Pioneer A-757 MKII

Zaczęty przez GregWatson, Luty 06, 2017, 20:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Przytargałem (20 kg) dziś do domu taki właśnie oto wzmacniacz. Jest przy nim trochę do zrobienia bo dostałem prawie darmo więc nie było co grymasić. Jakiś pajac wykręcił mu: 4 nóżki i pokrętło od przedwzmacniacza (to średnie). Jak komuś się takie przedmioty walają to chętnie odkupię.





Trochę danych tu:

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Pioneer_A-757_MK_II

Allgemein
    Hersteller: Pioneer
    Modell: A-757 MK II
    Baujahre: 1990
    Hergestellt in: Japan
    Typ: Vollverstärker
    Fernbedienung: Nein
    Leistungsaufnahme: 820 W (max)
    Abmessungen: 42 x 43,5 x 16,2 cm (B x T x H)
    Gewicht: 19,5 kg
    Farbe: schwarz
    Neupreis ca.: 1.000 DM

Anschlüsse
    Anzahl der Eingänge: 8
        DAT /TAPE 1, TAPE 2, ADAPTER1/ TAPE3, ADAPTER 2, CD (vergoldet), TUNER, LINE, PHONO (vergoldet)
    Anzahl der Ausgänge: 2
        TAPE 1/CD-R/MD, TAPE 2 MONITOR


Technische Daten
    Dauerleistung (bei Klirrfaktor)
        8 Ohm: 2x 95 W / 0,003%
        4 Ohm: 2x 140 W
    Dynamikleistung
        8 Ohm:
        4 Ohm: 2x 200 W
    Gesamtklirrfaktor: 0,003% (20Hz - 20 kHz, 95W, 8 Ohm)
    Frequenzgang: 1 Hz - 150 kHz 0 dB- 3 dB
    Geräuschspannungsabstand: 108 dB

Besondere Ausstattungen
    Aufnahmewahlschalter
    Lautsprecherpaare und Kopfhörer werden über Relais geschaltet
    Metallfrontplatte
    Direct - Schalter zum Überbrücken der Klangregelstufe
    Phono - Eingang mit Wahlmöglichkeit MM/MM subsonic Filter/MC/MC subsonic Filter
    Abschaltbarer Phono-Vorverstärker
    auftrennbare Vor- und Endstufe
    Anschlüsse für 2 Lautsprecherpaare A+B
    verkürzte Signalwege für denkbar sauberen Klang
    räumlich getrennte Stufen: Verringerte Interferenzen
    resonanzdämpfende Konstruktion: Wabenförmig verstärkte Zarge, Kühlkörper und Dämpfer zur Unterbindung von Mikrofonie- Effekten
    leistungsstarkes, niedrigimpedantes Netzteil: 2 Netztransformatoren und gerippte massive Gußgehäuse sichern eine hohe Kapazität
    gute Resonanzdämpfung und saubere magnetische Abschirmung
    "Non-Switching" Typ III: Wegfall der Schaltverzerrungen und verbesserte Stabilität an niedrigen Impedanzen
    Phono-Entzerrer (abschaltbar) mit hohem Verstärkungsfaktor; geeignet für MM- und MC-Systeme

Znalazłem do niego instrukcje i serwisówkę ale szukam jeszcze czegoś takiego:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Ktoś to miał? słuchał? pogrywał troszku? Jakieś wrażenia?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Składam już go do kupy (po ogólnych konserwacjach i czyszczeniu) i w weekend odpalam. Zobaczymy jak duże i jakie są różnice w porównaniu z modyfikowanym NAD-em C356Bee.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Czekamy na opis wrażeń.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Dobra, poszło. Dziś zapuszczamy z CD - Pioneer PD-9700. Pierwsze wrażenie: siła głośności od 5 do 9 - gra strasznie sucho. Zabawa zaczyna się dopiero gdzieś około 10.
Niby taki mocny a ma problemy z napędzeniem KEFów. NAD 356Bee radzi sobie z tym znacznie lepiej. Ale nic słuchamy dalej.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zaczynam się wolno do niego przyzwyczajać. Sam wzmacniacz po osiągnięciu pewnego punktu siły głosu zaczyna pokazywać jaki naprawdę jest. Gra zupełnie inaczej niż wspomniany NAD. Sprawdziłem już na kilku rodzajach (gatunkach muzyki). Ładnie wychodzi jazz, muzyka poważna, blues, ładnie interpretuje Gregorian.
Później odpalę jeszcze coś mocniejszego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A może on się tak zachowuje, bo nie do końca jest sprawny? Zaglądałeś do środka?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

W środku jest czyściutko zresztą patrzyłem przed kupnem stan był ładny. Zresztą to widać gołym okiem bo szpary w obudowie są tak duże że wszystko zobaczysz. Wydaje mi się że to takie właśnie Pioneer może mieć brzmienie. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Luty 16, 2017, 14:00Ktoś to miał? słuchał? pogrywał troszku? Jakieś wrażenia?

Był czas mojej fascynacji Pioneerem z tamtych lat . Bywały momenty że miałem po kilkanaście klocków jednocześnie.
Widzę że kupiłeś kolejny wzmacniacz z tamtych lat .
Jak chcesz to załóż klub Pioneera to trochę popiszemy o sprzęcie tej firmy .

Co do tego wzmacniacza .
Miałem po kilka egzemplarzy 6x6 i 7x7 .
Patrząc na budowę z zewnątrz i w środku to dzisiaj ciężko coś nowego i podobnego znaleźć i to nawet  za kilkanaście tysięcy . Jedyny wzmacniacz który może pod tym względem konkurować to DENON PMA 2020AE chociaż gałkę głośności ma plastikową . Niestety brzmieniowo dzieli je przepaść .
Dziwię się też że w tych modelach Pioneer nie stosował zdalnej regulacji chociażby tylko głośności .

Wzmacniacze te to takie zamulacza z bułą na basie .
Dla mnie dużo lepiej grającym  był 450R i jest przeciwieństwem grania tych modeli .

W tamtym czasie kupiłem 6X6 i środek zbudowałem od nowa w oparciu o końcówki UGODA i pasywkę KHOZMO ( najwyższy model )


GregWatson

Czytałem na innych forach Twoje zmagania z Pioneerami. Teraz wymieniłem A-757 MK2 na A-88X. Wrócimy do tematu bo muszę szybko gdzieś wyjść ale ogólnie temat Pioneer to ciekawy temat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Jak tak się interesujesz Pioneerem z tamtych lat i chcesz to możemy na łamach tego forum powymieniać doświadczenia ;)
Zgadzam się z Tobą . Pioneer w tamtych latach budował ciekawe  , pancerne klocki i miał wiele pomysłów .
Wyszło z tego kilka ciekawych urządzeń .