SABA Professional 1300 - hi-end za 2000 zł - do kupienia

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 07, 2016, 13:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Fajne, wziąłbym z miesiąc temu, a teraz to już po ptokach. Rozumiem, że szukasz kolumn?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Nie, nie szukam ale takie rodzynki warto przygarniać.

pozdro


MAC



MAC

A jeszcze rok temu... 299zł

http://archiwum.allegro.pl/oferta/saba-box-1300-professional-i5249083004

Co i tak chyba troszeczkę za wiele jak na dźwięk, który z siebie wydobywają.
Przecież to poziom góra altusów a nie żaden hajend za 2 tysiące...

pmcomp

#7
Masza, czy jestes kolejnym po Stasiopie oceńiającym jakość dźwięku po filmach z Youtube? Do tego w towarzystwie wzmaka Unitra i z laptopa?
:)
Tandber TL-5020 gra moim zdaniem lepiej od SHL5. Nie ma oczywiście takiej srednicy jak Harbeth ale wszystko inne ma lepsze. Ma dzwięk bardziej monitorowy.
SABA gra troszkę inną sygnaturą ale na pewno nie jest to dzwiek Altusowy.
Przypomnę, to konstrukcja zamknieta. Jak bede je mial u siebie to coś napiszę.

Pozdro

tomasz_pianista

Saba miała niezłe kolumny, choć nigdy ich nie posiadałem u siebie.

Ogólnie to jest cała masa sprzętów, które kosztowały krocie i grały nieźle, ale dziś są mało znane. O dziwo te szroty często są w Polsce za grosze, za granicą za sporą kasę.

Dla mnie za duży "vintage", aczkolwiek sam poluję na topowe japończyki z lat 80', tych niestety jest mało w Polsce.

Grupa ratowania poziomu.

MAC

Piotrek, drugi filmik to jakiś wzmacniacz Yamahy, który aż tak spierdolony jak Unitra raczej nie był.
Nie trzeba mieć platynowego ucha stasiopa, żeby sobie  upaczeć na tym jutubie, że to (według mnie) gówniane kolumienki.

Nic nie pisałem o Tandbergu więc przytyk w moją stroną o jego lepszości od shl5 trochę nietrafiony (nie zabolało ;) ) mam duży dystans do posiadanego przez siebie sprzętu i obrażał się nie zamierzam jak ktoś powie, że jest o kant tyłka  ;D

A te saby po prostu się nie obroniły.

Jakub

#10
Moje trash-endy nagrane aparatem brzmią lepiej  ;D

Naprawdę, ocenianie jakichkolwiek kolumn po takim nagraniu mija się z celem :)

MAC

#11
Cytat: Jakub w Marzec 07, 2016, 19:22Naprawdę, ocenianie jakichkolwiek kolumn po takim nagraniu mija się z celem :)

Oczywiście, że tak alle.... myślę, że gdybym podłączył pod swoje podłe kolumny taką Unitre i nagrał to komórką to nie usłyszałbym czegoś takiego jak z tych filmików :)

frywolny trucht

Nie no słychać, że te Saby mają duże możliwości. Jest pierd.nięcie, jet bas i cyknięcie, a nie jakieś audiofilskie pełe mełe   ;)
A tak poważnie- naprawdę ciekawe jakby zagrały w kulturalnym zestawieniu bez wykręcania wszystkiego na maksa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#13
Olśniewająco  ;D

Prawdopodobnie robią wrażenie nieziemskiej przestrzeni z pogranicza odwrócenia fazy.
Podobny patent, tylko z trzema gwizdkami zastosował WLM w Lyrze (PAC). Tyle, że to oszukiwanie zmysłów jest a nie kreowanie prawdziwej sceny.

pmcomp

#14
Cytat: masza w Marzec 07, 2016, 19:13
Piotrek, drugi filmik to jakiś wzmacniacz Yamahy, który aż tak spierdolony jak Unitra raczej nie był.
Nie trzeba mieć platynowego ucha stasiopa, żeby sobie  upaczeć na tym jutubie, że to (według mnie) gówniane kolumienki.

Nic nie pisałem o Tandbergu więc przytyk w moją stroną o jego lepszości od shl5 trochę nietrafiony (nie zabolało ;) ) mam duży dystans do posiadanego przez siebie sprzętu i obrażał się nie zamierzam jak ktoś powie, że jest o kant tyłka  ;D

A te saby po prostu się nie obroniły.

Czy mam rozumieć, że przesiadasz się teraz do stereo na amplitunery do kina domowego? I do tego z dolnej półki?  :-*


Przytyk był raczej do mnie niż do Ciebie. Jak miałem kiedyś obie pary Harbethów to myślałem, że Pana Boga za nogi złapałem.
A wcale się nie zdziwię jak SABA zagra nie gorzej niż SHL5 czy Tandberg. Bardzo podobna konstrukcja. Do tego średniotonowa kopułka co zapowiada przestrzeń i scenę, co pamietam u siebie z odsłuchów MBLi (nie cebulek).

Napisałem, jak przyjadą (nie te tylko sztuki z Polski), posłucham to coś napiszę. Ja Youtuba jedynie oglądam a nie słucham.

Pozdro

MAC

No właśnie przeszukałem jutuba i nie znalazłem normalnego zestawu z tymi kolumnami więc nie ma porównania ani odniesienia do tych powyższych dwóch masakr.
Zobaczymy jak zagrają u Ciebie.
A dorwałeś juz je gdzieś czy na razie polujesz?

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 07, 2016, 20:03Czy mam rozumieć, że przesiadasz się teraz do stereo na amplitunery do kina domowego? I do tego z dolnej półki?  :-*
Tak.
Zamówiłem juz taki u Waldka  ;D

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2016, 19:40

A tak poważnie- naprawdę ciekawe jakby zagrały w kulturalnym zestawieniu bez wykręcania wszystkiego na maksa.


Przekonam się już niedługo.
Najpierw z amplitunerem SABAy z kompletu, a potem z moim Technicsem i np. Dynaco ST35.

Pozdro

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 07, 2016, 20:08
No właśnie przeszukałem jutuba i nie znalazłem normalnego zestawu z tymi kolumnami więc nie ma porównania ani odniesienia do tych powyższych dwóch masakr.
Zobaczymy jak zagrają u Ciebie.
A dorwałeś juz je gdzieś czy na razie polujesz?

Dorwałem.
Mój przyjaciel zakupił zestaw amplituner Tandberga, gramofon Dual i te kolumny. I wreszcie dojrzał, żeby mi je "oddać" :). Chyba ze 6 miesięcy go męczyłem. Nie z 299 zł ale też nie za 500 EUR.

Znam jednego goscia z branży, który ma je u siebie. I chętnie przygarnąłby drugi komplet ;). Jak by co to mam odejscie  8).


Pozdro

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

ekskalibur

Witam.To może ja wypowiem się na temat saba professional 1300.Posiadam te kolumny od kilku lat.Są podłączone do wzmacniacza Yamaha A1,odtwarzacz CD Harman Kardon.Zestaw gra wyśmienicie.Bardzo głębokie niskie tony.Takie kolumny trzyma się,aż się nie zepsują,bo nie warto wymieniać na nowe nawet te najwyższej jakości.Pozdrawiam Jacek

tatachabera

Czy jest możliwość zastąpienia w tych kolumnach gniazd din 2 gniazdami bananowymi? No i czy jest to warte zachodu?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

ekskalibur

Witam.Wymienić gniazda można bez problemu.Ja pozostałem przy starych.Nabyłem w lumpexie stare wtyczki z posrebrzanymi bolcami.Myślę,że w kolumnach też są przyzwoite gniazda,więc polączenie jest pewne,z niską rezystancją .
Pozdrawiam Jacek

kawosz

Cytat: tatachabera w Wrzesień 30, 2016, 16:12Czy jest możliwość zastąpienia w tych kolumnach gniazd din 2 gniazdami bananowymi? No i czy jest to warte zachodu?
No pewnie że jest taka możliwość . Zależy czy chce Ci się bawić . W moich EV zanim zmieniłem gniazda już samo przeczyszczenie kontaktem starych dużo dało .
Z tego co Koledzy piszą to są dobre kolumny więc chyba warto . Łatwiej np będzie testować kabelki :)

tatachabera

W takim razie muszę zakupić jakieś wtyczki bo te z co dostałem w komplecie są zintegrowane na stałe z kablem. Jak brzmienie podejdzie to wstawię banany
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS