Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Oki doki, skonczone, gra i to nawet dobrze. na obydwu zdjeciach widac jaka droge przeszedl moj wzmacniacz.

miniabyr

To wiesz już co to znaczy wymienić np.50 rezystorów . Uczy cierpliwości  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

#3702
Ty przynajmniej miales plytke, u mnie wszystko w powietrzu, co ja sie uwk....  :censored:
Wiem, ze estetyka pozostawia wiele do zyczenia ale niech sie ktos odezwie na ten temat to oboecuje iz zobaczy jaki mam manicure na srodkowym palcu

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 26, 2018, 21:23
Jutro jestem z Sebastianem umówiony i sprawdzę to .
No i jak poszło wyrównywanie kanałów?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Jeszcze się nie spotkaliśmy. Niestety nie mogłem ja.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

A ja dziś nie mogłem  >:( . Co ma wisieć nie utonie ! Za to wczoraj zrobiłem sobie kuku i przez pomyłkę przestawiłem sobie azymut przekręcając headshel . Nawet dobrze się stało ,bo i tak miałem sprawdzić ustawienie wkładki po wygrzaniu i ułożeniu . Udało mi się jeszcze precyzyjniej wyjustować ten parametr. Wczoraj razem z Ondrejem sprawdziliśmy działanie tłumienia  które ma ramię tego Pioneera . To działa i na pomiarze w programie widać  ,co robi zwiększenie/zmniejszenie tłumienia. Niestety z jakiegoś powodu mój program Feickerta przy zapisywaniu wyniku do pdf generuje błąd  nie mama żadnego wykresu do wklejenia   :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Październik 28, 2018, 12:16Niestety z jakiegoś powodu mój program Feickerta przy zapisywaniu wyniku do pdf generuje błąd  nie mama żadnego wykresu do wklejenia   
Zrób Print Screen..  ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Teraz to wiem ,ale kiedy eksportowalem do pdf nie wiedziałem ,że będzie problem . I dupa nie mama nic :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#3708
Ech właśnie Ondrej podesłał mi zdjęcia mojego Ortofon SPU Royal N który  niedomagał i potwierdził że tip igły jest walnięty .  Jak został walnięty to ja wiem ,bo igła z ramieniem walnęła mi mocno o rant talerza . I od tamtej pory zaczęły się bardzo niemiłe chwile z tą wkładką . Czeka mnie retiping w ortofonie  . Koszt to 600 euro czyli prawie  połowa ceny nowej wkładki  . Nie są to najlepsze fotki ,ale na zdjęciu nr 002 widać na tipie  takie przejaśnienie -tam jest "ubytek " . No cóż koleiny wydatek . Wkładka  przez 2 lata również dostała w pędzel  srogie baty ,bo grała prawie non stop . Jednym słowem wszystko na raz . A jak ktoś zapyta jak ta wkładka brzmi to powiem ,że do chwili kiedy nie wchodzą wokale wszystko jest w miarę ok . Ale kiedy pojawiają się to razem z przesterem . ......Ondrej Dzieki za zdjęcia !!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś sprawdziłem ustawienia wkładki Miyjajima Shilabe  która to posiada nasz kolega . Ta wkładka jest tak popierdzielona że aż uważam że coś z nią może być nie tak . To co Paweł Zontek ustawił pokrywa się z moimi pomiarami . Aby ustawić jako taka azymut wkladkę trzeba przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegra o kąt naprawdę spory . Niby jest ustawiona ,ale "optycznie " budzi to mój niepokój . Druga wkładka którą ustawiałem to wkładka Phasemation PP1000 . Kurde chyba powinienem zagrać w totolotka ,bo wycelowałem idealne parametry za pierwszym razem ustawiając tę wkładkę na "0" . IDEALNIE wszystkie parametry się zgrały . Jutro wkleję tu zrzuty . :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

A co z opisywanymi wcześniej problemami ze zrównoważeniem kanałów?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#3711
tak to wyglada Miyjaima Shilabe -po lewej stronie  wykres  zbliża się do optymalnyvh ustawień .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

