Zakup kontrolowany

Zaczęty przez rommel, Czerwiec 15, 2014, 16:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

#25
Na chwile obecna Technics stal sie tematem nieaktualnym. Zreszta ta wersja SME ( na zdjeciu ) , nie posiada wymiennego headshella. Gramofon wizualnie, takze jest troche zmeczony...
Pozostaje Stax UA 9 w polaczeniu z Ortofon Quintet Bronze. Mowiac dokladnie, taki jest zamiar. Choc moze sie cos jeszcze zmienic.  Monofoniczna bedzie  Quintet Mono. Zawisnie jak na razie na oryginalnym ramieniu Lenco L 75. W planach pozostaje drugie ramie do Lenco pod  wkladki stereo. Oczywiscie w nowej plincie.
Jednak bez eksperymentow ciezko wytrzymac......)
Obecne wkladki troche odpoczna...)

wojtek41

#26
A tak przy okazji moze ktos porownywal Ortofon Quintet Bronze z Quintet Blue..?
Patrzac w oferte ortofona i opis, wyglada ze 2M Black ma lepszy szlif niz wyzej wymienione  wkladki...

rommel

Koledzy co sądzicie o automatach Philipsa?Dokładnie model PHILIPS F7511 QUARTZ PLL.

wojtek41

Pojawila sie jeszcze, dosc nagle wkladka Kuzma / ZYX KC 1. Bieda... Znam tylko parametry wkladki, ale o dzwieku juz nic...Pomozecie..?
Jesli nie mnie, to moze przyda sie innym poszukujacym...)

wojtek41

Moze jeszcze jedno pytanie...Czy Quintet Mono w stosunku do DL 102, wniesie jakis progres..?

kangie

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 26, 2014, 18:48A tak przy okazji moze ktos porownywal Ortofon Quintet Bronze z Quintet Blue..?
Patrzac w oferte ortofona i opis, wyglada ze 2M Black ma lepszy szlif niz wyzej wymienione  wkladki...
Chyba nikt nie słuchał. Jakoś przed majem br. założyłem taki wątek na AS. Niestety nikt z polskich forumowiczów nie słyszał wtedy serii Quintet. Dostałem odnośnik do forum obcojęzycznego.

wojtek41

Czytalem. Z tego linku, w sumie jedna opinia i to taka sobie... Trudno. Czekamy do poniedzialku. Moze ktos cos skrobnie.
Ponowie pytanie - Czy Quintet Mono w stosunku do DL 102, wniesie jakis progres..?

wojtek41

Zbliza sie wyczekiwany urlop. wiec decyzja o wkladkach zostanie przelozona o kilka tygodni. W miedzyczasie, moze znajdzie sie ktos, kto sluchal modeli o ktore pytalem..?

rommel

Witam,małe pytanko:JVC L-A31?Co to za cudo?Bo coś w sieci za bardzo nic nie znalazłem.Spotkał się ktoś z tą maszyną?

GregWatson

No jest trochę tego, nawet na AS piszą że nic nie wiadomo o tej maszynie masz też na:
http://www.vinylengine.com/library/jvc/l-a31.shtml
oraz tu:
http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=25078

Stał taki na allegro dosyć długo i nie wiem czy w końcu poszedł czy nie.

Wygląda na to że dosyć unikatowy model bo go nie wzięli nawet za 249 zł.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rommel

Tak,opis znalazłem,chodziło mi raczej o opinie innych.tego w serwisie za 249 też znalazłem.Fakt,jak to by był unikat,lub coś dobrego,to by szybko zniknął...Z drugiej strony,ja swojego Hitachi HT 354 kupiłem za 160,- i spisuje się przyzwoicie.

GregWatson

Aaa to ma być taka zamiana ? Wydaje mi się że nie ma sensu. Jak już jest ten Hitachi to bym teraz poszedł raczej do góry niż w dół.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rommel

O nie!Zasięgam języka w imieniu kolegi,który odnalazł u ojca w szafie sporo winyli i zapałał chęcią posłuchania.Ot potrzebuje grajka.Ja raczej mierzył bym w coś takiego(chyba)http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl12d-i4446377694.html

GregWatson

Rozumiem, że to dla niego. Jeśli tak to całkiem ładna maszyna. Coś al'a nasz Daniel (w drewnie) i ramię z headshellem ładne. Na początek może być jeśli nie do końca jest przekonany kolega jeśli chodzi o analog. Przynajmniej jak mu się zabawa nie spodoba to odsprzeda bez problemów.
Nie wchodzę w pozostały tor audio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ja go nie miałem okazji widzieć na oczy. Nie jestem zwolennikiem ramion bez regulacji VTA, a to ramię wygląda troszkę niespecjalnie:



Każda część krzyczy, że to budżetowy model  JVC ( chyba trzeci od dołu po L-A10, L-A21), ale stosunek S/N=75 dB- no, no...
Wyższe modele tej serii 40 i 55 ( oba mają inne modele ramion, robiące lepsze wrażenie)  są już direct drive.
Proponuję uderzać minimum w te, nie powinno być wiele drożej.

rommel

Witam po przerwie urlopowo-zarobkowej ;)Jako że lubię kombinować w poszukiwaniu jakiegoś swojego środka,zakupiłem rodzimy gramofon Foniki typu GS 475 w wersji eksportowej do...ZSSR. Generalnie nie jest zły(rozwiązania Torensa),ale ma jeden szkopuł.Mianowicie nie lubi singli.Mniej więcej w połowie małej płytki  zaczyna przeskakiwać i dalej nie idzie.Na dużych ten problem nie występuje.Ot zagwozdka!Kombinowałem z wagą,ale nic to nie dało...Ma ktoś jakiś pomysł może?Aha  i do czego jest śruba przy ciężarku,przesuwająca go w poziomie w lewo lub prawo?

GregWatson

A możesz rzucić jakąś fotkę o jaką śrubę przy ciężarku chodzi?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A antyskating?
Możesz wrzucić zdjęcie śrubki?

rommel

może coś będzie widać...

rommel

Antyscating też przerobiłem,próbowałem na 0 i na max.Bez efektu.Nawet sprawdzałem w środku,czy coś nie wadzi ale nic nie znalazłem.

frywolny trucht


To jest część nr 128, tak?
Mnie to wygląda na zwyczajną śrubkę montażową.

Wracając do singli. Rozumiem, że jak położysz płytę 12 cali i jedziesz 33 obr, jest dobrze, a jeśli tę samą płytę wrzucisz na 45 obrotów?

rommel

LP i Maxi single i na 33 i na 45 idą elegancko do końca.Śrubka faktycznie wygląda na "zwykłą" :)

frywolny trucht

Jesteś w stanie zmusić antyskatingiem ramię w stanie równowagi, by "leciało" ku środkowi płyty?

rommel

Sprawdziłem,nawet na zero ramię ucieka na zewnątrz...

frywolny trucht

To teraz poproszę zdjęcie układu antyskatingu w ustawieniu, który rozumiesz jako zero.