Pre Pearl - ktoś słyszał ?

Zaczęty przez Ganjor86, Sierpień 28, 2016, 12:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Akurat mam teraz problem z liniowym. Gramofonowy odpukać gra świetnie, mimo że manufaktura.

dino

Fajnie, ze odpalił "z kopa".

Cytat: jjacek w Czerwiec 15, 2019, 20:30dopasowalem rezystor wejsciowy do wkladki

Jaka wkładka i ...jaki rezystor ?

jjacek

Dziala ...ale nie bez problemow na starcie .
Wkladka Audio Technica AT-OC9ML/II  0.4 mV, 12 ohm  rezystor na wejsciu 120 ohm .

vasa

Przy okazji odsłuchu wkładki Sensitive Sound ART posłuchałem również nowego pre Alexandra.
Najpierw był jakiś twór lampowy z sekcją wejściową na tranzystorach (czyli topologia taka jakiej słucham u siebie) a potem Pearl.
Summa summarum słuchałem na Pearl z trafami Lundhala na wejściu. W stosunku do lampy brzmiał łagodniej na górze i chyba mniej tam było planktonu ale za to z idealnym balansem dźwiękowym i bardzo przyjemnie.
Na tyle przyjemnie że nabrałem ochoty na ciąg dalszy :)
Ciekawe jak by zagrał z jakimś innym trafem, bo mam wrażenie że to właśnie Lundhal mógł być tym słabszym ogniwem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2019, 00:24Summa summarum słuchałem na Pearl z trafami Lundhala na wejściu. W stosunku do lampy brzmiał łagodniej na górze i chyba mniej tam było planktonu ale za to z idealnym balansem dźwiękowym i bardzo przyjemnie.
Na tyle przyjemnie że nabrałem ochoty na ciąg dalszy :)
Ciekawe jak by zagrał z jakimś innym trafem, bo mam wrażenie że to właśnie Lundhal mógł być tym słabszym ogniwem.
Drobne sprostowanie: słuchaliśmy LR Phono z wątku
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3056.0
ale nic nie stoi na przeszkodzie by następnym razem użyć Pearl'a, który stał dwie półki poniżej.
Można też w miejsce Lundahlli wpiąć aktywne wzmocnienie - prepre by Elektor - jednak w przypadku LR Phono pojawią nam się w tej konfiguracji kondensatory w torze, a cały urok LR'a to ich brak  ;)

dino

Cytat: Alexander w Czerwiec 19, 2019, 08:17Drobne sprostowanie: słuchaliśmy LR Phono z wątku
I tak się rodzą legendy  ;) ;D ;D ;D

dino

Cytat: jjacek w Czerwiec 16, 2019, 05:33Wkladka Audio Technica AT-OC9ML/II  0.4 mV, 12 ohm  rezystor na wejsciu 120 ohm .
A testowałeś po zmianie wzmocnienia większy rezystor ?

jjacek

A jakie obciazenie proponujesz ? Producent proponuje obciazenie "> 100 Ω" :) nie wiem przy jakich obciazeniach ta wkladka zagra najlepiej ale moge sie pobawic .  Jest jeszcze chwila by sie pobawic zwlaszcza ze czekam na zamowione elementy zasilacza by zamknac caly projekt.

dino

Mi wejście JFET pracuje najlepiej z obciążeniami 25-47 KOhm.
JFET praktycznie zachowuje się jak lampa. Rezystancja wejścia (bramki) jest teoretycznie nieskończona więc przywieranie sygnału z wkładki rezystorem 100Ohm do masy wydaje się nieuzasadnione.
Wywaliłbym tez kondensator na wejściu. Przy MC nie ma za bardzo sensu.
I nie podłączaj zasilania bez jakiegokolwiek rezystora na wejściu bo u mnie powodowało to jazdę prądu drenu w górę.

jjacek

Fronty prawie gotowe.... 8)

dino


Alexander

Cytat: jjacek w Czerwiec 20, 2019, 20:31Fronty prawie gotowe.... 8)
Wyszło obłędnie! Pewnie dostałeś naklejki ze sklepu Nelsona - ludzie kleją je na frontach, ale paskudnie to wygląda, Twoje panele wymiatają!

