Magreeltoreel mój magnetyczny świat

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 10, 2016, 18:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Magreeltoreel

Witajcie

Przypadkowo natrafiłem na to forum kilka dni temu i oto jestem :)
Z tego co zdążyłem się zorientować jest kilku starych znajomych, klimat jest magnetyczny więc chętnie z Wami podzielę się moim magnetycznym światem.

Pozdrawiam Marek
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

miniabyr

Hej Marek czekamy na twoje wpisy o Ampexach!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cześć . Ostatnio panuje pandemia śpulakowa . Cięższe przypadki zachorowały na 2 śladowość  ;D

frywolny trucht

Powitać!
Taaa, pandemia ma się dobrze :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Ostatnio klęczę dosłownie nad szpulami 1/4 głównie PEM 468/9 a dostało mi się ich ponad setkę, na razie zdołałem opanować około 30szt, pochodzenie Studio/Radio.
Na te 30szt przejrzanych 4 to org taśmy z prób zespołów ciekawie się tego słucha.
Wszystkie taśmy są w dobrej i bardzo dobrej kondycji sporo jest taśm które były montowane do rozgłośni radiowych.
Jutro opiszę i wkleję kilka zdjęć z mojego procesu odnowy biologicznej hehe.

Pozdrawiam szpulo-maniaków.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

No pacz pan, a my musimy płacić  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: Magreeltoreel w Luty 10, 2016, 19:39
Pozdrawiam szpulo-maniaków.

Nie szpulowi maniacy też Cię pozdrawiają :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Luty 10, 2016, 19:44Nie szpulowi maniacy też Cię pozdrawiają

Nie samą szpulą człowiek żyje

Magreeltoreel

Cytat: frywolny trucht w Luty 10, 2016, 19:43
No pacz pan, a my musimy płacić  :o

Tak całkiem za darmo nie przyszło :)
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

#9
Próbowałem nagrać dźwięk tak jak poprzednio czyli z wyjścia wzmacniacza bezpośrednio na kamerę ale nic z tego nie wyszło więc zrobiłem tylko taki filmik z ręki

Ampex 351-2

Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

kawosz

Marek jak z https wytniesz ,,s,, przed wstawieniem to filmik będzie widoczny na stronie . Sam zanim gdzieś to doczytałem miałem problemy z wstawianiem filmów . Chyba że to celowe .
A co do filmu to robi kolosalne wrażenie .

miniabyr

Cytat: Magreeltoreel w Luty 11, 2016, 15:56
Próbowałem nagrać dźwięk tak jak poprzednio czyli z wyjścia wzmacniacza bezpośrednio na kamerę ale nic z tego nie wyszło więc zrobiłem tylko taki filmik z ręki

Ampex 351-2


Ten magnetofon i preampy to  rodzaj świętego Grala . Bardzo chciałem mieć Ampexa ,ale obawiałem się przeróbek 50 /60 Hz . Może niepotrzebnie. To sam haj analogowego brzmienia. Wyposażony w preampy stanowi kompletna stacje roboczą do profesjonalnej rejestracji dźwieku. Zawsze można spróbować wpiąć inny preamp aby uzyskać inny rodzaj dźwieku.Marek  gratuluję zabawek ,bo to sam szczyt  . Jestem ciekawy czy te preamy dało by sie ożenić z moim Telefunken/em?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Tam chyba chodziło o inny problem techniczny. Usuwanie "s" natomiast to taka głupia przypadłość silnika SMF.

Tak się zastanawiam czy jest sens ładować się w aż tak stary sprzęt w poszukiwaniu jakości dźwięku?
Na papierze nie wygląda to imponująco.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

#13
Cytat: miniabyr w Luty 11, 2016, 17:05
Cytat: Magreeltoreel w Luty 11, 2016, 15:56
Próbowałem nagrać dźwięk tak jak poprzednio czyli z wyjścia wzmacniacza bezpośrednio na kamerę ale nic z tego nie wyszło więc zrobiłem tylko taki filmik z ręki

Ampex 351-2


Ten magnetofon i preampy to  rodzaj świętego Grala . Bardzo chciałem mieć Ampexa ,ale obawiałem się przeróbek 50 /60 Hz . Może niepotrzebnie. To sam haj analogowego brzmienia. Wyposażony w preampy stanowi kompletna stacje roboczą do profesjonalnej rejestracji dźwieku. Zawsze można spróbować wpiąć inny preamp aby uzyskać inny rodzaj dźwieku.Marek  gratuluję zabawek ,bo to sam szczyt  . Jestem ciekawy czy te preamy dało by sie ożenić z moim Telefunken/em?

Dziękuje ot taki hi end który wymaga sporej siły, albo się go pokocha albo nie , jak pierwszy raz zobaczyłem Ampexa u Henryka i w dodatku usłyszałem to po cichu gdzieś tam ziarno się zasiało.Nie liczyłem że po kilku miesiącach będzie u mnie w chałupie heh.
Ale historia dokładnie tego modelu jest znacznie ciekawsza, sama maszyna przepłynęła ocean i jest jedną z kolekcji Erica Schillinga wielokrotnego zwycięzcy nagrody Grammy.
Wewnętrznie jest wszystko odnowione, kondensatory niskoszumowe rezystory itp.
Co ciekawe, ten egzemplarz miał swój cenny wkład w tworzenie programu Waves MPX plugin, fajna historia może warto ją dokładnie spisać.
Potem już był u mnie i tutaj był klops bo wymagał kilku rzeczy, więc pojechał do Polski i Henryk co zresztą opisuję na blogu, dopracował w nim co trzeba i zagrał.
Zagrał tak naprawdę jak się go nauczyłem obsługiwać nie jest to Otari prosty w użyciu czy Studer A810 tutaj wymagane jest specyficzne podejście, ot takie jak ta maszyneria potrzebuje.
Sam transport jest dość prosty i niespecjalnie cichy, ale preamp to jest magia bez dwóch zdań się w nim zabujałem.
Tutaj relacja z wizyty Henryka:
http://audiomagia.blogspot.no/2015/09/ampex-351-2p-nowa-przygoda.html

Pospieszyłem się mam już tekst ale jeszcze muszę zdjęcia zredagować wkrótce będą gotowe.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

#14
Tak się zastanawiam czy jest sens ładować się w aż tak stary sprzęt w poszukiwaniu jakości dźwięku?
Na papierze nie wygląda to imponująco.[/quote]

Papier wszystko przyjmie, nie trzeba się tym przejmować konstrukcja jest bardzo prosta wszystko jest dostępne w razie czego łatwość serwisowania to duży plus.
Ja mam naprawdę frajdę z tego 351.
Parametry tego egzemplarza myślę że śmiało mogę napisać wykraczają poza to co jest na tej kartce, zważywszy że przy 15 jest tam plus,minus 2db więc to jest bardzo dobrze.Aczkolwiek gra to o wiele lepiej od wielu zdawało by się nowocześniejszych maszyn.
Poza tym to tylko hobby.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

#15
Dzisiaj z innej bajki a mianowicie Otari troszkę nowocześniejszy, comiesięczny przegląd i odsłuch, niestety jedna z wad posiadania większej ilości klocków to brak miejsca, ale i ciężar no ale syn już może nosić jest silny :D więc heh nie ma co trzeba wykorzystać szansę, no i już stoi w odpowiednim miejscu i tylko teraz czekam na kolegę aby sobie miło porozmawiać, chata wolna więc nic nie stoi na przeszkodzie.
Miłego słuchania
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Dzisiaj grałem na Teac X2000M powiem że zaskoczył mnie plastyką dźwięku fajnie gra ten magnetofon, no i ma trochę nowoczesnych fajerwerków jak choćby DBX.
Ma ktoś z kolegów ten model?
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Jeszcze nie  ;D

p.s. Chyba Twój filmik na YT się ukrył się. Że prywatny. W zasadzie to oba.
p.s. 2 Jakie znasz miejsca w Polsce, gdzie można oddać do serwisu śpulaka? Jeśli można spytać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Muszę zredagować filmy wszystko wróci do normy :P
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Dzisiaj znów mam w ręce kolejny Master, jutro będzie się działo :D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Jak dbać o taśmy.

Taśma na szpuli bobinie lub talerzu absolutnie wszędzie powinna mieć najlepsze warunki aby w pełni odpłacić się nam znakomitym dźwiękiem...

Zainteresowanych zapraszam na przeczytanie całości:
http://audiomagia.blogspot.no/2016/02/jak-dbac-o-tasmy.html

:D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Magreeltoreel

#22
Brakuje zdjęć jak przeprowadzam czyszczenie dodam za parę dni  :)
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Dzisiaj na salony trafi Revox C 270 ciekawi mnie jak sobie poradzi w teście z innymi.

:D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Z czystym sumieniem polecam ten zestaw, brać robić co trzeba i mieć święty spokój  :D

http://www.ebay.fr/itm/RACK-AMPEX-300-VINTAGE-RECORDER-DUAL-AMPLIFIER-AMPEX-350-PREAMP-MCINTOSH-C28-/182032302721?hash=item2a61f88281:g:a~IAAOSwLzdWSgzB

To jest 300 ka transport nic nie trzeba przerabiać w zasilaniu jest dostosowany do napięcia w Europie.
Preampy od Ampex 350 technologia point to point, wszystko kompletne tak przynajmniej wynika ze zdjęć.
Kable są raczej wszystkie no i rack a dodatkowo jest jeszcze McIntosh C28 no nic więcej nie napisze macie podane na talerzu , brać Żuka czy Nyse i jechać po to, KOLEDZY TO SIĘ NIE TRAFIA ZBYT CZĘSTO!!!

Gdybym nie miał, ale mam:D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi