Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Robią tak z każdym telefonem, czy tylko z tymi, któe spłacasz razem z abonamentem?

frywolny trucht

To drugie. Bo telefon użytkujesz, a nie jesteś jego właścicielem dopóki całkowicie nie spłacisz.
Moon, mój też był całkowicie nowy jak go brałem. Ludzie podpisują przedłużenie umowy, odbierają telefon i wystawiają na sprzedaż.
To całkiem popularna praktyka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2018, 15:43Moon, mój też był całkowicie nowy jak go brałem. Ludzie podpisują przedłużenie umowy, odbierają telefon i wystawiają na sprzedaż.

no ale Ty nie brales od operatora, jak rozumiem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

#403
Nie. Ten od którego wziąłem, wziął od operatora. Tak jest dla mnie dużo taniej, a ludzi w potrzebie nie brakuje. Już pisałem. Gość przedłuża umowę, bierze nowy telefon od operatora, sobie rozkłada koszt telefonu na miesięczne raty w abonamencie, a ma tu i teraz gotówkę za telefon jak sprzeda. Ja też się cieszę, bo kupiłem wyraźnie taniej. Coś koło 4 kosztował jak wchodził? Dałem 2,6.

O! Jaśniej chyba się nie da. Wziąłeś S8 bo chcesz kupić jakieś pre do gramofonu. Wiesz, że z tą myslą go wziąłeś.- na sprzedaż. Idziesz do punktu z komórkami, a tam dają polowe jego rynkowej ceny, dorzucają swoją marżę i sprzedają. Lub sam wystawiasz na allegro. Nierozpakowany, z normalną polską gwarancją. Jako nowy. Lata ci, że będziesz płacił 30 zł więcej co miesiąc operatorowi, skoro idziesz i kupujesz na drugi dzień pre, o którym marzyłeś.

Jednakże na horyzoncie dla takiego kupca pojawiają się komplikacje. Przestaniesz płacić i mi telefon zablokują :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

tak wiec zablokowanie mi raczej nie grozi;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

 Masz Samsunga w Plusie. Jak przestaniesz płacić Samsung i Plus ci to wlaśnie gwarantują. Blokadę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Wydaje mi się, że to jest nie do obronienia, taka praktyka. Bo jak kupujesz telefon w promocji, to dostajesz razem z nim fakturę, na której jest za niego promocyjna cena i nie ma tam ani słowa o tym, że to jest część ceny.  Kupiłeś za "złotówkę" masz na to dokument i cześć pieśni.

Owszem spłacasz potem ten telefon w rachunkach, ale na rachunku nie ma pozycji "rata za telefon", tylko jakaś "telewizja" albo "pakiet internetowy", i do tego VAT 8%, bo w ten sposób operatorzy obchodzą system.

Ja z usług Plusa już dawno zrezygnowałem, po tym jak mnie chcieli zrobić w ch... po 14 latach bycia ich abonentem.

frywolny trucht

W umowie abonament i rata za telefon są osobno wyszczególnione. Wartość telefonu podzielona na wpłatę pierwszą ( ileś tam) i pozostałą w równych ratach. Chyba w każdej chwili można spłacić telefon, żeby obniżyć miesięczne koszty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2018, 16:13W umowie abonament i rata za telefon są osobno wyszczególnione. Wartość telefonu podzielona na wpłatę pierwszą ( ileś tam) i pozostałą podzieloną na równe raty

No tak, ale na rachunku nie ma potem pozycji "rata za telefon" tylko te bzdurne usługi typu "pakiet internetowy". Jest w ogóle w umowie coś na temat blokowania urządzenia?

frywolny trucht

Od dawna nie byłem w takiej sytuacji, wydaje mi się, że była taka składowa rachunku jak rata za telefon. Ogólnie warto nie wiązać się z operatorem biorąc telefon, bo abonament można też sporo obniżyć. Acz ostatnio Orange mi podpadł i poszedłem do ich mniejszego braciszka Nju Mobile. Obniżyłem koszty ponad połowę, a ile internetu dostałem :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

No to pozostaje donos do prokuratury na Pana sprzedającego, że telefon został wyłudzony. I się bujasz z kimś po sądach żeby Ci oddał kasę.

Kiedyś sprawdzali jeszcze zdolność kredytową przy podpiswyaniu umowy, ale teraz chyba na piękne oczy dają. (Mi nie sprawdzali już od dawna). Nie zdziwił bym się gdyby sporo takiego towaru było kupowane na słupa. A potem zęby w ściane, bo super okazyjnie kupiony telefonik nie działa.

frywolny trucht

#411
Co ja pieprzę. Płaciłem ponad dwie stówki za 4 telefony ( i tak nieźle, z 5 lat temu to było koło 600-700 zł), ale teraz będzie 78 zł. Jaka połowa? Zaproponowali mi fajne warunki jak już przeniosłem dwa telefony :) Miszcze. Szczególnie pakiety internetowe w Orange są wcurwiająco słabe.

Cytat: Jakub w Styczeń 10, 2018, 16:21No to pozostaje donos do prokuratury na Pana sprzedającego, że telefon został wyłudzony. I się bujasz z kimś po sądach żeby Ci oddał kasę.

Ponoć ci co zdejmują simlocki potrafią zdjąć blokadę. Można też wgrać ROOT-a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2018, 16:23Ponoć ci co zdejmują simlocki potrafią zdjąć blokadę.

Blokują numer IMEI, więc raczej nic nie poradzisz na to. No chyba, że chcesz się bawić w utratę gwarancji i zamienić telefon w nieodsprzedawalny.

frywolny trucht

#413
Nie spotkałem się konkretnie z ofertą zmiany numeru IMEI, ale czytałem, że są magicy. No nic, liczę, że nic takiego się nie zdarzy. Nie był z Plusa.

Wracając do operatorów, oni wszyscy próbują nas dźgnąć w tyłek i jest to już całkiem profesjonalnie poustawiane. Przed końcem umowy zaczyna się napastowanie: przedłuż, przedłuż. Bajer w stylu obniżymy ci o 10 zł abonament i masz darmowe minuty... i tak dalej. To jest czas kiedy trzeba przysiąść fałdów i ogarnąć inne oferty. Pojawiło się ostatnio trochę nowych operatorów i łatwo się okaże, że taniej i lepiej będzie jako nowy użytkownik u innego operatora. Wtedy ma się jakiś oręż w ręku. Pani mówi, że 10 zł mniej, a ty mówisz, że o tam o mają 10 za całość i ile internetu. Nie przedłużę. Ale to był dopiero pierwszy szczebel kontaktu z klientem. Nie wolno polec na tym etapie :)  Im bliżej końca umowy tym chętniej będą słuchać argumentów. Ja się dotąd z Orange dogadywałem, ale  w tamtym roku przefajnowali i nie było wyjścia. Przyszedł czas zmienić piaskownicę. (Choć nie do końca, bo Nju należy do Orange, koniec końców, pieniążki trafiają do tych samych właścicieli).

To samo mam teraz z nazwa.pl. Komedia niemal identyczna w schemacie: piłujemy starego użytkownika. Płaciłem za domenę i skrzynkę 25 GB koło 400 zł. Przychodzi proforma na 900zł  :o :o Czterysta było taką sobie ofertą, ale 900? WTF?? Napisałem oględnie, że się z ch. chyba na głowy pozamieniali. Skrzynka spamowana przypomnieniami, w załączniku faktury. W końcu telefon. Dzień dobry, mam dla pana super okazję, obniżymy cenę o 20% Wkurw mnie wziął i pytam dlaczego podnieśliście cenę o 100%? W dodatku pojemność skrzynki jest dziś jakby wczorajsza. Co to jest 25 GB? -Mogę tylko tyle zaproponować- żeński głos w słuchawce. Mówię- nie przedłużę umowy i proszę jak najszybciej uwolnić domenę. -30 dni musi minąć, ale przez 14 mogę jeszcze odblokować tę zajebistą usługę. -Mówię: Idę do konkurencji mam taką i taką ofertę na trzy lata. Dalej mnie spamują na skrzynkę nową fakturą niższą o 20%. Co drugi dzień chyba:- przypominamy o mijającym okresie... No i też przefajnowali. Na dzień przed końcem przeniosłem to co ważne na serwer darmowy, założyłem nową pocztę tymczasową. Resztę usunąłem i czekam. Minął termin, zablokowali. Mija parę dni i zaczyna się wydzwanianie. Tylko co ja mam im dziś powiedzieć? Że dotarliśmy do sytuacji gdy zakładam u nich skrzynkę 50GB i domenę pl za 60 zł na rok? Bo taka jest ich oferta dla nowych użytkowników. Po co miałbym to robić, żeby za rok znowu przenosić?  Idę wpizdu. Nie polecam nazwa.pl. Byłem ich użytkownikiem z 5 lat? Orange pewnie ponad 10. Masakra. Tylko wyczują, że może się już przywiązałeś i nie będzie ci się chciało ruszać dupy... Sorry za off topa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93



frywolny trucht

Aż tak zabolało?  8) I tak Xiaomi jest najlepsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Nie, skąd :) po prostu sporo ostatnio widzę artykułów na tematy, które były tu wcześniej poruszane, a zawsze lepiej coś poczytać i szerzej spojrzeć na temat ;) My i tak jesteśmy małe kubusie z naszymi śmiesznymi przepychankami w świecie, gdzie nie uda się uniknąć poważnych wirusów i luk bezpieczeństwa i to na żadnej platformie. Ale wiadomo, że Droid jest bardziej narażony ze względu na swoją architekturę i rozdrobnienie ale przede wszystkim sposób zarządzania całością przez Google.

frywolny trucht

Oczywiście. Trochę podumali i rzucili papkę o przycisku. Ktoś kto się brandzluje marką- łyka w mig. Tymczasem za 1/3 ceny można kupić telefon, który potrafi to samo. Xiaomi. Logo słabe. Rozumiem. To znaczy nie rozumiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Ok to brandzluj się Xiaomei czy jak to się tam nazywa i wklejaj nadal kretyńskie filmy z tubki. I broń Boże nic nie czytaj a jak przeczytasz to nie wierz. Apple to zuooooo  :smok:

frywolny trucht

#420
Twoje są mądre, a moje kretyńskie. Oczywiście. Czy jesteś już gotowy oddać życie za Apple?  :smok:

Cytat: drizzt w Styczeń 18, 2018, 22:16Xiaomei

Xiaomi. Bez e. Tak wygląda logo
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Cudowne :P

To nie papka tylko perfekcyjne zarządzanie kryzysem wizerunkowym. Bo kryzys był. Ale że Apple to dobra firma to i marketing ma dobry i programistów też. Do rozwiązania kryzysu potrzebne było jedno i drugie. Można sobie wyobrazić jak wyglądałaby reakcja w przypadku problemów z Androidem gdzie każdy producent robi co chce i implementacja poprawek, w tym krytycznych, trwa długo i jest mocno pokraczna.

frywolny trucht

A może zamiast zatrudniać kolejny sztab prawników, specjalistów PR, wystarczyłoby nie ruchać użytkowników? Naprawdę mistrzostwem jest tak wyruchać użytkowników by ci czuli satysfakcję. Jeden komunikat :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Też jest jakaś opcja ale jeszcze bardziej warto coś przeczytać zamiast bezmyślnie hejtować i uważać się za najcwańszego na dzielni odkrywcę Ameryki w postaci Xiaomi. Myślisz, że oni Cię nie ruchają albo nie będą ruchać? Fakt, że za ruchanie płacisz mniej ale wciąż to oni ruchają Ciebie a nie Ty ich i nawet nie myśl, że jest inaczej.

frywolny trucht

Ponad 6 koła za firmę kontra 2 koła. Dymaj mnie Xiaomi :) No ale logo jest logo. W korpo nijak wyskoczyć z Chińczykiem. Szacun na dzielni też ważny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93