Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: elem w Marzec 06, 2018, 18:54
W tym tygodniu Piotr Wyleżoł , a kolejne pozycje pod koniec kwietnia. Pod koniec marca znakomita płyta Novi Singers - Chopin, wydana poza serią Polish Jazz.
Na to novi też się mogę zapisać?

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Super już się cieszę [emoji3]

amati74

Kurcze wygląda na to że będę musiał swoją kolekcję plish jazz opierać na wznowieniach bo to co obserwuje na jebaju to jakieś wariactwo, lepsze płyty z tej serii osiągają ceny zwalajace z nóg. Takim sprzedawcom zachłannym nie mającym umiaru osobiście bym kijem kości porachował, a potem solą posypał i zapytał jak leci koleś. [emoji21]

rudy-102

Nie jest aż tak źle. Podobne ceny utrzymują się co najmniej od dziesięciu lat. To jest po prostu bardzo dobra muzyka ceniona na Świecie.
Kilka razy miałem taką sytuację w niemieckich komisach płytowych. Ludzie prowadzący interes są mniej więcej w moim wieku i często da się z nimi przyjemnie pogadać. Jak dowiadują się skąd pochodzę to na ogół pada coś takiego - Jesteś z Polski? Jak masz coś z serii Polish Jazz to biorę wszystko bez względu na stan. :) Następnym pytaniem na ogół bywa, czy mam może coś z SBB do opchnięcia. Uważam,że to bardzo miłe i bardzo się cieszę, że mam trochę płyt z dawnych czasów.

christo

Cytat: amati74 w Marzec 12, 2018, 00:21
Kurcze wygląda na to że będę musiał swoją kolekcję plish jazz opierać na wznowieniach bo to co obserwuje na jebaju to jakieś wariactwo, lepsze płyty z tej serii osiągają ceny zwalajace z nóg. Takim sprzedawcom zachłannym nie mającym umiaru osobiście bym kijem kości porachował, a potem solą posypał i zapytał jak leci koleś. [emoji21]
Myślę, że trochę przesadzasz. To często wybitne tytuły - to raz; dwa - nakłady nie były jakieś bardzo duże i mało wznowień; trzy - warunki przechowywania i odtwarzania. Płyty trzymane często w kiepskich warunkach i często odtwarzane wkładkami piezzo. Dużo płyt zostało zniszczone. Na koniec "rewolucja CD" - sporo płyt trafiło na śmietnik. Nie ma tego wiele i ceny do najniższych nie należą. To są już egzemplarze kolekcjonerskie i muszą kosztować. Bardzo często aktualne wznowienia są tańsze (nowe) niż dobrze zachowane egzemplarze z epoki. Dotyczy to nie tylko Polish Jazz'ów
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

No tak macie rację to świetna seria i tytuły najbardziej mnie interesujące kosztują krocie, coż sprawdza się powiedzenie "jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi" [emoji3]trzeba szukać polować.

Piterski

Zapytam z ciekawości ile wynosi to "krocie"?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

#483
Cytat: Piterski w Marzec 12, 2018, 11:04
Zapytam z ciekawości ile wynosi to "krocie"?
Wiem że to super płyta ale np Jerzy Milian dziewczyny z ashabadu to 180£
Jerzy Milian orkiestra PR i TV 150£ Big band Katowice 50£ (mowa o nie zniszczonych płytach)  dla mnie to dużo pewnie dla innych mniej ale ja wypowiadam się za siebie, co poradzę że akurat podobają mi się te płyty.

Piterski

No to faktycznie trzymają ceny :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Ashkhabad Girl jak i nagrania z orkiestrą PRiTV nie wyszły w serii Polish Jazz (Jedynie Baazaar - vol. 17). Ashkhabad Girl wydała niezależna wytwórnia Obuh 15 lat temu w małym nakładzie i stąd ta cena. Big band PRiTV do kupienia. Używany - na allegro właśnie kończy się licytacja - ok 70 zł w stanie Good. Wznowienie: 79 zł - sztuka nówka.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Cytat: christo w Marzec 12, 2018, 11:36
Ashkhabad Girl jak i nagrania z orkiestrą PRiTV nie wyszły w serii Polish Jazz (Jedynie Baazaar - vol. 17). Ashkhabad Girl wydała niezależna wytwórnia Obuh 15 lat temu w małym nakładzie i stąd ta cena. Big band PRiTV do kupienia. Używany - na allegro właśnie kończy się licytacja - ok 70 zł w stanie Good. Wznowienie: 79 zł - sztuka nówka.
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.

christo

Cytat: amati74 w Marzec 12, 2018, 11:39
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.
Co to znaczy: nie mam dostępu? Nie wyświetla ci się czy jak..? Wiem, że mieszkasz za granicą ale w czym problem? Nie znasz nikogo w Polsce, kto mógłby ci kupić płyty i wysłać do domu? Nie przyjeżdżasz czasami (rodzina, święta - te sprawy...)? No bez przesady może. Z tego co widzę wznowienie orkiestry PRiTV to świerza sprawa. Tomek (Elem) pewnie chętnie ci wyśle. Ja ci wyślę jak chcesz. Przelej tylko kasę i podaj adres.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Cytat: christo w Marzec 12, 2018, 11:44
Cytat: amati74 w Marzec 12, 2018, 11:39
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.
Co to znaczy: nie mam dostępu? Nie wyświetla ci się czy jak..? Wiem, że mieszkasz za granicą ale w czym problem? Nie znasz nikogo w Polsce, kto mógłby ci kupić płyty i wysłać do domu? Nie przyjeżdżasz czasami (rodzina, święta - te sprawy...)? No bez przesady może. Z tego co widzę wznowienie orkiestry PRiTV to świerza sprawa. Tomek (Elem) pewnie chętnie ci wyśle. Ja ci wyślę jak chcesz. Przelej tylko kasę i podaj adres.
Już pisałem z Tomkiem na ten temat [emoji3]. Kiedyś zamawiałem na allegro, ale rzeczy nie dochodziły do moich znajomych a nie chciałem im zawracać głowy reklamacjami więc sobie darowałem. Widać chyba trzeba się będzie  przeprosić z allegro, skoro nasze rodzime rarytasy tak cenione są na świecie [emoji3]co mnie osobiście bardzo cieszy.

Michał

Cytat: christo w Marzec 12, 2018, 11:44
Cytat: amati74 w Marzec 12, 2018, 11:39
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.
Co to znaczy: nie mam dostępu? Nie wyświetla ci się czy jak..? Wiem, że mieszkasz za granicą ale w czym problem? Nie znasz nikogo w Polsce, kto mógłby ci kupić płyty i wysłać do domu? Nie przyjeżdżasz czasami (rodzina, święta - te sprawy...)? No bez przesady może. Z tego co widzę wznowienie orkiestry PRiTV to świerza sprawa. Tomek (Elem) pewnie chętnie ci wyśle. Ja ci wyślę jak chcesz. Przelej tylko kasę i podaj adres.

+100

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Są może jakieś info o wznowieniach Polish jazz?

elem

27 kwietnia wychodzą  czarne placki:

WOJCIECH KAMIŃSKI - OPEN PIANO
ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI - OPEN
SAMI SWOI - THE LOCUST
ANDRZEJ TRZASKOWSKI SEXTET - SEANT
MICHAŁ URBANIAK CONSTELLATION - IN CONCERT
KUBA WIĘCEK TRIO - ANOTHER RAINDROP
KRZYSZTOF ZGRAJA - LAOKOON
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Hura, hura, hura - nareszcie Zgraja! Długo czekałem :)

Jakub

Cytat: elem w Kwiecień 10, 2018, 20:03KUBA WIĘCEK TRIO - ANOTHER RAINDROP

Ej, a miało nie być. Specjalnie kompakt kupiłem.

elem

CD jest dłuższe, LP okrojone,  nic nie straciłeś  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe