Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Dziś to sobie nie posłucham  :( Praca- szaleństwo organizacyjne . Hubertrs to się tak ułoży ,że na pewno nie będzie tak jak na początku ! Wyląduje gdzieś pośrodku . Ale trzeba czasu . Moim zdaniem do pełnego ustabilizowania potrzeba dwóch tygodni . U mnie największe efekty zmian słyszalne były po całkowitym "ostygnięciu " pre  i włączeniu np. po nocy . Teraz pytanie ile z  w tym jest naszego przyzwyczajenia się do nowego brzmienia ? O tym też trzeba pamiętać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

To ja zarzuce pytanie. Jak ostro podchodzicie do wytycznych jakie daje producent wkładek. Np. AXIA ma wytyczne 2g a mi najlepiej się jej słucha przy 2.3 podobnie mam z PP-1000. Jakie są wasze doświadczenia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Cytat: seblop w Październik 24, 2018, 08:11
To ja zarzuce pytanie. Jak ostro podchodzicie do wytycznych jakie daje producent wkładek. Np. AXIA ma wytyczne 2g a mi najlepiej się jej słucha przy 2.3 podobnie mam z PP-1000. Jakie są wasze doświadczenia.
Producenci dopuszczają zwiększenie siły nacisku ,ale zazwyczaj o tym informują . Np. +/- 10 % . Lepiej dla wkładki i plyty kiedy ten nacisk jest większy niż za mały .Spowodowane jest to parametrem śledzenia rowka przez igłę . Zbyt maly nacisk może powodować utratę styczności  igly z rowkiem  i mechanicznie uszkadzać rowek . Wiadomo ,że jak przegniesz w drugą strone to też będzie źle . Ja wolę grać z większym naciskiem . Zresztą mój ortofon spu royal n ma nominalny nacisk 3.0 g ale dopuszcza 3,5 grama 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Ja znowu monotematycznie,
jako ze zmiany ktore zaszly po wymianie rezystorow ujely mnie za serce i zdaje sobie sprawe ze jak sie powiedzialo A to trzeba i powiedziec b.
Zamowilem wlasnie nastepna partie rezystorow, tyle ze tym razem do zasilania, no i tym razem millsy bo 3/4 z nich to 10w i niestety nie ma takich wartosci AN.
Zaczynam sie uzalezniac od tego grzebactwa, nastepny nalog do kolekcji.

miniabyr

Czyli zmiany są wyraźne i słyszalne i nie są to omamy słuchowe. Bardzo się cieszę że ci się podobają. Ja też tych rezystorowo o wiekszej mocy  nie wymieniłem na AN bo ich po prostu nie ma. Mam tam rezystory które zaproponował AN. Ale to raptem 2 sztuki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Co zaproponowal AN? jesli mozna wiedziec,
Ostatnio prowadzilem dosc intensywna konwersacje z kims kto slyszy za pomoca przyzadow pomiarowych,
wg niego, to tylko moj mozg plata figla, no bo jesli wymieniilem to poziom endorfin i tego typu teorie.
Zastanawia mnie jedno dlaczego ludzie staraj sie mi wmowic szalenstwo, zmiany sa i to dosc wyraznie slyszalne,
zmiany w dzwieku pokrywaja sie z twoimi, pierwszego dnia dzwiek byl bardzo napowietrzony, z naciskiem na blachy smaczki itd, drugiego dnia pelne zamulenie , trzeciego dnia to samo, nastepnie zaczal sie otwierac.
Po skonczeniu dodam zdjecia z dnia kiedy go kupilem i jak teraz wyglada, praktycznie zmienilem w nim kazdy element, czytajac, szukajac, pytaja, nic na pale, znam dzwiek swojego systemu bo kazdy element dokladnie wybieralem pod siebie, a na koniec ktos mi wmawia ze to tylko omamy.
No nie napisze co mi sie cisnie na jezyk.

miniabyr

Nie wiem co to jest ale to rezystor ceramiczny. Stosują go w każde konstrukcji . Może to wlasnie milles sa?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

No i Paweł Zontek się spisał na medal. Po pomiarach wyszło 10 Hz podatność ramienia. Teraz zostaje rozgrzac wkładkę. I czekamy z 50 h.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

