A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Musiałbym sprawdzić na starych logach z adiofrekowa ale wydaj mi się, że pojechaliśmy 16/44.1Khz
A co do dysku "podobno" z softem 1.6 widzi max 500GB. Przejściówkę z PATA już mam.
Po namyśle raczej zostanę przy dyskach tradycyjnych. Ale zrobię sobie kilka.
SSD nie "przyspieszy" nagrań  ;D.

vasa



Cytat: Alexander w Wrzesień 21, 2019, 19:04
Do testu wykorzystany był rejestrator Tascam DV-RA1000, który jako przetwornik a/c próbkował 24/96kHz
czyli już nie cd, a jeszcze daleko od dsd  :)

Cytat: dino w Wrzesień 21, 2019, 21:16
Musiałbym sprawdzić na starych logach z adiofrekowa ale wydaj mi się, że pojechaliśmy 16/44.1Khz

Fajnie byłoby to sprawdzić.
24/96 to taka wartość graniczna gdzie różnica czasami jest a czasami jej nie ma.
Tak jak w przypadku DSD oraz 24/192, moim zdaniem, różnicy usłyszeć się nie da tak przy 24/96 po prostu nie NIE WIEM [emoji1786]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Popatrzyłem na tego Tascama - to na pewno nie było to urządzenie.
Na bank nie miało opcji DSD.

Alexander

Cieszę się Twoją pewnością, lecz dla mnie banki od jakiegoś czasu nie są już synonimem "pewności". Przynajmniej w sensie pozytywnym.

dino

Interesowałem się tym testem z wiadomych względów.
To był jakiś Tascam z opcją "przepuszczania" przez niego sygnału bez konieczności nagrywania i na pewno nie miał DSD.
Jak ktoś jest na audiofrekowie może poszukać (nie wiem czy jeszcze funkcjonują bo nie pamiętam loginów)

ps. nowego dysku do Korga na razie nie wstawiłem - zabieram do "mądrzejszych" bo z zasilaniem jest problem.

Alexander

AF działa. Sprawdziłem model urządzenia zanim napisałem.

dino


dino

Faktycznie. Kuknąłem na manual Tascama i ma opcje konwersji bez zapisywania.
Ciekawe czemu nie użyliśmy DSD ?

vasa

A tak dla porządku.
Sygnał analogowy był podawany do Tascama który go dygitalizował.
I potem co?
Tascam z powrotem robił konwersję c/a czy wszystko to było podawane na zewnętrzny DAC i do wzmacniacza?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Tascam miał wbudowany A/D a potem na wyjściu D/A czyli konwersja była podwójna.
Drugi sygnał szedł bezpośrednio. Siedzieliśmy z karteczkami a Edward puszczał ten sam fragment kilka razy zmieniając za każdym razem sposób podłączenia i puszczając płytę od nowa.
Zaznaczaliśmy czy leci "analog" czy "digitalizowany analog".
Jak to było 24/96Khz i trafienia powyżej 70% to każdy obecny powinien dostać medal "złotouchego".
Jak pamiętam (chociaż z powyższego wynika, że słabo) bardziej chodziło o wojenkę CD/winyl.

vasa



Cytat: dino w Wrzesień 22, 2019, 20:53
Jak to było 24/96Khz i trafienia powyżej 70% to każdy obecny powinien dostać medal "złotouchego".
Jak pamiętam (chociaż z powyższego wynika, że słabo) bardziej chodziło o wojenkę CD/winyl.

Dzięki.
A co do 70% to pamiętaj że przy takim teście 50% jest z definicji.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Tak tez koledzy "cyfrowcy" interpretowali wyniki i dlatego ponad 70% zostało uznane jako niewystarczające.
Nadal mi to urządzenie nie pasuje (blok kompresorów) ale ...

