Co zrobić by to zagrało jeszcze lepiej ?

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 08:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Generalnie gram z vinyla, trochę z CD no ale czasem, bo wygodniej załadowac play listę i pogadać ze znajomymi, korzystam z komputera jako źródła.
Jak to u mnie jest połączone: Komputer 2,5 GHz (wygłuszony dość znacznie, szumy znikome, służy tylko do audio), 3 dyski HDD, 1 G Ram, Win XP, Foobar2000 oraz fidelizer, kabel USB Belkin, V-Link, coax Profigolda do Dac'a Protagonist na lampach Telefunkena.
Komputer ma kartę WiFI, nie ma podłączonej myszki i klawiatury ni monitora, obsługa odbywa się za pomocą aplikacji Team Viever.
Pomimo zainstalowania Asio4All, jakoś nie chce z nim to wszystko współpracować. Dlatego w Foobarze urządzeniem odtwarzającym jest USB Musical Fidelity V-Link.
Źle to nie gra, dobre realizacje zaskakują ale... czy można coś jeszcze poprawić by zagrało to lepiej?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarcinGD

To czego jeszcze nie masz w torze, a poprawi jakosc dzwieku to zasilanie usb. Ja posiadam np. iusbpower od ifi, ale jest tego sporo na rynku takze mozesz cos wybrac i przetestowac.

gratefullde

Dzięki, zacznę się wgryzać bo jakoś nigdy dotąd nie chciało mi się tego robić a widzę że tu urządzeń w temacie sporo przeróżnych. Generalnie chyba nie łatwo sprawić by pliki dobrze zagrały. Czyli jest tak jak z każdym innym formatem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarcinGD

Jestes blizej niz dalej z tego co widze. Do szczescia brakuje ci tylko zasilania usb. Z kabli usb moge polecic Lindy, przepuszcza wszystko tak jak trzeba bez zadnych podbic. Przerabialem kilka drozszych kabli, ale zawsze cos tam dodawaly od siebie, a nie o to tutaj chodzi. Belkina nie znam, jesli jest dobry dla ciebie to bedziesz musial kupic taki sam drugi do zasilania usb. Interkonektow cyfrowych nie mialem jeszcze czasu przerabiac glebiej, mialem tylko na jakis czas kimbera d-60, ale nie wprowadzil tak drastycznych zmian, zeby dac za niego tyle siana. Profigold jest jak najbardziej ok.

Jesli chcesz dalej cos wiecej uzyskac, to tylko zmiana DAC. Na computeraudiophile wspominaja tez o zmianach dzwieku jesli chodzi o konwertery usb/spdif, nie mialem okazji jeszcze tego sprawdzic, ale zmiane DAC jak najbardziej polecam w dalszych poszukiwaniach analogowego brzmenia z cyfry.

gratefullde

#4
Dac'a nie będę zmieniał, z prostej przyczyny. Lubię jego brzmienie. Co do zasilania, skorzystam z rady. Tak jak i odnośnie kabli USB. Cyfrowy to u mnie Profigold i Real Cable AN99 i chyba jest dobrze, solidny kabelek.
Konwertery USB/spdif to dla mnie czarna magia, miałem na wypożyczeniu M2Tech HiFace i nie podobało mi się. Poprzednio miałem Havanę DAC i ona grała sobie fajnie z V-linkiem właśnie, dlatego pozostałem przy tym konwerterze gdy zanabyłem Protagonista.
Czy coś w sofcie można jeszcze zmienić?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarcinGD

Ja jak gram z lapka to foobar2000 + wasapi. Natomiast na codzien gram z NAS'a Synology, ktory ma juz w swoim oprogramowaniu bitperfect.

gratefullde

Naszło mnie tak zupełnie niedawno. Chcę mój komputerowy magazyn plików (z którego korzystam okazjonalnie) wynieść do piwnicy, ma fifirifi więc jest w sieci. Docelowo zamiast compa bedzie jakiś NAS. Czy może ktoś doradzić coś niedrogiego a fajnego, co się z tym połączy i poda po coaxie na dac'a?

