Gramofon znany czy może nie......

Zaczęty przez robiz, Luty 15, 2016, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

robiz

Panowie konkurs, niestety bez nagród :( , ale chwila zabawy dla wszystkich spostrzegawczych.......
Proszę o podanie dokładnej nazwy gramofonu ze zdjęć.
Co dzień będzie nowa fota ;)


robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

kawosz


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

No dobra, przyspieszymy trochę tempo.... ;)


robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

A co tu przyśpieszać ? każdy 12xx był taki sam . Miałem 1210 mk2  ponad 15 lat bardzo porządny gramofon . Łapię się na ty że mi go szkoda sprzedałem w tym roku  :( . Pancerna konstrukcja

BRob


BRob

 To w ogóle nie jest Technics, wykończenie krawędzi raczej wyklucza znane mi (z widzenia) modele Technicsa.





elem

może jeden z klonów 1200? 

Np. Pioneer DJ PLX-1000
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Po nogach to będzie wspomniany Pioneer.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

BRob

No i ta rozmyta podstawa ramienia z pierwszego zdjęcia też pasuje do tego Pionka.

BRob

Cytat: robiz w Luty 15, 2016, 21:51No dobra, przyspieszymy trochę tempo....


robiz

Jak się sprawuje? Czy jakość wykonania usprawiedliwia cenę?

robiz

#12
No i po zabawie, szybko poszło. Droga dedukcji zaiste prawie jak u Sherlock'a ... ;) Brawo.
Ta to jest ten Pioneer, najnowszy " klon " techniola.
Aktualnie w moim posiadaniu.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

#13


Jak się sprawuje? Czy jakość wykonania usprawiedliwia cenę?

[/quote]

Jakośc wykonania, bardzo dobra, tak samo jak waga ponad 13 kilo. Nie ma żadnych wodotrysków dla DJ, żadnych przedwzmacniaczy. Czysty sygnał z wkładki do gniazd , zresztą gniazda bardzo dobrej jakości.
Wygłuszany tą substancja " gumowatą " co techniol, nawet ramie , jest wewnatrz wygłuszone warstwa gumy.
W komplecie dwie maty, jest bardzo fajna gumowa też w wyżłobieniem na płytę, wmojej opini bardzo dobrej jakosci w " rysunku, " tak jak oryginalna techniola.
Do kompletu pokrywa.
Obawiałem sie przydźwięków, czy brumień, ale absolutna cisza po wpięciu w system.

Fajne, ze nic nie jest go wstanie wprawić w drgania, nawet uderzając ręką w blat drewniany, na którym stoi, zero reakcji w głośnikach. Jest stabilny " francol " .....

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

BRob

Podobają mi się takie maszyny a'la Technics SL 1200, cały czas obserwuję rynek i się waham, używany oryginał czy nowy klon. Tańsze klony nie mają dobrych opinii, jakość wykonania w najlepszym wypadku różna, można trafić lub nie.
Mam wrażenie, że oryginały w dobrym stanie stale drożeją.
Jak człowiekowi w portfelu nie zbywa, to się strasznie boi wydać dwa patole na używkę, nowy to trochę inna bajka, bo zawsze jakaś ochrona gwarancyjna jest.

I tak drepczę w miejscu i się męczę z moim poczciwym Bernardem czterysta trzydziestym ósmym.

:)

Zazdroszczę i pozdrawiam.
BRob


frywolny trucht

Tu nie ma czego porównywać:

AT-LP120-USB
Wow and Flutter   <0.2% WRMS (33 RPM)
Signal-to-Noise Ratio >50 dB

Pioneer  PLX 1000
- zniekształcenia wow i flutter: 0.01% lub mniej WRMS (JIS WTD),
- stosunek Sygnał/Szum: 70 dB (DIN-B)

Cena x 2  za Pionka w sumie wszystko tłumaczy, ale może nie do końca. Coś niezadowoleni ci tutaj:
https://www.djshop.pl/k1,gramofony/i14603,pioneer,pioneer-plx-1000.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

BRob

Najpierw się potnę, a potem przeproszę Benka, który na tle wszystkich wymienianych klonów ma i tak najgorsze parametry, ale ma kolosalną przewagę nad nimi - mam go.  :)


frywolny trucht

Bernard jest o tyle pechowy, że nie chce zacząć być kultowy. Gdybyś miał Adama albo Daniela- za rok pewnie mógłbyś sprzedać i kupić takiego Pionka.

http://allegro.pl/gramofon-g-1100-fs-daniel-unitra-fonica-i5974515869.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Cytat: frywolny trucht w Luty 16, 2016, 15:54
Tu nie ma czego porównywać:

AT-LP120-USB
Wow and Flutter   <0.2% WRMS (33 RPM)
Signal-to-Noise Ratio >50 dB

Pioneer  PLX 1000
- zniekształcenia wow i flutter: 0.01% lub mniej WRMS (JIS WTD),
- stosunek Sygnał/Szum: 70 dB (DIN-B)

Cena x 2  za Pionka w sumie wszystko tłumaczy, ale może nie do końca. Coś niezadowoleni ci tutaj:
https://www.djshop.pl/k1,gramofony/i14603,pioneer,pioneer-plx-1000.html


Czytałem trochę więcej opinii, głownie na zagranicznych forach Dj'skich i jak zawsze opinie sa mocno podzielone.
Czas pokaże, które były bliżej prawdy.
U mnie o, żadnym sprzęganiu nie ma mowy, ale to pewno tyczy systemów w klubach...
Jedynie powtarzalna cecha , wstępującą w tego typu konstrukcjach, to łożyskowanie ramienia. Do celów klubowych , ramie ma zauważalny luz , podobnie było w techniolach, który można zniwelować delikatnie i leciutko dokręcając śrubę łożyskowania, głownie pionowego. Temu służą wyciągnięte na zewnątrz i łatwo dostępne śruby łożysk. Taką naukę wyniosłem z rozmów w sklepach ze sprzętem klubowym i DJ'skim ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

BRob

Cytat: frywolny trucht w Luty 16, 2016, 18:21Bernard jest o tyle pechowy, że nie chce zacząć być kultowy. Gdybyś miał Adama albo Daniela- za rok pewnie mógłbyś sprzedać i kupić takiego Pionka.

Absolutnie nie zamierzam go sprzedawać, to mój kompan z lat młodzieńczych. Benek ma u mnie dożywotnie miejsce na półce, nawet jak kupię w końcu coś lepszego, będę z niego od czasu do czasu korzystał. 
Taki sentymentalny jestem, starzeję się.  ;D