tomekkk1


jjacek

Orginalne naklejki nie sa az tak ..paskudne  zeby ich nie przylepic ;).  Wlasnie kleje blaszki inf.

jjacek

#64
Podwiesilem przewody zasilajace jak najwyzej na obudowie, zamontowalem diody Led na froncie.Czekam jeszcze na dodatkowy zasilacz. Nozki wydaja sie byz zbyt wysokie ..moze lepiej to wyglada kiedy obudowy stoja obok siebie.. :-\ ??
Zasilanie mam zrobione ekranowanym kablem ale jest tez taka rekomendacja zeby skrzynka zasilacza byla oddalona minimum 1 m ...

tomekkk1


Alexander

Cytat: jjacek w Czerwiec 23, 2019, 15:43Zasilanie mam zrobione ekranowanym kablem ale jest tez taka rekomendacja żeby skrzynka zasilacza byla oddalona minimum 1 m ...
I to jest słuszna rekomendacja - nawet w "firmowych" urządzeniach Nelson zaleca odsunięcie pudła z zasilaczem. Ekranowany przewód nie jest źródłem zakłóceń, lecz samo trafo. Zasilacz od phonostage'a Thresholda mam wetknięty w narożniku pokoju, czyli jakieś 3m od pre, podobnie zrobiłem z puszką zasilacza od Pearla. Zrobiłem kiedyś próbę na jaką odległość trzeba odsunąć trafo od pre, żebym nie słyszał żadnego odgłosu w kolumnach przy pre liniowym odkręconym na maksimum. Minimum to pół metra.

christo

Cytat: jjacek w Czerwiec 23, 2019, 15:43Podwiesilem przewody zasilajace jak najwyzej na obudowie, zamontowalem diody Led na froncie.Czekam jeszcze na dodatkowy zasilacz. Nozki wydaja sie byz zbyt wysokie ..moze lepiej to wyglada kiedy obudowy stoja obok siebie..  ??
Zasilanie mam zrobione ekranowanym kablem ale jest tez taka rekomendacja zeby skrzynka zasilacza byla oddalona minimum 1 m
Minęło niemal pół roku. Jak ci się sprawuje ten przedwzmacniacz? Jakieś spostrzeżenia? Z czym go porównywałeś? Czy zasilacz zrobiłeś na jakiejś gotowej płytce czy sam go zrobiłeś? Bardzo mnie zainteresował i chciałbym porównać go do Nudy mini
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jjacek

Przepraszam , ale nie skonczylem tego jeszcze.. :-\.
  Calosc bedzie tworzyc  Pearl2  ,Mezmerize B1 Buffer i koncowka Pass F6. Gotowy jestem jedynie z F6. Teraz mecze B1 i dopiero pozniej powroce do Pearl2...

jjacek

Testuje takie zestawienie ...Teraz nie ma problemu z wysterowaniem koncowki mocy.


Pboczek

Kurczę ale ty masz możliwości.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

:) :) Dokladnie takie same jak Ty...to tylko wiadomosc informacyjna, moze ktos sie zainteresje, a w sklepiku brak tego zestaw na skladzie. Z nowosci widze wyjscia zbalansowane Xlr!

Pboczek

W teorii takie same, a w praktyce już mniejsze. 🙂
Łączyłeś może pre Passa z lampą? W ogóle, jakimi przedwzmacniaczami gramofonowym mieszałeś na wzmacniaczu lampowy?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

#74
Powracam do  lamp po dekadach rozbratu ..do lat dziecinstwa , to bardziej taka podroz sentymentalna. Chce zbudowac caly tor oparty na lampach . Planuje tez zrobic jakies kolumny  tak , ze wszystko chce sam zbudowac , polutowac.  Takie sa plany a co z tego wyjdzie zobaczymy. Jedyny obecnie taki mixt  , ktory u mnie fajnie dziala to stara riaa passa https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,1014.0.html  i  zestaw Vincenta https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,86.msg73446.html#msg73446 ( tyle ze to hybryda) i kolumny Carlsson OA-50
https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,2809.msg201012.html#msg201012
Musisz zapytac kogos innego kto jest "na biezaco "z lampami.