Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jak w temacie. No właśnie ajfon czy smartfon. Jeśli tak to jaki. Najbardziej przydatny. Co się u Was sprawdza a co jest do kitu.




Co wybrać po starej Noki.





Najbardziej przydatne funkcje. Porady, rozterki, dylematy. Co wybrać dla audiomaniaka i miłośnika muzyki. Wątek jak najbardziej poważny.

Aby zagaić tematycznie o telefonach to przytoczę: Galaxy S6 edge  64GB, HTC ONE M8 czy Samsungi a może coś z Appla.?


Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Ja mam od zamierzchłych czasów jabola i nie chcę innego.
Jest prosty jak kłębek druta. Nigdy sie nie wiesza bo umi wykonywać tylko jedną funkcję na raz. Nic tam w tle nie chodzi bo by sie sfajdał :)

frywolny trucht

Nie przegryzłem się przez jabola i zrezygnowałem. Wolę Androida. LG jest spoko, ale dział jakości muzycznej lekko kuleje. Piszę jako posiadacz LG G3.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Szukam czegoś z wymienialnym akumulatorem i wejściem na kartę pamięci.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

W jabolu baterię wymieniać umiem ale z kartą pamięci leży i kwiczy.

vasa

Ja wymiennie używam Gallaxy i iPhona 5.
Nie słucham z tego muzyki natomiast obydwa są dość ciężko oprogramowane komunikacyjnie i użytkowo.
Uważam że na co dzień nie ma między nimi różnicy i telefon z jabłkiem jest wyceniany jak druty audio.
Jeśli nie masz parcia na iPhone to kup coś z androidem na pokładzie.
Jako że mam też w "zarządzie" kompanię telefonów firmowych to sugeruję omijanie Samsunga ze względu na awaryjność. Natomiast LG i Sony mają się dobrze.
Istotny jest slot na dodatkową kartę pamięci i duża pamięć wewnętrzna. Niestety szybko się zapełnia :(
Dobry aparat też się przyda ale bez przesady z wyścigiem na megapiksele.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Szajsung ma lepszy aparat w porównywalnym modelu względem LG. I lepszą jakość muzyki na wyjściu.
Tutaj szczególnie LG ma jeszcze sporo do nadrobienia. Poza tym nie pałam chęcią wyrzucenia LG do rzeki. Ładnie się sprawuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Początkowo wpadł mi w oko Galaxy S6 edge  64GB ale brak jednego i drugiego. Ostatnio macałem Huaweia P8 Lite ale też dużo dobrego słyszałem o HTC. A o Sony mówią, że ma dobre audio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Jeśli Sony, to tylko wysokie modele, niższe (powiedzmy do 700) są straszne.
Samsung jest całkiem fajny.
Lumie (Nokia) nie mają wielu apek.
Brałabym iPhone'a, tylko tu trzeba wziąć model z dużą pamięcią, bo nie można jej rozszerzać.
Mam iPhone'a i się zakochałam, na żadnego Szajsunga, Sony czy Rumunię (Lumię) bym go nie wymieniła.
Do LG mam uraz, dość trwały...
Jaki przedział cenowy Cię interesuje?

Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 22:01Galaxy S6 edge
Jak możesz go łykać do bierz, tylko iPhone 6s plus byłby IMHO lepszy ;)

P.S. Widzieliście jak się zapowiada iPhone 7? Napaliłam się ;)

GregWatson

Kasowo raczej nie ma problemu, tak w granicach 2 klocków ale nie jest to mus oczywiście. Czym mniej tym lepiej byle jakoś została.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 22:01wpadł mi w oko Galaxy S6 edge
Odpuść sobie falagowce i te ogromne paletki do ping ponga. To się musi zmieścić w kieszeni jeansów.
Pamiętaj że smartfon z trudem przeżyje dwa lata. Dobry, sprawdzony model z poprzedniego rozdania za rozsądną kasę jest optymalny.
Huawei jest chyba rozsądnym wyborem. Nie spotkałem się z niezadowolonym userem.
Czy Ty naprawdę chcesz z tego muzy słuchać?

Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:04
Brałabym iPhone'a, tylko tu trzeba wziąć model z dużą pamięcią,
P.S. Widzieliście jak się zapowiada iPhone 7? Napaliłam się ;)
Nie słuchaj gimbazy bo oni są kompletnie zmanipulowani i podatni na efekt stadny :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 22:10
Kasowo raczej nie ma problemu, tak w granicach 2 klocków ale nie jest to mus oczywiście. Czym mniej tym lepiej byle jakoś została.  :)
Fan Apple'a mówi, tylko to:
http://www.apple.com/pl/shop/buy-iphone/iphone5s
Cytat: vasa w Luty 29, 2016, 22:13Nie słuchaj gimbazy bo oni są kompletnie zmanipulowani i podatni na efekt stadny
Eks-gimbazy :P
Otóż Apple ma najmniej złożony system operacyjny, dzięki czemu jest on najmniej awaryjny. Chcesz się kłócić z hipsterem prawie informatykiem o wyższości Apple nad innymi markami? :P ;)

GregWatson

Cytat: vasa w Luty 29, 2016, 22:13Czy Ty naprawdę chcesz z tego muzy słuchać?


