Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Gdzieś czytałem, że większość tych rzeczy było świetnie nagrywanych. Dopiero kiepski nośnik i samo tłoczenie degradowały jakość finalną.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Czyli zrobili czary mary  :D
Ale zrobili to baaaardzo dobrze

elem

W latach sześćdziesiątych jakość granulatu i tłoczenia PN były niezłe. Realizatorzy też mieli dobre ucho. Dopiero w latach 80-tych wszystko zaczęło się sypać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ale Bem jest z 81 a brzmi ta reedycja równie dobrze jak Kurylewicz.
Jedne z nielicznych nowych wydań, w których bas nie jest przewalony. A stereofonia, plastyka i głębia jest jak z japońskich wydań z epoki. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

No [wulgaryzm], nie mam jak se pomarudzić  ;D

elem

Niezbyt jasno się wyraziłem - chodziło mi o to, że w latach 80-tych zaczęły się problemy z jakością granulatu i tłoczeniem. Studery A80 były te same i wciąż te same stoją w PN :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Czyli dzisiejsza jakość to kwestia "podrasowania" przez masteringowca?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Zwał jak zwał. materiał źródłowy to była taśma-matka, którą dobrze wykorzystał i "poprawił" Jacek Gawłowski.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Komeda. Również dobrze  :o

gratefullde

Teraz Stańko Twet, zaczyna się... niepokojąco... ale klimat :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Czeciej dzisiaj nie dam rady bo mnie na 20.30 do kina ciągną na jakieś bzdety  >:(

MAC

Stańko dupy mi nie urwał. I nie chodzi o jakość nagrania a o materiał. Do takiego jazzu nie dorosłem i już pewnie nie dorosnę. Ten rodzaj muzyki mnie przerasta  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 15:02
Stańko dupy mi nie urwał. I nie chodzi o jakość nagrania a o materiał. Do takiego jazzu nie dorosłem i już pewnie nie dorosnę. Ten rodzaj muzyki mnie przerasta  ;D
Ciut trudniejsza rzecz. Nie zmuszaj się. Takie rodzynki będą się zdarzać w tej serii. Niemniej warto mieć całość.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Mnie się Twet bardzo podoba. Genialna płyta.

MAC

Nie neguję, że to też muzyka i jazz. Jednak wolę bardziej dzisiejszego Stańkę.

MAC

Elemie, jakieś wieści co do dostępności kolejnych pldżezów?

gratefullde

Tomku, mi to po prostu ślij za każdym razem jak wyjdą.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Na razie wszystko zgodnie z planem - 29 lipca mają być. Gdyby premiera się przesunęła to dam znać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Tak czytam i czytam co piszecie że w końcu postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze. Lub uchach, jak komu wygodniej :)
Przegrzebałem co mam i wyciągnąłem ExtraBall Birthday. Tłoczenie z epoki. Stan M lub NM i słucham.
Pamiętam że "w epoce" bardzo lubiłem tą płytę. I dalej jej słucham z przyjemnością ale pewnie teraz bym już jej nie kupił. Moje zainteresowania zdryfowały w kompletnie inny kąt.
Natomiast jestem zbudowany jakością nagrania i tłoczenia :D Płyta sobie od czasu do czasu cicho pyknie żebym nie zapomniał że to czarny placek ale wytłoczona jest świetnie. Szum przesuwu ledwo słyszalny, master i nagranie wzorcowe.
Mam nadzieję że obecni spece od suwaków nic nie spieprzą.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Cytat: vasa w Lipiec 22, 2016, 13:08Mam nadzieję że obecni spece od suwaków nic nie spieprzą.
Mam obie. Jest bardzo dobrze.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Nie spieprzyli. Fakt, że muzycznie ta płyta dziś jawi sie jako bardzo nierówna. Stylistycznie tez tak troche od sasa do lasa, raz blues a potem prawie rock a la SBB. Niemniej cały czas zachwycają solówki Śmietany, zwłaszcza ta w Hengelo, Almero, Deventer.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: christo w Lipiec 22, 2016, 13:22
Cytat: vasa w Lipiec 22, 2016, 13:08Mam nadzieję że obecni spece od suwaków nic nie spieprzą.
Mam obie. Jest bardzo dobrze.
To fajnie. Kupiłem reedycję Komendy i jest tragiczna. Może miałem pecha.
Poszukam jeszcze Marianny Wróblewskiej i posłucham.
Może też jest fajna? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Lipiec 22, 2016, 13:51
Cytat: christo w Lipiec 22, 2016, 13:22
Cytat: vasa w Lipiec 22, 2016, 13:08Mam nadzieję że obecni spece od suwaków nic nie spieprzą.
Mam obie. Jest bardzo dobrze.
To fajnie. Kupiłem reedycję Komendy i jest tragiczna. Może miałem pecha.
Poszukam jeszcze Marianny Wróblewskiej i posłucham.
Może też jest fajna? ???


Oj...uważam,że obecne re-issue jest najlepsze z wszystkich,które do tej pory wyszły. Firsta nie znam,nigdy nie miałem. Byłem bardzo sceptyczny,że sprzedaliśmy PN i nadal jestem wkurwiony bo uważam,że Ministerstwo Kultury powinno to kupić,z drugiej strony,jeśli na zakupie miałoby się skończyć to leepa. Jest jak jest a jest bardzo,bardzo dobrze. Placki 180 gram,winyl cichy jak ninja,piękna replika labelu i MZ genialny remaster. Kurylewicz to po prostu perełka. vasa Drogi Druhu,może zakupowy pech?Komeda naprawdę gra super,w końcu prawy kanał gra a nie świszczy:)

elem

#122
Cytat: vasa w Lipiec 22, 2016, 13:51Kupiłem reedycję Komedy i jest tragiczna

Na pewno tę z 2016?  Są na rynku też wcześniejsze, sprzed kilku lat

Wróblewskiej nie szukaj, jeszcze nie wydali :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Mój znajomy który ma wszystko ,czyli największą kolekcję płyt winylowych w Polsce, na mój zachwyt nad wznowieniem Kurylewicza tylko pokiwał głową z politowaniem i rzekł że wznowienie to szit .No nie mogę się do tego ustosunkować ,bo nie mam jak on oryginału. E tam trudno ważne  że  muzyka wspaniała . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: elem w Lipiec 22, 2016, 15:10Są na rynku też wcześniejsze, sprzed kilku lat
Ja mam tą wcześniejszą reedycję. :(
Cytat: elem w Lipiec 22, 2016, 15:10Wróblewskiej nie szukaj, jeszcze nie wydali
Marianna to powinna się pałętać jeszcze oryginalna :)
Znajdę zaraz babę, taka żółta była :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.