Witam szukam porady , pomocy

Zaczęty przez WhiteCraft, Luty 16, 2016, 19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

WhiteCraft

Witam chce zakupić kolumny JBL ES 90 w których zalecana maksymalna mox wzmacniacza to 225 W
w związku z tym mam do państwa pytanie jaki amplituner będzie do tych kolumn pasować ?
Prosił bym o bezpośrednie linki (podkreślam że jestem w tej tematyce zielony).

vasa

Cytat: WhiteCraft w Luty 16, 2016, 19:18Witam chce zakupić kolumny JBL ES 90
Cześć. Napisz trochę więcej o tym czego słuchasz, jak duże jest pomieszczenie, co będzie źródłem dźwięku dla tych kolumn? Dlaczego właśnie te kolumny chcesz kupić? (odpowiedź typu - bo mi się podobają i cena też jest jak najbardziej akceptowalna :) )
Moc maksymalna jest parametrem raczej nieistotnym, chyba że chcesz tym klub nagłośnić. W warunkach domowych z taką mocą można ściany kruszyć. Rekomendowana moc to ok 100W a to też bardzo dużo.
Kłopot jest taki że one są dość prądożerne i większość ampli do kina domowego ich nie pociągnie.
Jak napiszesz do czego, gdzie i z czym to można będzie coś więcej wymyślić.
Aha i jeszcze dwa pytania; budżet na wzmacniacz i czy może być używany?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Jaką mają czułość te kolumny? (podawane w dB)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

skuteczność: 91 dB
impedancja nominalna: 8 Ohm
moc ciągła / szczytowa: 110W / 440W
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WhiteCraft

Kolumny same w sobie maja bardzo ładne brzmienie mam zamiar ich używać zarówno do słuchania muzyki jak i podłączyć pod Xbox One który będzie mi służył za odtwarzacz ponadto a pomieszczenie w jakim się to znajduje ma 26 m2 z czasem chciałbym pod ewentualny amplituner podłączyć więcej głośników ale to opcjonalne.

Opis Kolumna JBL ES 90

Kolumna głośnikowa składająca się z dwóch głośników niskotonowych, głośnika średniotonowego, głośnika wysokotonowego oraz głośnika bardzo wysokotonowego. Moc szczytowa wynosi 440 W, a zalecana maksymalna moc wzmacniacza 225 W.
Specyfikacja Opis produktu Opinie Usługi Raty Aktualności
Techniczne
Rodzaj
Pasywny
System
Czterodrożna
Zalecana maksymalna moc wzmacniacza [W]
225
Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]
36
Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]
40000
Skuteczność [dB/W/m]
91
Impedancja [ohm]
8
Czestotliwość odcięcia [Hz]
500 , 3000 , 12000
Zastosowane technologie
Ekranowanie magnetyczne  , SSP
Inne
Moc ciągła: 110 W , Moc szczytowa: 440 W
Głośniki składowe
Głośnik niskotonowy
PolyPlas , 2 głośniki , 200mm
Głośnik średniotonowy
PolyPlas , 100mm
Głośnik wysokotonowy
JBL EOS , Kopułka z laminatu tytanowego , 19mm
Głośnik bardzo wysokotonowy
Błona poliestrowa , JBL EOS , Ring radiator , 19mm
Konstrukcja
Typ obudowy
Bass Reflex
Fizyczne
Wysokość [mm]
1084
Szerokość [mm]
260
Głębokość [mm]
384
Rodzaj obudowy
Podłogowe
Waga jednostkowa [kg]
24.2
Inne
Obudowa MDF , Podwójne; pozłacane końcówki; bi-wirable

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 16, 2016, 19:44skuteczność: 91 dB
impedancja nominalna: 8 Ohm
Kisiel je pomierzył.
Skuteczność 88dB
Impedancja 4Ohmy a minimum 3 :P
Nie należy wierzyć w ulotki reklamowe  >:(

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/229-es90
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#6
Ha, no to problem. Te dość tanie kolumny zemszczą się drogim wzmakiem. Bo elektrownie nie są tanie.
Że amplituner kina domowego miał być? Oj.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WhiteCraft

a co byście proponowali do słuchania muzyki i podłączenia pod xboxa oraz TV ?

kawosz

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2016, 19:54Tylko Krell
Tylko monobloki krella ;D

A tak poważnie to miałem JBL Tlix czy jakoś tak im było , to chyba poprzedniczki tych kolumn . Grały pod Technicsem i nawet ładnie  brzmiały . Mam słabość do budżetowych JBL :) .

vasa

Cytat: WhiteCraft w Luty 16, 2016, 19:46maja bardzo ładne brzmienie mam zamiar ich używać zarówno do słuchania muzyki jak i podłączyć pod Xbox One który będzie mi służył za odtwarzacz ponadto a pomieszczenie w jakim się to znajduje ma 26 m2 z czasem chciałbym pod ewentualny amplituner podłączyć więcej głośników ale to opcjonalne.
OK, podobają się to po dyskusji.
Niestety tanie amplitunery z marketu nie pozwolą tym kolumnom zagrać pełną piersią. Sugeruję jednak wzmacniacz stereofoniczny. W ampli jest pięć końcówek a w stereo dwie, prosta arytmetyka mówi  że jeśli pięć ma podobną cenę jak dwa to gdzieś na czymś zaoszczędzono :(
Oczywiście można Krell'a ale one dość drogie są. Ja bym proponował NAD D 7050.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

WhiteCraft

to lepiej wzmacniacz stereofoniczny aby to dawało pełna piersią z tych JBL ?

elem

88 dB mierzone przez Kisiela to jest dobry wynik, minimum 3 ohmy to tez nie jest jakiś wybryk natury.

Wzmacniacz może mieć moc nawet 20 W, ale ma mieć porządny zasilacz. NAD pewnie poradzi, nawet tańszy niż 7050. Kupiłbym NADa od Grega, chyba jeszcze jest w ogłoszeniach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: WhiteCraft w Luty 16, 2016, 20:17to lepiej wzmacniacz stereofoniczny aby to dawało pełna piersią z tych JBL ?
Bez wątpienia.
Te setki watów w danych kolumn i amplitunerów to ściema. Większość z nas (a to raczej doświadczone grono) ma wzmacniacze o mocy 20-50W, tyle że dobrze zbudowane. Grając z normalnym poziomem głośności wykorzystujesz kilka watów mocy, reszta to rezerwa na dobre uderzenie basem lub skok dynamiczny.
Ten 7050 kosztuje 4tys zł. Jeżeli to dużo to można mniejszego (o mocy 30W) za chyba ok 3kzł lub, jak radzi Elem, pogadać z GregWatson na prv i kupić od niego używanego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

WhiteCraft

Większość pewnie tego nie pochwali ale jak mieli byśmy się skupić na sprzęcie np dostępnym w MediaMarkt / Saturn to z ichnych Amplitunerów co by państwo wybrali do w/w kolumn ?

vasa

Cytat: WhiteCraft w Luty 17, 2016, 00:47ale jak mieli byśmy się skupić na sprzęcie np dostępnym w MediaMarkt / Saturn to z ichnych Amplitunerów co by państwo wybrali do w/w kolumn ?
Nie, to zbyt trudne pytanie :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

#16
Jak chcesz koniecznie ampli to jakikolwiek z końcówką 4 ohm  w budżecie który masz na ten cel przeznaczony .
http://www.audiopioneer.pl/pioneer-sc-2024-k-7-2-kanalowy-amplituner-av-ze-skalowaniem-przekazywaniem-ultra-hd-4k-odtwarzaniem-dsd-funkcja-subwoofer-eq-wbudowanym-avnavigator-i-bluetooth-czarny.html

http://www.skapiec.pl/cat/27/6.0

Opcja nr 2 wzmacniacz + ampli + zmieniacz kolumn np taki http://chrismcgarry.co.uk/speaker-switch/

ja mam tego beresforda i sobie chwalę bo to solidna konstrukcja i nie muszę przepinać kabelków :)

WhiteCraft

#17
tak w woli wyjaśnienia im niej omów tym lepiej ?

a i co do tego Pioneer SC-2024 on ma Moc wyjściowa na kanał 240W

czy to nie za wiele jeśli przy kolumnach jest opis że
Zalecana maksymalna moc wzmacniacza [W] 225 w tych JBL  ?? 


vasa

Cytat: WhiteCraft w Luty 17, 2016, 01:38im niej omów tym lepiej ?
Nie.
Musi, po prostu, pasować. Wyżej masz link do testu Twoich kolumn. Określono tam ich impedancję na 4 Ohmy wobec tego wzmacniacz musi być dostosowany do takich kolumn.
A tak, z ciekawości, dlaczego musi być market z nie najlepszym sprzętem? Z kompem sobie radzisz, zamawiasz w sklepie internetowym co chcesz i masz masę czasu żeby się rozmyślić jak Ci się nie spodoba. A w markecie kupujesz sprzęt i ... albo trafisz albo nie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

WhiteCraft

a jakie kolumny byście polecili ? albo inaczej abstrahując od tych JBL to jaki zestaw byście polecili amplituner + kolumny 3-4 strumieniowe do podłączenia pod telewizor i xbox One ? 26m2 pomieszczenie kolor czarny ? tak samo proszę podawać linkami najlepiej do jakichś sklepów lub skapca Ceneo. Obecnie do rozdysponowania będzie około 6 tys

kawosz

Problem jest w tym że to forum audio ja osobiście nie znam się na kinie domowym . Wbij sobie w internecie hasło zestaw kina domowego a dostaniesz multum propozycji . Sory ale linka do ceneo czy innej porównywarki nie będę Ci wklejał bo to chyba potrafisz . Nie spamuje już w tym temacie

frywolny trucht

Dlaczego upierasz się przy amplitunerze kina domowego? Chcesz obstawić docelowo pokój głośnikami?
Popatrz, masz tego SC-2024-K

i od tego samego producenta


I teraz lista zasług tego drugiego: http://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/def/products/50da
A tutaj amplitunera: http://www.pioneer.pl/pl/products/22/98/405/SC-2024-K/specs.html

Długa lista bajerów amplitunera. Tylko, że jakość dźwięku ci się rozmywa na tych bajerkach. Zauważ, że we wzmaku masz listę, która podkreśla jakość dźwięku, a w amplitunerze listę udogodnień. Jeżeli coś za 3500 zł zawiera wzmacniacz stereo i drugie coś w tej cenie zawiera dodatkowo moduł tunera, dlna, radio internetowe,8 końcówek mocy, procesory dekodujące dźwięk na dowolną ilość kanałów, symulujące jakąś tam przestrzeń, tysiąc wejść HDMI, blufiuty i mnóstwo innych dodatków zapełniających tylną, przednią ściankę i bebechy, to chyba odbywa się to wszystko kosztem komponentów odpowiedzialnych za jakość dźwięku? Czy jesteś może zdania, że to za darmo i amplituner zagra tak samo dobrze jak wspomniany wyżej wzmacniacz stereo?
Czy po prostu masz gdzieś jakość dźwięku stereo, ma być amplituner kina domowego i już?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WhiteCraft

stawiam na jakość dźwięku zdecydowanie ale nie potrafię tego dobrać (sparować) z odpowiednimi głośnikami aby ich nie spalić przypadkiem lub aby dzieci tego nie zrobiły jak się dorwą do amplitunera

rudy-102

Tak jak już koledzy wyżej wspomnieli. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to powinieneś zapomnieć o amplitunerze video, ale to zawsze Ty sam decydujesz co kupisz i to Twoja decyzja.
Nie zauważyłem, albo przeoczyłem, ale nie podałeś ile ewentualnie mógłbyś wydać bo teoretyzować to możemy pod niebiosa. A tak wracając na ziemię. Moja znajoma ma te kolumny podłączone do w miarę prostego wzmacniacza Harman Kardon - chyba HK980 i gra to bardzo przyzwoicie. Pomieszczenie raczej małe - ok. 17 - 18 m2.
I pamiętaj. Najlepsza metoda doboru to jednak osobisty odsłuch - jeśli oczywiście masz taka możliwość - bo każdemu podoba się inaczej.

pzdr

rudy-102

Cytat: WhiteCraft w Luty 17, 2016, 09:58
stawiam na jakość dźwięku zdecydowanie ale nie potrafię tego dobrać (sparować) z odpowiednimi głośnikami aby ich nie spalić przypadkiem lub aby dzieci tego nie zrobiły jak się dorwą do amplitunera
Spalenia głośników raczej nie powinieneś się obawiać. To się chyba rzadko zdarza przez przypadek, a dzieci prędzej się przestraszą zanim zdążą wzmocnić na tyle mocno żeby coś się stało. Z moich doświadczeń próbują tylko raz :).