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 22, 2019, 20:56A co do 70% to pamiętaj że przy takim teście 50% jest z definicji.
BTW
Tak do końca to nie jest prawda. Zgadnij  50% na dziesięć razy "ence pence w której ręce"  :D :D :D

vasa

Na 10 to może być i 3 i 8 ale na 100 to już będzie 46-54 a na 1000 490-510 [emoji4]
Efekt ilości prób jest bezlitosny.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Tam było nie więcej jak "naście" prób.
Troszkę rozbieranych zdjęć Korga. Prosty jak drut - cała zabawka opiera się na kosci PCM4202.

dino

 8)

Alexander

Cytat: dino w Wrzesień 22, 2019, 20:16. nowego dysku do Korga na razie nie wstawiłem - zabieram do "mądrzejszych" bo z zasilaniem jest problem.
Jakieś zmiany? "Madrzejsi" cos zdzialali?
Przy okazji robienia porównam nagranego matrialu dochodze do wniosku, ze optymalnym rozwiązaniem byłby czytnik kart w tych urzadzeniach. Rozwiazaloby to problem z transmisja (dość powolna) danych "do" i "z" korga oraz problem ograniczonej pojemnosci.

dino

Na razie nie grzebalem - weekend w górach :)
Może się uda w tym tygodniu ale słabo to widzę bo cały czas wrzucają mi znajomi graty do naprawy "na cito"i czeka mnie jeszcze wizyta w "stolycy".
A z kartami byłoby jak z USB tyle ze można by wymieniać.
Zobaczymy jak się zachowają dyski SATA z przejściówką na PATA.

dino

Grzebałem. Wspólnie z "mundrymi".
Na razie przećwiczyliśmy podmianę dysku PATA na większy (bez problemu ruszył 160GB).
Pytałeś o karty CF - da się bez wielkich przeróbek ale ceny kart np 128GB  :o
Z dyskami SATA trochę potrwa bo trzeba zrobić kabelek do przejściówki PATA/SATA.
Jutro poszukam większych dysków PATA.
320GB powinno wystarczyć a jak dorwę tanio to przygotuje kilka i ... gotowe.
Nie wiem czy wtedy przejdę na SATA bo trzeba brać dodatkowe zasilanie 5V a tak można będzie zacząć zgrywanie i szybkie podmianki dysków.
Mam starszego HP XW6400 z interfejsem SATA i PATA na płycie głównej więc można wpinać dysk bezpośrednio i nie kopiować przez USB.

vasa

Cytat: dino w Październik 06, 2019, 23:47można będzie zacząć zgrywanie i szybkie podmianki dysków.
A płyta dalej trwa ~45 min i nie chce być szybciej :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: dino w Październik 06, 2019, 23:47320GB powinno wystarczyć a jak dorwę tanio to przygotuje kilka i ... gotowe.
Nie wiem czy wtedy przejdę na SATA bo trzeba brać dodatkowe zasilanie 5V a tak można będzie zacząć zgrywanie i szybkie podmianki dysków.
320Gb w pełnej dostępnej w Korgu rozdzielczości zapisu to jakieś 60-65 płyt! Zanim to zapełnisz znudzi Ci się zgrywanie na czas wystarczający do skopiowania materiału na zewnętrzny dysk...czyli jeden wystarczy w zupełności  :)
I nie zapomnij robić opisów zgranego materiału na bieżąco  ;)  ;D
Dobrej zabawy!

dino

Mundrzy podziałali  ;D
I można zapakować nawet 700GB  (dysk 750GB) :P I to na SATA.
Zaczęli od 298GB (dysk 320GB).
Pomysł jest taki, żeby po zgraniu podmieniać dyski i pakować je do kompa podpięte poprzez SATA bo kopiowanie 500GB po USB ...

dino

Cytat: vasa w Październik 06, 2019, 23:52A płyta dalej trwa ~45 min i nie chce być szybciej
Te 500GB to dla Ciebie  ;D
70 płyt to ze 3 tygodnie i dostaniesz następny dysk do zapełnienia  ;D ;D ;D

rudy-102

Cytat: dino w Październik 06, 2019, 23:47Jutro poszukam większych dysków PATA.
320GB powinno wystarczyć a jak dorwę tanio to przygotuje kilka i ... gotowe.
U mnie w biurze leży kilka dysków PATA. Kiedyś zapomniałem sprzedać, a teraz żal wyrzucić. Jak w końcu wybiorę się ze słuchawkami to mogę Ci dać w prezencie. Zaraz pójdę zobaczyć jaką mają pojemność.

Alexander

Cytat: dino w Październik 07, 2019, 21:37Mundrzy podziałali  ;D
I można zapakować nawet 700GB  (dysk 750GB) :P I to na SATA.
Zaczęli od 298GB (dysk 320GB).
Pomysł jest taki, żeby po zgraniu podmieniać dyski i pakować je do kompa podpięte poprzez SATA bo kopiowanie 500GB po USB ...
Znaczy bravo!  :)
Próbowałeś już zapisywać dźwięk w formacie dsd 5,6?