Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: masza w Październik 18, 2017, 08:12To nekrofilia a nie miłość 
Coś w tym jest co piszesz ale nie do końca ;) . Jeden to dawca części i parkuje we Wrocławiu  .  Mark II speed w fortepianie  idzie do nomosu . Pawłowy mark III dziś też udaje się do technica . Więc znowu będę bez dziadka jakiś czas ;)

cdt

G-36 znalazł nowego właściciela . Prawdziwego pasjonata . Teraz czas rozpocząć manewry G-36 mark III . A na pożegnanie ostatnie zdjęcie starego mark II .

miniabyr

Darek niech ci dobrze służy ! Ja po prostu nie mam już gdzie tego wszystkiego trzymać  Od kiedy mam Telefunken'a M 10 to revoxa odstawiłem  na przysłowiową półkę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Sportowiec

Niestety  okazało się że   egzemplarz z Holandii   mocno zdewastowany w środku 

Gdyby ktoś chciał  sprzedać  Revox g 36 3 wersję
Chętnie kupię   


Sportowiec


Sportowiec

2 lampy  podobno do wymiany    i korozja chyba


Sportowiec

Próbuję wysłać zdjęcie :)

cdt

#409
To nie korozja tylko resztki taśmy . Lampy to nie problem . Możliwe że długo stał . Trzeba mu zrobić przegląd . Co też mnie nie dziwi . Chyba miałeś to w planach . Obudowa jest rozbieralna . Osłona głośników wklejona na gluta . Ramki przybite gwoździami do obudowy . Jak chcesz forminry to rozbierz go i zanieś obudowę do stolarza .
Ja kupiłem sobie jednego na części przed modyfikacjami . Ten sprzęt ma 60 lat musisz się liczyć z doinwestowaniem

cdt

Stawiam dukaty przeciw guzikom że do uruchomienia wystarczy go wyczyścić i wymienić lampy . I będzie grać . I to będzie fajnie grać nawet na 19 . Grałem tak rok zanim wpadłem na pomysł modyfikacji .

cdt


Sportowiec

Jak wiesz ja znam się słabo.  Kolega powiedział  że  po fotkach wygląda że rolka napędowa może być skoro dodana
Choć może to tylko brud.   
Ja zdaje sobie sprawę  że to stare sprzęty  ale   udziałem się że jak wydam 
2tys.   Na revoxa to zamieszczę się w 3 tys.    Na gotowo 
 

cdt

Rolka kosztuje mniej więcej 250 zł . Ale może uda się reanimować tą co masz . Trzeba ją wymyć w odpowiednim płynie . Podstawowy przegląd u Marka to chyba 600 zł bez cześci . Powinno się udać zmieścić w 3000 zł .
ps. Powoli sobie ogarniesz . Odkręć tylną pokrywę i dociśnij wszystkie lampy do gniazd . Mozliwe że w transporcie coś się poluzowało . Wszystkie łącznie z tymi w metalowych osłonach . Zrób zdjęcie tylnego panela ( tam gdzie są gniazda rca )  . Tam powinna być zatyczka . 

Sportowiec

Ja go jeszcze nie kupiłem!   
Dlatego piszę bo może ktoś chce sprzedać
W rozsądnych pieniądzach.  Twój   był wspaniałe zrobiony   no ale  koszt też  kosmiczny  ale  oczywiście uzasadniony
Jak już wspominałem

cdt

Mój miałes okazje kupić w cenie nawet trochę poniżej włożonych nakładów  . Ale to już nie ważna historia . Proszę tylko zebyś nie używał określenia kosmiczna bo jest nie adekwatne do włożonych nakładów w ten magnetofon .
Prace stolarskie 1000 zł Prace lakiernicze 500 zł . Części mechaniczne 1000 zł . Prace związane z aluminium około 800 zł . Plus wynagrodzenie dla Marka , mój czas i bęzyna ;)

Sportowiec


Piterski

Cytat: Sportowiec w Październik 22, 2017, 22:37
Kosmiczne dla mnie!
Sory za wtrącanie się, ale jeśli kilka tysięcy za magnetofon w pełni odrestaurowany i przerobiony na 38 jest ceną kosmiczną, to trzeba się poważnie zastanowić czy brnąć w szpulowce.
Przecież tu wszystko jest potem cholernie drogie począwszy od taśm matek po ich kopie od Sedlaka.
Z starym sprzętem tak jest że jak jest tani to Cię pewnie drugie tyle zakosztuje, a jak odrestaurowany to nikt go za połowę wartości nie oddaje.

Tańszym wyjściem może być zabawa z magnetofonami na kasety i też może to nieźle zagrać, a przy DAT to się już można bardzo zdziwić.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Można kupić g-36 w normalnym stanie za 400- 500 euro na chodzie . Rok temu można było za 300 euro . Jak będzie dalej to nikt nie wie . Moze być drożej może taniej . Są też jak zawsze okazje ale one nie determinują ceny . A i nawet magnetofon na chodzie nie znaczy że za 2 dni coś nie padnie .

cdt

A najbezpieczniej jest na start sobie kupić Japońca . Nie musi być 2 sladem z 38 . Kupić i sprawdzić czy zabawa w szpule podejdzie . A Japońca zawsze się odsprzeda .

MAC

Najrozsądniejszy zakup wg mnie to Revox B77.
Tani, części w pytę i gra świetnie.

bum1234

Owszem, bardzo dobry magnetofon.

cdt

B 77 jeżeli w dobrej cenie to czemu nie . To generalnie to samo co PR 99 tylko bardziej cywilnie . PR 99 miałem . Pomijając przygody jakie z nim miałem to udało się go odnowić . Dźwiękowo bardziej mi pasuje A-77 . Dźwięk ma bliższy do starszego lampowego brata . Do tego jest już na miękkiej mechanice . Części też jest sporo . Rame ma lepiej zrobiona i od B-77 i PR 99 . Co do prowadzenia taśmy revox się nie popisał w żadnym z modeli . Japońce są lepsze pod tym względem .
A 77 to już precyzja nowych magnetofonów ale jeszcze część brzmienia poprzednika . Ciepły analogowy . Taki pod Ciebie Masza  ;D

Sportowiec

Panowie   prawda jest taka  że
Ja chcę kupić  w dobrym  stanie
G 36   3 wersję    bo kolejna osoba
Mi mówi  że  jest lepsza włącznie z Panem
Z Wrocławia który  je naprawia
   Mimo że   znacie się lepiej   to ja jednak  poczekam   na  zachowana  w dobrym stanie   bez potrzeby  wstawiania  naturalnego drewna  itp.   
Usłyszałem u  Undereja   
Ten wspaniały sprzęt   i bez 38 ibyła bajka
  Każdy ma swoją drogę   do celu .
Ja jestem na początku  i popełniam błędy 
Dlatego  radzą się was