . A może była inna moda . Ja bym spróbował jednak ustawić średnicę na wysokości ucha . Sam zauważyłeś ile dało podniesieni ich z podłogi . Nie zdziwił bym się gdyby się jeszcze poprawiło . Gratulacje fajne paczki

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2016, 15:24
No i jak w porównaniu z Fokami? quote]

Wtyki DIN 2 przyjechały. Posłuchałem  w końcu na normalnych ( czyt. nie zardzewiałych ) kablach.
SABA - brzmienie bardzo neutralne i zrównoważone. Zero podbarwień. Płynne, naturalne przejścia tonów. Bas zwarty, nisko schodzący. Bębny brzmią jak na żywo ( to mi się najbardziej podoba :)
Focale tylko w jednym na pewno są lepsze - w szybkości.

Przy okazji parę słów o kablach które użyłem do odsłuchu:
Belden 9497 (specjalnie pożyczyłem żeby dać mu jeszcze jedną szansę) - bardzo szorstko i drażniąco.
Qed Ruby Anniversary - suche brzmienie wysokiej średnicy sprawiało wrażenie odchudzonego dźwięku.
Dali SC F222C - zagrało równo i bardzo przyjemnie :)

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Kilka godzin odsłuchu za mną.
Do jazzu, muzyki akustycznej, klasyki, opery itp to jest miód malina. Kolumna stworzona do prezentacji tych gatunków. Natomiast w muzyce rock-pop moim zdaniem brakuje szybkości, brakuje tempa. Tutaj Focale są górą i to bardzo.
Nie jestem zbytnim miłośnikiem jazzu ale przy SABIE nie mogłem przestać słuchać - tak wciągało. Prezentacja bębnów jest bardo realistyczna. Podobnie jest jak kostka uderza w struny gitary czuć jak struna drga. W moich Focalach nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.
Jeszcze jedna cecha  na plus dla SABY - idealnie znikają w pomieszczeniu podczas grania.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

pmcomp

A ja swoje odsprzedałem kumplowi. Nie ma tego wszystkiego gdzie trzymać :(

pmcomp

Cytat: tatachabera w Październik 08, 2016, 14:14

Nie jestem zbytnim miłośnikiem jazzu ale przy SABIE nie mogłem przestać słuchać - tak wciągało. Prezentacja bębnów jest bardo realistyczna. Podobnie jest jak kostka uderza w struny gitary czuć jak struna drga.
Jeszcze jedna cecha  na plus dla SABY - idealnie znikają w pomieszczeniu podczas grania.


Obydwie te cechy to zasługa tego kopułkowego jedwabnego średniotonowca. Identyczny siedzi u mnie w Tandberg Studio Monitor.

tatachabera

Ciekawe na ile wymiana okablowania wewnętrznego i ewentualnie kondensatorów poprawiłaby brzmienie.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

pmcomp

#39
Znacznie. Trzy kondy i kilka rezystorów. Zastosuj rezystory Jantzena (zielone) albo jeszcze lepiej grafitowe te z allegro od bmxmen1988 i kondy Mundorf E-Cap Plain (47uF i 33uF). Daj te na 70V.
Koszt ok. stówki, może ciut większy. Plus ten 3,3uF zastosuj najlepszy jaki chcesz i "na jaki cie stać". Np. jakis z folia miedzianą.
rezystory jak widać: 1,5ohm, 4,7ohma, 22ohm i 33ohm.


tatachabera

Ok. Dzięki za tutek :) Jak się zdecyduję na mod to na pewno dostosuję się do wskazówek.
Czy kable też warto wymienić?  Jeśli tak to na jakie ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

pmcomp

Cytat: tatachabera w Październik 08, 2016, 20:44
Ok. Dzięki za tutek :) Jak się zdecyduję na mod to na pewno dostosuję się do wskazówek.
Czy kable też warto wymienić?  Jeśli tak to na jakie ?

Ja mam swojego killera. 9497. Nie wszystkim sie podoba.

Acoustic Lab

Czy warto modzić to zależy od osłuchania, jakości własnego systemu i zasobności w czas, nerwy i gotówkę.
Obok masz wątek o EV gdzie jest mnóstwo spisów dotyczących brzmienia różnych kondów, kabli, rezystorów. Jak zechcesz to spokojnie wydasz na zwrotnice dwukrotność ceny Sabek.  ;D

PMCOMP
A jak się ma killerek Belden do czerwonych sznurówek 16AWG?


tatachabera

Przymierzam się do wymiany okablowania w kolumnach. Nigdy jeszcze tego nie robiłem wiec na początek mam podstawowe pytanie: ile mniej więcej kabla trzeba zakupić na dwie kolumny?
Wygląda to tak:


Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC


tatachabera

 :-[
No wiem ale zdjęcie jest z neta a ja puki co nie chciałem ich wybebeszać dlatego napisałem mniej więcej   ::)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC


tatachabera

Cytat: masza w Listopad 15, 2016, 20:43To zgadywanie.
Lepiej rozkręcić i wymierzyć.

Masza masz rację :) nie ma co iść na łatwiznę ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

Pominiesz regulację czy zostawiasz jak w oryginale ?