I jak pierwsze wrażenia ? Ok wkładka "twarda " i trzeba nią trochę poorać winyle aby się ułożyła . Ale jak dla mnie, to jest to jeden z ciekawiej brzmiących przetworników .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Hubertrs w Październik 25, 2018, 09:58a na koniec ktos mi wmawia ze to tylko omamy.
No nie napisze co mi sie cisnie na jezyk.
Napisz bo nuda i marazm na forum  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 25, 2018, 23:59
Cytat: Hubertrs w Październik 25, 2018, 09:58a na koniec ktos mi wmawia ze to tylko omamy.
No nie napisze co mi sie cisnie na jezyk.
Napisz bo nuda i marazm na forum  :-\
Hi ,hi  Forum w ruinie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: seblop w Październik 25, 2018, 19:38
No i Paweł Zontek się spisał na medal. Po pomiarach wyszło 10 Hz podatność ramienia. Teraz zostaje rozgrzac wkładkę. I czekamy z 50 h.
zeby było precyzyjnie:
w HZ-ach to czestotliwosć rezonansowa a nie podatność
podatnosc to nie ramienia tylko wkładki



malg

Cytat: seblop w Październik 25, 2018, 19:38
No i Paweł Zontek się spisał na medal. Po pomiarach wyszło 10 Hz podatność ramienia. Teraz zostaje rozgrzac wkładkę. I czekamy z 50 h.
czy mi sie wydaje czy wkładka na pierwszym zdjeciu jest przekrzywiona w azymucie ?
Pawel(miniabyr) czy znowu wyszedł ci azymut 2 stopnie  ;D ;D ;D



Hubertrs

Cytat: vasa w Październik 25, 2018, 23:59Napisz bo nuda i marazm na forum 
Powstrzymam sie, raz ze piatek, szkoda sie denerwowac,
dwa, to cisna sie slowa powszechnie uznane za obrazliwe a ze to forum to nie wypada.
Przyjmijmy, ze wszyscy wiemy co chcialbym napisac.
Wlasnie dostalem maila z hificollective, ze kolejna partia moich rezystorkow lezy i czeka na mnie w domu :)

miniabyr

Cytat: miniabyr w Październik 25, 2018, 23:00
I jak pierwsze wrażenia ? Ok wkładka "twarda " i trzeba nią trochę poorać winyle aby się ułożyła . Ale jak dla mnie, to jest to jeden z ciekawiej brzmiących przetworników .
Grzegorz nie jam  to uczynił. Zdjęcie też może dawać takie przekłamanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: miniabyr w Październik 26, 2018, 13:49
Cytat: miniabyr w Październik 25, 2018, 23:00
I jak pierwsze wrażenia ? Ok wkładka "twarda " i trzeba nią trochę poorać winyle aby się ułożyła . Ale jak dla mnie, to jest to jeden z ciekawiej brzmiących przetworników .
Grzegorz nie jam  to uczynił. Zdjęcie też może dawać takie przekłamanie.
Dopiero przy takim ustawienie mamy równowagę na obu kanałach. Jak wkładka była na prosto musiałem wręcz balans zmienić.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Hubertrs

Nastepna porcja, jutro znowu pracowity dzien mnie czeka

vasa

Cytat: seblop w Październik 26, 2018, 14:55Dopiero przy takim ustawienie mamy równowagę na obu kanałach.
Nierównomierność kanałów jest zjawiskiem normalnym i opisanym jako jeden z parametrów wkładki. Przeważnie jest to 0,5-1,0 dB i w przeliczeniu na volty daje różnicę rzędu 20%.
Ale przekoszenie wkładki żeby to wyrównać to złe rozwiązanie.
Przekup Miniabyra żeby Ci to ustawił.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: Hubertrs w Październik 26, 2018, 20:36
Nastepna porcja, jutro znowu pracowity dzien mnie czeka
Czy ja tam widzę między innymi Holco?

Hubertrs

Cytat: rudy-102 w Październik 26, 2018, 20:46Czy ja tam widzę między innymi Holco?
Nie, audio note'y i millsy

seblop

Cytat: vasa w Październik 26, 2018, 20:38Nierównomierność kanałów jest zjawiskiem normalnym i opisanym jako jeden z parametrów wkładki. Przeważnie jest to 0,5-1,0 dB i w przeliczeniu na volty daje różnicę rzędu 20%.
Ale przekoszenie wkładki żeby to wyrównać to złe rozwiązanie.
Przekup Miniabyra żeby Ci to ustawił.
Tylko ja normalnie miałem z 13 db a nie 1.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

vasa

Cytat: seblop w Październik 26, 2018, 20:53Tylko ja normalnie miałem z 13 db a nie 1.
Mimo wszystko nie możesz ustawić wkładki w poprzek rowka.
Nie wiem skąd te 13dB ale jeżeli to prawda to jest walnięta :(
--> Miniabyr +  :pij: =  :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Ona jest obrócony równolegle do rowka a nie prostopadle. Paweł ma jutro u mnie byc nie przejmuj się.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

vasa

Cytat: seblop w Październik 26, 2018, 21:21Ona jest obrucony równolegle do rowka a nie prostopadle
OK.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Jutro jestem z Sebastianem umówiony i sprawdzę to .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !