Uszkodzona pokrywa

Zaczęty przez paul_67, Wrzesień 30, 2017, 08:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Kolega też zapragnął mieć pokrywę na swój gramofon.Oto co z tego wyszło... Paczka była solidnie zapakowana, więc pozostaje pytanie do kogo mieć pretensje? Co mogło spowodować takie uszkodzenia?

frywolny trucht

Wygląda na naprężenia wewnętrzne. Czyli, że wykonawca coś zrobił trochę źle i wyszło w czasie podróży. Wyślijcie zdjęcia do wykonawcy, niech się ustosunkuje. Przy czym ktoś mógł też usiąść dupskiem na paczce i pokrywa poddała się w najsłabszym miejscu...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Także myślałem o naprężeniach wewnętrznych materiału, ale trudno będzie coś takiego udowodnić producentowi.Zobaczymy jak się do tego ustosunkuje.Mam nadzieję,że nie zastosuje spychologii.

paul_67

Do czasu załatwienia sprawy (obojętne w jakiej formie) nie podam nazwy firmy.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Wrzesień 30, 2017, 08:04do kogo mieć pretensje?
Do producenta. Wygląda, że nie podgrzał dostatecznie materiału podczas gięcia.

paul_67

Już napisałem i czekam na jego ruch.Mam nadzieję,że pozytywnie rozpaczy reklamację.

paul_67

Firma udzieliła takiej odpowiedzi: "Niestety nie mam żadnego wpływu na firmy spedycyjne i ich kurierów.
Czy przygotował Pan protokół szkody przy kurierze ? Jeżeli tak to
proszę podesłać i będziemy reklamować"

frywolny trucht

Napisz tak: Paczka przyszła cała, w idealnym stanie. Sądzę, że to błąd technologiczny. Wynik naprężeń wewnętrznych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Chyba, że nie była w idealnym stanie? Pęknięcie się nie powiększa?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Paczka była w idealnym stanie.Duże pudło wypełnione folią bąbelkową,a sama pokrywa owinięta streczem i oklejona folią.Tak więc nic nie wzbudzało najmniejszych podejrzeń.Aby dokonać takiego zniszczenia ktoś by musiał na tym stanąć, ale wtedy karton by uległ uszkodzeniu.Nic nie wiem na temat powiększania się pęknięć, ale to możliwe.

marekw 76

Wszystko w dobrej woli nadawcy (w Twoim wypadku również producenta) a ten (tak to przynajmniej wygląda) już zaczyna umywać ręce. Przykro mi. Tym bardziej, że wygląda to na tzw wadę fabryczną.
Wygląda, że będzie chciał przerzucić winę na firmę kurierską a tej nic nie udowodnisz w tym przypadku.
Jeśli nie masz protokołu, zdjęć robionych na bieżąco podczas rozpakowania a paczka była nienaruszona to firma przewozowa z pewnością "wypnie się" na reklamację...
Czasem trafiają się kurierzy potrafiący zniszczyć zawartość nawet pancernie zapakowanej przesyłki.
Miałem podobny problem z firmą przewozową na literkę "E".
Ja ostatnio obiecałem sobie, że prędzej odmówię przyjęcia przesyłki od kuriera niż przyjmę bez sprawdzenia/otwarcia przy nim.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

paul_67

Do mnie przyszły już trzy pokrywy  i zawsze wszystko było OK.Bez najmniejszej ryski.Teraz taki nr.Mam nadzieję, że sprawa będzie rozstrzygnięcie pozytywnie bo jak tak dalej pójdzie to jeszcze stracę kumpla.Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle :(

frywolny trucht

1. Machnij pokrywę czarnym spray-em. Jak są zadziory, można przeszlifować. Na pewno wiesz lepiej co i jak trzeba zrobić.
2. Powiedz sprzedawcy, jeśli czujesz, że to jego wina i pogrywa, że opiszesz sprawę w medium, które ma kilkanaście milionów wyświetleń. Czyli tutaj ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Czwarty róg do kolekcji  >:(

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2017, 19:50Powiedz sprzedawcy, jeśli czujesz, że to jego wina i pogrywa, że opiszesz sprawę w medium, które ma kilkanaście milionów wyświetleń. Czyli tutaj ;)
To jest mój as w rękawie...

marekw 76

On ją mógł dodatkowo zbyt mocno stretchem ścisnąć, potem kurierzy + pracownicy w punktach kilkakrotnie rzucili i popękała w miejscach najbardziej wrażliwych na uszkodzenie.
Antyreklamą raczej się nie przejmie bo już na starcie nie poczuł się winny.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

paul_67

Dzisiaj już kurier nie jest winny tylko klient.

"Niestety, nie możemy uznać reklamacji ponieważ są to uszkodzenia
mechaniczne. Takie uszkodzenia mogą powstać wskutek uderzenia,
nadmiernego nacisku punktowego lub niewłaściwego usuwania przeźroczystej
folii zabezpieczającej. Na przesłanych zdjęciach folia zabezpieczająca
jest usunięta. Takie pęknięcia są widoczne bez usuwania folii i powinny
być zgłoszone natychmiast po rozpakowaniu paczki. Po rozpakowaniu element
został poddany dalszym czynnościom co mogło spowodować jego
uszkodzenie"

amati74

Cytat: paul_67 w Październik 04, 2017, 16:13
Dzisiaj już kurier nie jest winny tylko klient.

"Niestety, nie możemy uznać reklamacji ponieważ są to uszkodzenia
mechaniczne. Takie uszkodzenia mogą powstać wskutek uderzenia,
nadmiernego nacisku punktowego lub niewłaściwego usuwania przeźroczystej
folii zabezpieczającej. Na przesłanych zdjęciach folia zabezpieczająca
jest usunięta. Takie pęknięcia są widoczne bez usuwania folii i powinny
być zgłoszone natychmiast po rozpakowaniu paczki. Po rozpakowaniu element
został poddany dalszym czynnościom co mogło spowodować jego
uszkodzenie"
Paul67 czy oni myślą że jesteś upośledzony ruchowo i umysłowo, że napisali, że zapewne sam uszkodziłes ta pokrywę, to jakaś farsa. Takie zwalanie winy na klienta to mega chamstwo.

paul_67

Chyba tak myślą.Uległa klientouszkodzeniu :)

amati74

Cytat: paul_67 w Październik 04, 2017, 16:20
Chyba tak myślą.Uległa klientouszkodzeniu :)
Musisz być bardzo silnym i nie delikatnym człowiekiem skoro połamales  pokrywę zdzierajac brutalnie folie [emoji23]

vasa

Firma w której pracuję robi różne rzeczy z akrylu.
Ta pokrywa w 100% została uszkodzona w czasie transportu.
Oczywiście spedytor nie weźmie na siebie odpowiedzialności bo taka jest zasada. Trzeba im to w sądzie udowodnić.
Ja bym się dogadał z producentem na drugą za pół ceny i sprawdził przy odbiorze.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Co prawda ja jej osobiście nie rozpakowywałem, a kolega jednak z jego relacji wiem,że pęknięcia na narożnikach były już widoczne przez niebieską folię, ale w pierwszej chwili pomyślał,że to jakieś załamania owej folii i nie wiedział iż w tym miejscu powinien zastopować wszelkie czynności...

paul_67

Cytat: vasa w Październik 04, 2017, 16:32Ja bym się dogadał z producentem na drugą za pół ceny i sprawdził przy odbiorze.
Nie wiem czy kolega na to pójdzie bo jest już wk. na maksa i chce im odesłać ten szpecący gramofon element.

malg

Paul jakbyś chciał ją reaktywować,
to poniżej namiar na gościa który robi to porządnie
(sam co prawda jeszcze nie korzystałem, ale słyszałem wiele dobrego,
chyba gratefulldead korzystał z niego)



paul_67