Czy takie coś da radę, chodzi o jakość i funkcjonalność:

http://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacz-sieciowy-sonos-connect-zoneplayer-90,id-110553?gclid=Cj0KEQiA7tCjBRDulMny5rfM0dkBEiQA7fcshfuuIMbCqlNCakoj0LSdl4CTLsNdLFdmPzftCy-4BU4aAlki8P8HAQ

będę wdzięczny za podpowiedzi. Budżet, ok 1500 zł. Może. Nie wiem. Jak żona przeczyta to nic :) tylko wirtualnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2014, 20:46
Naszło mnie tak zupełnie niedawno. Chcę mój komputerowy magazyn plików (z którego korzystam okazjonalnie) wynieść do piwnicy, ma fifirifi więc jest w sieci. Docelowo zamiast compa bedzie jakiś NAS. Czy może ktoś doradzić coś niedrogiego a fajnego, co się z tym połączy i poda po coaxie na dac'a?

Czy takie coś da radę, chodzi o jakość i funkcjonalność:

http://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacz-sieciowy-sonos-connect-zoneplayer-90,id-110553?gclid=Cj0KEQiA7tCjBRDulMny5rfM0dkBEiQA7fcshfuuIMbCqlNCakoj0LSdl4CTLsNdLFdmPzftCy-4BU4aAlki8P8HAQ

będę wdzięczny za podpowiedzi. Budżet, ok 1500 zł. Może. Nie wiem. Jak żona przeczyta to nic :) tylko wirtualnie :)
Fifirifi może nie pomóc, jak z pwinicy ma pójść. Sygnał, przez stropy przechodząc, słabszy znacznie będzie (jak powiada mistrz Yoda:) ). Sonos może być. Ale gęstych (88.2, 96 etc) częstotliwości nie obsłuży.
Pozdrawiam, Wireless

masza

Ja mam serwer NAS z filmami i muzyką wywalony na inną kondygnację domu. Wifi działa ale mało stabilnie. Połączyłem to w końcu lanem po przewodach elektrycznych (powerline) czymś takim i mam z bani.


gratefullde

Cytat: wireless w Listopad 28, 2014, 15:30Fifirifi może nie pomóc, jak z pwinicy ma pójść.

Nie no, jest dobrze, sprawdzone :) jedna kondygnacja

Cytat: wireless w Listopad 28, 2014, 15:30Ale gęstych (88.2, 96 etc) częstotliwości nie obsłuży.

To marnie :( Mój dac potrafi ciut więcej....


Cytat: masza w Listopad 28, 2014, 17:29Połączyłem to w końcu lanem po przewodach elektrycznych (powerline) czymś takim i mam z bani.

Fajne rozwiązanie, czyli receptę na możliwe w przyszłości problemy, już mam :) Dzięki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Listopad 28, 2014, 17:42
Cytat: wireless w Listopad 28, 2014, 15:30Fifirifi może nie pomóc, jak z pwinicy ma pójść.

Nie no, jest dobrze, sprawdzone :) jedna kondygnacja

Cytat: wireless w Listopad 28, 2014, 15:30Ale gęstych (88.2, 96 etc) częstotliwości nie obsłuży.

To marnie :( Mój dac potrafi ciut więcej....


Cytat: masza w Listopad 28, 2014, 17:29Połączyłem to w końcu lanem po przewodach elektrycznych (powerline) czymś takim i mam z bani.

Fajne rozwiązanie, czyli receptę na możliwe w przyszłości problemy, już mam :) Dzięki.

Co do Powerline - (jak powiada Mistrz Yoda ;) - Moc znacznie słabsza będzie, przez skrzynkę bezpiecznikową przechodząc. Ale jak Wifi u Gratefullde i Powerline u Maszy dzialaja, to jest OK :)
Z tanich rozwiazan polecałbym, nieodmiennie, Squeezeboxa - jako cyfrowe źródło podłączone do DACa będzie OK, jest gapless, i odtwarza na gęsto. Poza tym ma masę aplikacyjek/pilotów na różne device'y.
Tylko ten wygląd mydelniczki skrzyżowanej z budzikiem audiofilski mało ...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

No właśnie,  Squeezebox :) Czyli lepszy on od Sonosa?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Listopad 29, 2014, 12:11
No właśnie,  Squeezebox :) Czyli lepszy on od Sonosa?
W zakresie funkcjonalności - jak najbardziej. W zakresie jakości wyjść analogowych - pewno (mniej/więcej) po jednych pieniądzach. Jak "napęd" - przewaga polega na dostarczaniu gęstego dźwięku do DACa. W zakresie wyglądu - no cóż .... tu mogą być różne opinie. Ale ładny budzik to jest :) . I screensaver można sobie ustalić ;) . Aha - tylko Moc odbiera w spsób niekompatybilby z DLNA. Przy wyborze NASa sprawdzić trzeba, czy istnieje możliwość instalacji na nim SqueezeBoxServera...
Pozdrawiam, Wireless

masza

A dajcie se spokój ze Squeezeboxami. Przecie to masakra jest.
Lepiej za parę groszy kupić używane CA NP30. Dużo lepszy jako transport a i DAC nie najgorszy.
Sam kiedyś tą drogę przeszedłem i pisze to co słyszałem.

Wireless

Masza  a czy ten CA jest gapless ?
I czy pozwala na "uśpienie" pilota i  będzie grał dalej ?
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Masza, brutalny jesteś he he... idę po piwo, nie obendzie siem jak widzem.
Oczywiście dźwięk jest naj, funkcjonalność drugorzędna.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Jak ja go miałem (dawno temu) to nie miał.
Teraz już gapless ma. Co do uśpienia to nic mi o tym nie wiadomo. Nawet nie wiem po co toto ma być :)

Nowy kosztuje 1590
http://allegro.pl/cambridge-audio-sonata-np30-i4754307106.html

Pewnie SH można za 1k gdzieś wyrwać.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ale koncert był wczoraj w Jarocinie :) Grali moi znajomi a po nich UDA. fenomenalna energia, w obu przyoadkach :) Z flackow tego nie uświadczysz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: masza w Listopad 29, 2014, 12:23
Jak ja go miałem (dawno temu) to nie miał.
Teraz już gapless ma. Co do uśpienia to nic mi o tym nie wiadomo. Nawet nie wiem po co toto ma być :)
Dokładniej chodzi o to, gdzie składowana jest playlista. Jeśli na odtwarzaczu, to nie potrzebuje on pilota do tego, aby przeskoczyć do następnego kawałka. Jeśli zaś (co, niestety, właśnie zgodne jest ze standardem DLNA) na "pilocie" - czyli aplikacyjce kontrolującej jego pracę, to po uśpieniu twojego tabletu/telefony/etc, co tam masz - Twój CA po prostu skończy odtwarzanie na odtwarzanym właśnie kawałku (bo nie będzie miał skąd pobrać adresu następnego). W efekcie - Twój telefon/tablet/etc musi być cały czas ONLINE, co powoduje szybkie rozładowanie baterii, konieczność ponownego ich doładowania ... i tak w kólko. Pamiętając, że np. iDevice są obliczone (i to pisze w ichnich instrukcjach obsługi) na jedynie 400 doładowań, (i nie jest to najgorszy wynik), a baterie mają niewymienialne, to tak, średnio licząc, raz na rok będziesz musiał kupować nowy gadżet do sterowania ...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Czyli Sonata to następny klocek na oltarzyk ze sprzętem.  Myślałem o czymś co można za owy wrzucić i zapomnieć :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Aha, to dupka zbita, ale żeby takie ograniczenia byly? Czyli co, odkladam tablet,  zamykając go magiczną klapką i koniec grania?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

wireless, nie pamiętam dokładnie jak to było bo go miałem ze 3 lata temu.
Sterowałem go z iPada aplikacją UuVol i nie miałem żadnych problemów.
Funkcjonalnie nie odbiegało to od sterowaniem DSa czy obecnego T+A.

Wireless

Cytat: gratefullde w Listopad 29, 2014, 12:33
Aha, to dupka zbita, ale żeby takie ograniczenia byly? Czyli co, odkladam tablet,  zamykając go magiczną klapką i koniec grania?
No właśnie - trzeba się upewnić, gdzie toto urządzenie trzyma playlistę. Jeśli tylko w "pilocie" - to dupa zbita faktycznie. Niestety - większość tych "streamerów" w ten sposób działa...
A w kwestii trzymania tego "za szafą" - to Sonatę też tam możesz trzymać (i tylko kabel doprowadzać do DACa) - wszak sterować będziesz tym przy pomocy tabletu/telefonu/lapka przez WiFi a nie przez podczerwień :)
Pozdrawiam, Wireless

masza

Cytat: gratefullde w Listopad 29, 2014, 12:33
Aha, to dupka zbita, ale żeby takie ograniczenia byly? Czyli co, odkladam tablet,  zamykając go magiczną klapką i koniec grania?

Nie. Sprawdziłem teraz.
Tam była opcja, która się nazywa background mode. Czyli wszystko działa w tle, nawet po wyłączeniu iPada.