Aż tak to nie ale coś tam od czasu do czasu trzymać można i wolnej chwili ale nie jest to mus. Doczytałem na forach że jednak w Galaxy S6 edge można wymienić baterię. Nie jest to co prawda za wysunięciem klapki ale serwisy to robią i samemu też można. A oprócz tego 5,1 cala to tak max. Większych faktycznie nie chcę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do Apple to też wiem że dodatkowo płaci się za markę więc cena ich jest co najmniej lekko przesadzona. Aczkolwiek są ich maniacy zresztą jak w każdej modzie jaka tylko jest.
Co do systemów to nie ma dla mnie problemu bo jako informatyk coś tam kumam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 22:28
Co do Apple to też wiem że dodatkowo płaci się za markę więc cena ich jest co najmniej lekko przesadzona. Aczkolwiek są ich maniacy zresztą jak w każdej modzie jaka tylko jest.
Co do systemów to nie ma dla mnie problemu bo jako informatyk coś tam kumam.
W salonie Apple łatwo o zniżki, kupowałam raz z koleżanką MACa, dostała 20% za ładne oczy ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:17Eks-gimbazy

Właśnie dlatego to napisałem
Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:17Chcesz się kłócić z hipsterem prawie informatykiem o wyższości Apple nad innymi markami? 
Czemu nie, używam ich od początku równolegle z innymi i jakoś niczym mnie nie zachwyciły a poziom komplikacji systemu jest mi kompletnie obojętny.
Tylko jak zaliczy kompletną zwiechę to zamiast wyjąć baterię i mieć sprawny telefon po minucie trzeba czekać aż się kompletnie rozładuje.
Oczywiście wiem że iPhone'y się NIGDY nie zawieszają na twardo. Pewnie miałem podróby :))
Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 22:225,1 cala to tak max.
Ja się zatrzymałem na 5calach. Ale Ty jesteś większy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Luty 29, 2016, 22:33Właśnie dlatego to napisałem
Zobacz, jak poprawnie piszę ;) ;D
Cytat: vasa w Luty 29, 2016, 22:33Czemu nie, używam ich od początku równolegle z innymi i jakoś niczym mnie nie zachwyciły a poziom komplikacji systemu jest mi kompletnie obojętny.
Tylko jak zaliczy kompletną zwiechę to zamiast wyjąć baterię i mieć sprawny telefon po minucie trzeba czekać aż się kompletnie rozładuje.
Oczywiście wiem że iPhone'y się NIGDY nie zawieszają na twardo. Pewnie miałem podróby
Czemu nie? Bo ja kumam mniej więcej o co w tych programach chodzi ;D Dzisiaj z nudów zrobiłam program, który dzieli wielomiany według schematu Hornera.
Przebujałam się przez Nokie, LG, Samsungi, Sony, do tego telefony w domu, wśród znajomych i... Kocham Apple'a ;D
Jak wyjdzie siódemka, to będę mieć 6s lub 6s plus ;D
Wiesz jak zawiesiłam MACa? Musiałam odpalić z konsoli na raz 500 plików ;D

vasa

Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:39i... Kocham Apple'a

I właśnie dlatego jesteś mało wiarygodna, bo nieobiektywna.

Szach, mat. :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Luty 29, 2016, 22:44
Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:39i... Kocham Apple'a

I właśnie dlatego jesteś mało wiarygodna, bo nieobiektywna.

Szach, mat. :P
Dlaczego kocham? Bo jest genialny :) Ma zrąbaną cenę, ale nie kocha się za coś, tylko pomimo.
Szach, mat :P

vasa

Cytat: Keef98 w Luty 29, 2016, 22:46nie kocha się za coś, tylko pomimo.
Tylko jak burza hormonalna mija to okazuje się że to "pomimo" to jest strasznie długa lista.
Greg zapytał o narzędzie a Ty mu swoją miłość rekomendujesz ??? ?
Pierwszy i drugi iPhone były cool. Teraz to dyskusja o wyższości świąt :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Oj tam, oj tam - nie w Apple, bo jedyną wadą jest spora cena ;)

wojtek41

Uprałem iphona 5 w pralce. Umarł w opakowaniu.  :o  Nie był wodoszczelny o czym nie wiedziałem.
Po namyśle kupiłem nowego iphone 5. Do pracy idealny i nigdy nie zawodzi o i le mu się kapieli nie sprawi.  8)

rudy-102

Jak na moje to Wy tu po chińsku gadacie. Nic nie rozumiem. :)
Telefon bez guzików?


Keef98

Mam 4s jest super, ale brałabym nowszy model.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk