Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Tomaszu jeszcze jedna informacja mi potrzebna, powiedz mi do którego roku wydawano polskie winyle bez pomocy digitalu

elem

Pojęcia nie mam, za komuny chyba mało kto na cyfrowym sprzęcie u nas robił. W studiach zapewne już używali cyfry. Widziałem, a chyba nawet mam, jakieś płyty Wifonu "digital recording" z lat 80-tych (klasyka).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Wiadomo kiedy wyjdzie następna porcja winyli z tej serii? Kasę trzeba zbierać.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Dwadzieścia kilka płyt zalega mi już na Tannoyach. Nie mam gdzie płyt upychać  :o
A wróciłem jeszcze do zbieractwa CD. Tylko paczać jak mnie baby z domu pogonią  :o

amati74

Cytat: masza w Styczeń 06, 2018, 15:32
Dwadzieścia kilka płyt zalega mi już na Tannoyach. Nie mam gdzie płyt upychać  :o
A wróciłem jeszcze do zbieractwa CD. Tylko paczać jak mnie baby z domu pogonią  :o
Nie ma problemu podam ci adres i wyślij mi te nie wygodne dla twojej żony płyty z góry dziękuję [emoji3]

dino

Cytat: amati74 w Listopad 19, 2017, 23:40Tomaszu jeszcze jedna informacja mi potrzebna, powiedz mi do którego roku wydawano polskie winyle bez pomocy digitalu
Digital ? Ciężko powiedzieć natomiast "czysciciel" nagrań Polish Jazz strasznie narzekał na płyty masterowane na magnetofonie z Dolby (zaczęło się bodajże od drugiej płyty Laboratorium). 
Raczej na 100% nie było masterowania na cyfrę  w Polsce przed 1980 rokiem bo na zachodzie się dopiero zaczynało . Nagrania w małym studio w Trójce w których uczestniczyłem w (chyba) 1985 roku szły z wielośladu Studera na zwykły studyjny dwuśladowy magnetofon. W studio PR we Wrocławiu sami przynosiliśmy w 1989 magnetowid z HI-FI tonem żeby na niego zgrywać mastery.


amati74

Cytat: dino w Styczeń 08, 2018, 21:30
Cytat: amati74 w Listopad 19, 2017, 23:40Tomaszu jeszcze jedna informacja mi potrzebna, powiedz mi do którego roku wydawano polskie winyle bez pomocy digitalu
Digital ? Ciężko powiedzieć natomiast "czysciciel" nagrań Polish Jazz strasznie narzekał na płyty masterowane na magnetofonie z Dolby (zaczęło się bodajże od drugiej płyty Laboratorium). 
Raczej na 100% nie było masterowania na cyfrę  w Polsce przed 1980 rokiem bo na zachodzie się dopiero zaczynało . Nagrania w małym studio w Trójce w których uczestniczyłem w (chyba) 1985 roku szły z wielośladu Studera na zwykły studyjny dwuśladowy magnetofon. W studio PR we Wrocławiu sami przynosiliśmy w 1989 magnetowid z HI-FI tonem żeby na niego zgrywać mastery.
Powinni jakąś polska historie o tym spisać

dino

Lepiej nie  ;D
Barwę w stołach radiowych regulowało się monetą, płyta pogłosowa była na sprężynach a nierówne bębny na wielosladzie czyściło się zaznaczając miejsce flamastrem i kasując głowicą na ręcznym przesuwie  8)

amati74

Cytat: dino w Styczeń 08, 2018, 22:08
Lepiej nie  ;D
Barwę w stołach radiowych regulowało się monetą, płyta pogłosowa była na sprężynach a nierówne bębny na wielosladzie czyściło się zaznaczając miejsce flamastrem i kasując głowicą na ręcznym przesuwie  8)
No to walczyło się o jakość a nie szło się na łatwiznę [emoji3]

elem

#459
Cytat: GregWatson w Styczeń 06, 2018, 15:27Wiadomo kiedy wyjdzie następna porcja winyli z tej serii? Kasę trzeba zbierać.

Spokojnie, nowy rzut wznowień na poczatku 2Q 2018. Wcześniej będzie nowa płyta z serii, czyli vol.79.
To będzie płyta zespołu Piotra Wyleżoła. Ma być duży skład, może ten?

https://www.youtube.com/watch?v=anKNDSPJ4gs

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Czekam z niecierpliwością.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Dla wszystkich fanów jazzu i serii Polish Jazz mamy fantastyczną wiadomość.
9 marca ukaże się nowa płyta w serii!
Piotr Wyleżoł "Human Things" - vol. 79
Na płycie znakomici goście: Aga Zaryan, Grzegrz Dowgiałło oraz Dayna Sthephens
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

prawdę mówi, polać mu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Luty 08, 2018, 16:44
prawdę mówi, polać mu :)
Będę mógł to u ciebie zamówić Tomaszu?

elem

5,10,15?  Otwierasz ten sklep z polską kiełbasą i winylami czy nie?  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Luty 08, 2018, 16:47
5,10,15?  Otwierasz ten sklep z polską kiełbasą i winylami czy nie?  ;D
Może za parę lat jak ludzie będą mądrzejsi i wylecza się z funcicy.

GregWatson

Bierem vol. 79 chyba, że wyjdą inne z tej serii w podobnym terminie to bierem hurtem.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Michał

Tomciu ja oczywiście też biorę.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Kiedy najbliższy zrzut nowości jest planowany? Pytam bo ustawiam sobie priorytety w zakupach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

W tym tygodniu Piotr Wyleżoł , a kolejne pozycje pod koniec kwietnia. Pod koniec marca znakomita płyta Novi Singers - Chopin, wydana poza serią Polish Jazz.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

No to OK. Biorę wszystko z tej serii. W marcu mam pewne plany zakupowe i to mi pasuje. Skrzętnie proszę odkładaj tam na boczku.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.