Niewymagające podstawkowce do marnego wzmacniacza.

Zaczęty przez jajacek1410, Maj 05, 2015, 23:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cabasse,świetny wybór. Obawiam się jednak,że znacznie przekroczą Twój budżet. Moim zdaniem pozostałe propozycje,właśnie przy tych Cabasse,to zabawki. Ze zdjęć wygląda,że sprzedaje je ktoś poważny. Zapytaj gościa,jakie ma oczekiwania. Słyszałem je kiedyś w systemie na lampie,świetny pełny,mocny i nasycony dźwięk. Dzisiejszy Cabasse to jakiś żart :(

Keef98

Cytat: vasa
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 00:12I tak mnie zestresowaliście. A myślałam, że wiem, na co zbieram
Zbierasz na kolumny. A czy to będą takie czy inne to chyba nie ma znaczenia. Postaraj się posłuchać jakichś dostępnych zestawów i wychwycić różnice a to pozwoli zdefiniować wybór.
Strzelam, że do glanów i Twojego repertuaru to przydałoby się coś z atomowym basem a M2 raczej takiego nie dadzą.
Nie dobieram glanów pod muzykę. Co w nich złego? :o
Potrzebuję dużo basu? Zawsze można kupić subwoofer. Chyba.
Tannoy'e są znacznie tańsze od konkurentów o podobnych parametrach.

vasa

#27
Cytat: jamówię w Maj 06, 2015, 07:08Dzisiejszy Cabasse to jakiś żart
Tzw ŚWIĘTA PRAWDA.
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 09:38Tannoy'e są znacznie tańsze od konkurentów o podobnych parametrach.
Ciekawe dlaczego tak jest  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

#28
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 09:38Nie dobieram glanów pod muzykę. Co w nich złego? Potrzebuję dużo basu? Zawsze można kupić subwoofer. Chyba. Tannoy'e są znacznie tańsze od konkurentów o podobnych parametrach.
Uważam, że nie potrzebujesz atomowego basu. Potrzebujesz normalnego basu, takiego, kóry występuje w otaczającej nas rzeczywistości. Bas jest normalnym podzakresem pasma słyszalnego, tak jak średnica i wysokie. Ja stawiam go ciut poniżej góry i środka, bo uważam, że środek i góra kreują przestrzeń i odtwarzają ponad 75% muzyki. Jednak bez basu nie ma grania. Nie posłuchasz ani rocka, ani jazzu, ani klasyki. To moje zdanie.

Subwoofer można sobie odpuścić. Dobry bas można mieć z normalnych dwóch zestawów głośnikowych - czy to podłogówek czy monitorów. Oczywiście mam na myśli monitory sporych rozmiarów, bo te małe zazwyczaj efektownie pompują powietrze "pyrkając" bass-reflexem i to tak naprawdę namiastka basu. Włączysz muzyką z kontrabasem i to niestety nie będzie kontrabas.

Ale powiem Ci, Keef98, że jakoś w zeszłym tygodniu zakończyłem składanie systemu swoim rodzicom, opartego o źródło analogowe i cyfrowe. System bardzo budżetowy. Kupiłem małe monitory. Używane, ale stan gabinetowy od pierwszego właściciela. I grają każdy rodzaj muzyki. Zabrałem głośniki wraz ze źródłem (Korg MR-1000) do salonu TopHiFi żeby sprawdzić czy nowy wzmacniacz pociągnie te kolumny. Testowałem ponad godzinę. Skończyłem testy. Sprzedawca powiedział mi "Panie Łukaszu, niesamowite źródło Pan przywiózł. Bardzo dynamiczne. Znamy te kolumny. Znamy wzmacniacz. Jednak skoro nie raz zadrżała nam ściana, za którą staliśmy - to źródło musi być rewelacyjne." I miał rację :)

Rodzice zadowoleni. Mama nawet napisała mi smsa w stylu "Właśnie słuchamy muzyki. Ale czad!" ;)


edit: literówki

frywolny trucht

Cytat: jamówię w Maj 06, 2015, 07:08Ze zdjęć wygląda,że sprzedaje je ktoś poważny.

Jeśli handlarz pstrykający sprzęty do opchnięcia, w kuchni przy zlewie, może być poważny :)
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38271671

Czaiłem się jakiś czas temu na Dual 1019 i brałem pod uwagę tego: http://allegro.pl/dual-cs1019-grundig-ps1-1966r-vintage-i5314387179.html  sporo wody w Wiśle upłynęło, cena twardo stoi :)

Sorka, wracam do autobana. Pamiętaj jajacek. Tylko Tannoy szczęście Ci da :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Eeee to gość co opycha sprzęt na masową skalę. Znam go. To nie handlarz to hurtownik. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

E, tam. Co prawda nie jestem handlarzem, ani hurtownikiem, ale zdarzyło mi się robić fotki przy zlewie ;)
To były przygotowania do styczniowego Audiofila 2014.

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2015, 13:21
Cytat: jamówię w Maj 06, 2015, 07:08Ze zdjęć wygląda,że sprzedaje je ktoś poważny.

Jeśli handlarz pstrykający sprzęty do opchnięcia, w kuchni przy zlewie, może być poważny :)
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38271671

Czaiłem się jakiś czas temu na Dual 1019 i brałem pod uwagę tego: http://allegro.pl/dual-cs1019-grundig-ps1-1966r-vintage-i5314387179.html  sporo wody w Wiśle upłynęło, cena twardo stoi :)

Sorka, wracam do autobana. Pamiętaj jajacek. Tylko Tannoy szczęście Ci da :)


Poważny odnosi się do stanu Cabasse.

intenser

Cytat: jamówię w Maj 06, 2015, 19:11Poważny odnosi się do stanu Cabasse.

tylko na zewn. i "po wierzchu" :)

osobiście nie odważyłbym się kupować głośników z takim stażem - to, że będzie to przechodzony strucel dotyczy 99% ofert

raz jeden kupiłem 20 letnie kolumny - pierwszy i ostatni raz : po tygodniu trafiły do "remontu" na klejenie zawieszenia i osadzanie cewki

każdy ze znajomych, którzy postąpił podobnie - umoczył

oczywiście żadna to reguła ale..

Jakub

Cytat: intenser w Maj 06, 2015, 21:21oczywiście żadna to reguła ale..

Wiadomo. Ja ostatnio z czystej ciekawości kupiłem za niewielkie pieniądze kolumny wyprodukowane w 1962 r. i grają super :) Obudowy nadgryzione zębem czasu, ale przetworniki jak nowe.

frywolny trucht

Przy założeniu, że i tak trzeba cewki i zawieszenie poprawić, doliczasz sobie do kosztów i nic nie moczysz :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

A ja pozbylem sie nowych Sonus Faberow i przytargalem do domu kolumny z 1979 roku. I wszystko dziala, a muzyka gra. Mialem troche szczescia, bo kolumny mam z dobrych rak.

frywolny trucht

No dobra, ale przecież  głupie okablowanie jest w innym stanie obecnie. To zmienia barwę. One nie grają "jak wtedy".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

intenser

dobre ręce to podstawa

oferta z allegro to oferta od handlarza - nie przypuszczam by znał ich historię

kangie


frywolny trucht

Tego nie podważam.

Cytat: intenser w Maj 06, 2015, 21:34oferta z allegro to oferta od handlarza - nie przypuszczam by znał ich historię

Facet jest niemal słodki. Wszystkie sprzęty pochodzą z jego prywatnej kolekcji :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2015, 21:33
No dobra, ale przecież  głupie okablowanie jest w innym stanie niż obecnie. To zmienia barwę. One nie grają "jak wtedy".

Nie no, wiadomo. Ale jak przetworniki są w dobrym stanie, to jest platforma do dalszych działań. Zwrotnice i okablowanie wewnętrzne do remontu.

Myślę, że te moje przetrwały tak długo bo są na 15 Ohm.

intenser

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2015, 21:37
Facet jest niemal słodki. Wszystkie sprzęty pochodzą z jego prywatnej kolekcji :)

no tak , niewyczerpalna w zasobach prywatna kolekcja :)

Jakub

Pochodzą z prywatnej kolekcji żeby podatku nie płacić od prowadzonej de facto działalności gospodarczej.

kangie

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2015, 21:37Tego nie podważam.
Masz rację, że taka 36-letnia kolumna nie gra już tak jak kiedyś. Wypadałoby przyjrzeć się zwrotnicom, powymieniać kondensatory elektrolityczne, wymienić zawieszenia głośników niskotonowych jeśli były wykonane z pianki (gąbki) i skruszały po tych latach. Jednak warto posłuchać jak grają takie kolumny. Ja też kiedyś myślałem, że takie ustrojstwa to NIEGRAJĄCE trupy do reanimacji, dopóki jeden kolega nie podpiął mi takich kolumn i nie posłuchałem jak grają.
Powiem tak: żonglowałem kilkudziesięcioma współczesnymi kolumnami podstawkowymi i podłogowymi w cenie do 12 000zł za parę. Żadne z nich nie dały mi tyle przyjemności z odsłuchu niż moje 36-letnie Yamahy NS-590 z obudową zamkniętą, 30cm papierowym niskotonowcem (pianki zostały wymienione przez zdolnego pana), papierowym średniotonowcem i wysokotonowcem berylowym. A takich starych GRAJĄCYCH kolumn trochę jest.