Telefunken-magnetofon szpulowy.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 22, 2015, 21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: miniabyr w Listopad 14, 2016, 22:01
(coś jak lampki w kompaktach na wyjściu.)

ja mam w swoim CD Denonie 755ER lampi (ECC88) na wyjsciu - bajka
niestety nie wszystkie DAC-i w CD-ekach, nadaja sie do takiej lampizacji, to znaczy efekt może być czasami mierny





miniabyr

No sprawa modernizacji gniazd w oryginalnym preampie do magnetofonu  zakończona. Mam w końcu normalne gniazda in/out realizowane na  xlr. Uff.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 A tak to wygląda i dziś zostanie przetestowanie . Będziem piracić z Mirkiem 24.Relacja wkrótce . :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wykonalismy test. Polegał na przegraniu jednego utworu w następujący sposób. Pierwsze przegranie to jako master Telefunken m10 połączony przez kabel xlr siltech do Revox pr99 . Drugie przegranie polegalo na wpieciu między oba magnetofony preampu lampowego Fonia wl41 . Tu dodatkowo doszedł jeszcze jeden kabel xlr -niiestety nie najlepszej jakości,czyli standardowy kabel jaki uzywa Wojcek Czern w swoim studio. Ostatni test to zamiana tego dodatkowego kabla xlr na profesjonalny, studyjno- estradowy  kabel. Mirkowi 24 najbardziej podobało sie pierwsze rozwiązanie . Mi pierwsze i drugie .Najmniej ciekawe to ostatnie. Niestety te kable wnoszą mnóstwo swoich cech do brzmienia -nawet te profesjonalne produkty nie są przeźroczyste dla dźwięku. Muszę zdobyć do przetestowania jakiś dobry kabel xlr ,bo po prostu  muszę to sprawdzić dla własnej ciekawości. !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 25, 2016, 22:14Wykonalismy test .............. dla własnej ciekawości. !
Nie rób tego.
Ja zrobiłem, i widzisz czym się to skończyło :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 25, 2016, 22:17
Cytat: miniabyr w Listopad 25, 2016, 22:14Wykonalismy test .............. dla własnej ciekawości. !
Nie rób tego.
Ja zrobiłem, i widzisz czym się to skończyło :(
No widzę ! Jesteś z nami !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Posłuchałem dziś u Pawła EV z nowym okablowaniem . Dźwięk jest bardziej otwarty i zwiewny . Helga jak zawsze 1sza klasa  :)

wojtek41

Duża różnica po wpięciu Foni ?
Fajna zabawa... :D

miniabyr

Spora ,ale nie do końca oczywista czy lepsza . Jak zdobędę dwa jednakowe kable xlr to będę  mieć pewność.Mi się to podoba ,ale muszę to dopieścić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41


kawosz


Piterski

Cytat: kawosz w Listopad 25, 2016, 22:25
Posłuchałem dziś u Pawła EV z nowym okablowaniem .

Czyli jak rozumiem już na Delundach, czy na basie podwójna plecionka?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Listopad 26, 2016, 00:38Czyli jak rozumiem już na Delundach, czy na basie podwójna plecionka?
A nie wiem Piotrze . Pytaj Pawła . Tych zmian zresztą mogło być więcej :) . Ja nie nadążam :D .W każdym razie dla mnie bomba . I od razu usłyszałem różnicę . Dźwięk się bardzo otworzył . Grają teraz bardziej koncertowo tak jak lubię .

miniabyr

#313
Słuchaliśmy na niedokończonym projekcie zwrotnicy.Jeszcze chwilkę trzeba będzie poczekać.  :) ...................a Kawosz zakochał się w Heldze. Patrzył na nią lubieżnie . Pozwoliłem mu z nią chwilę pofiglować. Mo mówię wam miłość . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Jakoś mi ta fotka pasuje do Twojego tematu choć to nie śpulak  ;D


miniabyr

 8) Mam kolegę w naszej szpulowej szajbie . Sebastian stał się posiadaczem Helgi ! Czyli jest nas już dwóch w Wawie z Telefunken  M 10 . Różnica miedzy tymi magnetofonami jest bo mój jest starszy a Sebastiana trochę nowszy i widać pewne zmiany w budowie  przedwzmacniaczy jak i zmiany mechaniczne .. Ale w dalszym ciągu  to są czołgi po 60 kg każdy . Sebastian gratulacje! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY


miniabyr

Ech ten fejsbuk- nie posiadam  :D   No cóż Sebastian szybki jest  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Roznegliżowana Helga .Piękna.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 19:59
Roznegliżowana Helga .Piękna.
Piękna?
Hmm...
50 lat.
Gerontocośtam.
[emoji12]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

W moim wieku . Właśnie niedawno skończyłem 50' .......................ja pierdziu ale jestem stary  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Piękna to ona nie jest, ale nie musi skoro pięknie gra :)

vasa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 21:04
W moim wieku . Właśnie niedawno skończyłem 50' .......................ja pierdziu ale jestem stary  :o
Facetowi więcej płazem uchodzi [emoji56]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Kwiecień 29, 2019, 21:05
Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 21:04
W moim wieku . Właśnie niedawno skończyłem 50' .......................ja pierdziu ale jestem stary  :o
Facetowi więcej płazem uchodzi [emoji56]

[emoji485][emoji377]


No jak patrzę na balety  premiera Kazimierza z Izabell to wątpię że coś mu płazem uchodzi . -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !