Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Po jakim czasie AF osiąga obroty 33.33?

rudy-102

Trudno jednoznacznie powiedzieć bo zawsze podkręcam talerz ręką. Jak chcesz to mogę od włączyć od zera i zmierzyć.

rudy-102

OK. Zmierzyłem.
Puszczone od zera:
- pierwsze złapanie obrotów - 22,15 sek. (potem silnik musi trochę wyhamować)
- stabilne obrotu od 45 sekundy.

Ale tak nigdy nie włączam bo szkoda mi silnika i paska. Podkręcam lekko ręką i mam stabilne obroty po około 5 - 10 sek. Czasem uda mi się trafić z zamachem i trzyma obroty od razu.

Mam pojedynczy okrągły pasek (jeszcze oryginalny od Andrzeja) i masywny, aluminiowy talerz. Akrylowe i kanapkowe powinny szybciej wchodzić na obroty.

peezeet

Prędkość nominalną osiąga w gramofonie Zontek po ok 5-6 sek, ale tu zastosowany jest silnik dużo sprawniejszy. Ciekawe jak to wygląda w zestawieniu mój silnik i Ad fontes ....kilka silników sprzedałem razem z płytkami dla forumowiczów. może ktoś posiadający taki zestaw się wypowie.

rudy-102

Cytat: peezeet w Grudzień 26, 2017, 20:00.kilka silników sprzedałem razem z płytkami dla forumowiczów.
I jak to wygląda? Sam silnik, czy komplet z rolką etc.?

rudy-102

Cytat: peezeet w Grudzień 26, 2017, 20:00Prędkość nominalną osiąga w gramofonie Zontek po ok 5-6 sek, ale tu zastosowany jest silnik dużo sprawniejszy.
Ale ty masz całkowicie inne łożysko. Pewnie opory toczenia też są inne.

tomasz_pianista

 No i talerz w zontku ma większą średnicę, co na pewno ma spore znaczenie.
Grupa ratowania poziomu.

peezeet

Różnie to bywało już nie pamiętam ale kilka kompletów poszło również z rolkami.

Piterski

Ja nie popycham mam dwa paski (oringi) i bez problemu sam startuje. Mam też inny silnik niż te pierwsze, sporo większy ale te kilkanaście do kilku dziesięciu sekund do ustabilizowania potrzeba. Micro Seiki ma stabilne obroty faktycznie w kilka sekund.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Paul, wiem że się kilkakrotnie sceptycznie wypowiadałeś na temat gramofonu Andrzeja ale z tym sterownikiem jego największa bolączka typu stała stabilna prędkość obrotowa odchodzi w niepamięć.

Bardzo mi się podoba ta tarcza, którą zrobiłem. Mam mała satysfakcję  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Zadałem tylko proste pytanie.Przewrażliwiony jesteś 😃 Wesołych po Świętach 😃

Piterski

Cytat: paul_67 w Grudzień 27, 2017, 00:05
Zadałem tylko proste pytanie.Przewrażliwiony jesteś 😃 Wesołych po Świętach 😃

Źle mnie odebrałeś :) Nie zamierzałem Cię atakować i nie jestem na punkcie tego gramofonu przewrażliwiony.
Pamiętam tylko twoje sceptyczne/krytyczne wypowiedzi i chciałem tylko zaznaczyć, że ten problem, który u niektórych osób występuje można tym sterownikiem załatwić koncertowo. Mało tego reaguje on na wszelkie dodatkowe opory jakie generuje np. igła w rowku płyty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Podobnie jak Masza twierdzę, że to już powinno być rozwiązanie w samym gramofonie, a nie przez nabywców.Nie chcę rozwijać tematu.

Michał

Aw Lenco po 2 sekundach już jest ok. Ponad 40 lat temu już to rozwiązano ;)

rudy-102

W moim idlerowym Dualu też, tylko że on nie musi ciągnąć czternastokilowego talerza.

cdt

Cytat: rudy-102 w Grudzień 27, 2017, 11:24W moim idlerowym Dualu też, tylko że on nie musi ciągnąć czternastokilowego talerza.
;D
+1

Bartolo

Panowie, czy jest gdzieś możliwość zakupienia takowego sterownika w wersji "Plug&Play"...? Czy jest dostępny tylko "Adam Słodowy"...? Nie mam sprzętu do lutowania itp. A z elektroniki rozróżniam tylko kondensator od lampy... ;(
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

peezeet


Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

peezeet

No może bym mógł trochę pomóc w wolnej chwili.

Bartolo

W swej wspaniałomyślności Paweł wyraził chęć pomocy... Ale muszę wszystko skompletować.
I tu pytanie do użytkowników "sterownika".
Co potrzebuję do zmontowania i zainstalowania całości...?
Mam silnik ze sterowaniem manualnym, i fajnie jak by się udało zachować wszystkie przełączniki, a odzielić tylko samą korektę obrotów...
Czyli w tym układzie, na mój rozum i to co przeczytałem potrzebuję tylko obudowę i gniazdo/wtyczkę x2  do spięcia czujki i sterownika z silnikiem. Zasilanie zostałoby oryginalne Andrzeja. 
Czyli:
Obudowa - jaki wymiar
Wtyczka/gniazdo - Silnik/sterownik
Wtyczka/gniazdo - Sterownik/czujnik.
Będę wdzięczny za pomoc.. :np:
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Cytat: Bartolo w Luty 05, 2018, 19:07Mam silnik ze sterowaniem manualnym, i fajnie jak by się udało zachować wszystkie przełączniki
To się da zrobić, tylko trzeba pociągnąć kable w obie strony. Popatrz jak to Piterski zrobił. Powinno być na początku wątku.

rudy-102

Cytat: Bartolo w Luty 05, 2018, 19:07Obudowa - jaki wymiar
Ja wepchnąłem to w starą obudowę sterownika Ad Fontes. Wymiary: 17x10,5x4,5 cm