#3712
Problem znika przy ustawieniu azymutu zgodnie z pomiarami. Prawdopodobnie zareklamuje wkładkę.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

Cytat: seblop w Październik 30, 2018, 06:22Prawdopodobnie zareklamuje wkładkę.
Jeśli na lusterku przez lupę widać, że diament jest przekoszony to bym to na pewno ją zareklamował.
Z takim efektem spotkałem się raz czy dwa przy tanich wkładkach i co z tego, że pomiar sygnałów pokazuje że jest ok jak na lusterku widać, że igła jest pochylona.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: seblop w Październik 30, 2018, 06:22Problem znika przy ustawieniu azymutu zgodnie z pomiarami. Prawdopodobnie zareklamuje wkładkę.
Bardzo jestem ciekaw reakcji producenta. 2,5 stopnia to sporo, chociaż nie rekord.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Mam dzentelmenska umowę ze mogę zwrócić wkładkę.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

#3716
Ale teoretycznie wszystko się zgada i jest ustawione. Nie wiem co ta wkładka przeszła ,ale optycznie nie wygląda źle .Nie sądzę ,że pomiar został zrobiony niewłasciwie ,bo takie same rezultaty wyszły Zontkowi kiedy pierwszy raz robił pomiary na swoim programie i płycie testowej. Czyli wynik jest powtarzalny . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: seblop w Październik 30, 2018, 11:09Mam dzentelmenska umowę ze mogę zwrócić wkładkę.
To jedno. Ale mnie bardziej interesuje reakcja producenta. To przecież jest (powinna być) najwyższa półka wkładkowej biżuterii.
0,5 stopnia byłoby OK ale 2,5 to w mojej ocenie dyskredytuje wytwórcę.
Cytat: miniabyr w Październik 30, 2018, 11:19
Ale teoretycznie wszystko się zgada i jest ustawione. Nie wiem co ta wkładka przeszła ,ale optycznie nie wygląda źle .
Prawdopodobnie nic nie przeszła tylko tak ją stfórca zrobił  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 30, 2018, 11:23Prawdopodobnie nic nie przeszła tylko tak ją stwórca zrobił
Ale tak nie powinno być , To są towary luksusowe i od nich się wymaga więcej. Ten wykres to nie jest jakiś niezwykły . Sam Feickert jako przykłady zamieszcza pomiary różnych wkładek i takie wykresy  też się zdarzają.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 30, 2018, 11:29Sam Feickert jako przykłady zamieszcza pomiary różnych wkładek i takie wykresy  też się zdarzają.
Ale to oznacza że wkładka jest źle zrobiona. To nie AT440 czy Ortofon Bronze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 30, 2018, 11:29Ale tak nie powinno być , To są towary luksusowe i od nich się wymaga więcej.
Dlatego ciekawi mnie reakcja producenta. Wydaje się że powinien przeprosić i wymienić wkładkę na nową, bez wad. Ale słowo klucz to "wydaje się"  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Nie wiem czy producent nawet o tym będzie wiedział.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

LampowY

Cytat: seblop w Październik 30, 2018, 12:24
Nie wiem czy producent nawet o tym będzie wiedział.
Jeśli to polski Janusz, typowy sprzedawca audioszpeju to zapewne producent się nie dowie.
Sprzedawca Janusz wlepi ją komuś innemu  ;D

seblop

#3723
Muszę to przemyśleć ja dzwiekowo do tej wkładki nic nie mam. Wręcz mi pasuje. A czy mi przeszkadza azymut. Szczerze jakby mi chłopaki nie zaczęli nad uchem o tym mówić kompletnie by mnie to nie interesowało.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

cdt

Cytat: seblop w Październik 30, 2018, 16:57Szczerze jakby mi chłopaki nie zaczęli nad uchem o tym mówić kompletnie by mnie to nie interesowało.
Sebastian tak przekoszona szybciej wyzionie ducha .