SME 312

Zaczęty przez EmilioE, Listopad 26, 2017, 14:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

EmilioE

Piękny gramiacz, choć to SME stylistycznie troszkę tutaj nie pasuje.
No, ale jak są piramidy w Luwrze, to czemu nie...   ;)

Bez fingerlifta okropnie nieporęcznie się to ustawia - musi być w komplecie.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

tomasz_pianista

Gratuluję nowego SME:) Zawsze jak widzę tego Twojego Garrarda to aż zazdrość bierze:) U mnie plinta jest ogromna i niestety jest to spory problem "logistyczny".

Jak dźwiękowo SME V? Też myślę o montażu drugiego ramienia w Garrardzie, ale trochę boję się, że uszkodzę plintę wycinając sam.
Grupa ratowania poziomu.

bat73

Połączenie Garrarda z SME V jest dość częste jeśli brać pod uwagę ilość zdjęć w necie, choć częściej widywałem je z Garrardem 301, czyli jeszcze większy dysonans.
Fingerlift był oczywiście w komplecie i też nie bardzo widzę używanie ramienia bez niego zwłaszcza w moim przypadku.
Brzmieniowo ... no cóż w porównaniu z SME 3009 s II imp. sporo się zmieniło.
Gra naprawdę pięknie. Ciężko to jakoś sensownie opisać ale generalnie poprawiła się precyzja dźwięku czytelność planów ale także wypełnienie niskich tonów i ich jakość.
No naprawdę jest przyjemnie. Od 2 dni nie słuchałem nic w mono :)

cdt

Piekne ramię , piękny gramofon . Moja aktualna nervosa tyle że na razie w fazie wzdychania  ;D .

wojtek41

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 02, 2018, 11:33Gratuluję nowego SME:) Zawsze jak widzę tego Twojego Garrarda to aż zazdrość bierze:)
Nic dodać nic ująć. Podpinam się pod wypowiedż Tomka )

bat73

Jakie macie zdanie w kwestii tłumienia olejowego ?
SME V ma wbudowaną wanienkę i instrukcja zaleca używanie. Fluid z tego co się zdołałem zorientować powinien mieć lepkość 60 000 w przeciwieństwie do zestawów typu FD 200 gdzie lepkość powinna być 200 000. Regulacja stopnia tłumienia jest dość prosta - wykręcaniem bądź wkręcaniem trzpienia zanurzonego we fluidzie. można go więc pewnie także całkiem wynurzyć i "odłączyć" tłumienie.
Dość często jednak spotykałem się z opinią że po pierwszych zachwytach chętnie wraca się do braku tłumienia.

elem

Musisz sam wypóbować. U mnie jest różnie, zwykle nie korzystam z tłumienia lub w minimalnym stopniu. Ale są płyty, które lekkiego tłumienia wymagają. Fajne jest to, że masz wybór :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

bat73

Fluid kupowałeś od SME czy coś na własną rękę ?
Lepkość to istotnie 60 000 ?
Ja do FD 200 kupiłem jakiś żel silikonowy do samochodzików zdalnie sterowanych (zdaje się że do przekładni) - była tam dość szeroka gama lepkości no i ceny około 10 razy niższe.

elem

Fluid z RCM, pewnie SME.  Zasięgnij porady u nich, lepiej nie rydzykować z jakimś guanianym lepikiem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe