Autor Wątek: Electro Voice Interface D  (Przeczytany 128298 razy)

Offline elektroboy

• maniak
Odp: Electro Voice Interface D
« Odpowiedź #1450 dnia: Styczeń 13, 2018, 23:57 »
Można przyoszczędzić i popłynąć  ;D

BTW, Batory to jeszcze pływa czy utonął?

pawelku miniabyrze, i czy ten wilk morski na zdjeciu nie jest przypadkiem nasz Andrzej G.?
 :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1451 dnia: Styczeń 15, 2018, 14:32 »
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #1452 dnia: Styczeń 15, 2018, 14:42 »
Może Darek?
Ma już praktykę w odzyskiwaniu keszu za zaginiona przesyłkę z US ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 15, 2018, 14:51 »
Wyślemy z tajną misją Piterskiego! Amerykanie nawet nie zorientują się że takowy wjechał i wyjechał  z  pakunkiem  z terenu USA. Piterski szykuj się na podróż ! ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:28 »
Wycieczka do USA czemu by nie tylko paczki trochę ciężkie  ;D
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1455 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:36 »
oj tam 110kg nie udwigniesz ? :)))

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1456 dnia: Styczeń 15, 2018, 16:20 »
A ja dziś odwiedziłem Ondreja  który z nudów chyba dobrał się do glosnika niskotonowego . Tak żeby sprawdzić co się stanie jak się wsadzi  coś innego  i lepszego . Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny. Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. Ale rozumiem zadowolenie Ondreja bo moim zdaniem o to chodzi . Ma być precyzyjnie  i bez dudnienia . I to się Ondrejowi udało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 16:24 wysłana przez miniabyr »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1457 dnia: Styczeń 15, 2018, 17:44 »
[...] Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny.
No skoro już poruszyłeś ten temat to ja też przebieram z niecierpliwości nóżkami czekając na moją parę, oby szczęśliwie dotarła  :alc:

[...]
Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. [...]
U mnie niestety ten sposób niósł kompromisy które mi nie odpowiadały. Inaczej też bym wybrał tę ścieżkę.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1458 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:34 »
No to mam Piotrze szczęście ,że tak prostym sposobem i tanim załatwiłem problem basu. Zresztą to przewidział konstruktor tej kolumny ,dając dwa wentyle basrefleksu  ale jeden z mozliwością  zamknięcia. Alleluja !  :) Ja do kolumny i zwrotnicy nie dotykam się .Żadnych więcej modernizacji .SKOŃCZONE. ;D Pozostało tylko słuchać i z radości tańczyć.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #1459 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:47 »
A ja dziś odwiedziłem Ondreja  który z nudów chyba dobrał się do glosnika niskotonowego . Tak żeby sprawdzić co się stanie jak się wsadzi  coś innego  i lepszego . Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny. Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. Ale rozumiem zadowolenie Ondreja bo moim zdaniem o to chodzi . Ma być precyzyjnie  i bez dudnienia . I to się Ondrejowi udało.

Słyszałem te niskotonowce u Onderja w piątek, rzeczywiście bas na najwyższym poziomie.
Porównywaliśmy też nagrania mono na Decca london i ATF3
Decca (predysponowana też do mono) grała zwartą sceną w centrum
a na ATF3 troche  się to rozłaziło na boki takie multi-mono się robiło

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1460 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:49 »
Ja do kolumny i zwrotnicy nie dotykam się .Żadnych więcej modernizacji .SKOŃCZONE. ;D Pozostało tylko słuchać i z radości tańczyć.
Czyżby ? :o
Niemożliwe ;)
nie zarzekaj się  ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1461 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:07 »
Palcem nie kiwnąłem od kilku miesięcy . Jedynie co pozostało mi zrobić to ładne skrzynki na same zwrotnice ! Na razie mi się nie chce ,bo mam inne problemy i to mi teraz zaprząta życie.  8)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1462 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:20 »
Zresztą to przewidział konstruktor tej kolumny ,dając dwa wentyle basrefleksu  ale jeden z mozliwością  zamknięcia.
U ciebie to się musiało spasować z pomieszczeniem,u mnie jak wiesz próbowałem wielokrotnie i koniec końców wracałem do otwartych.

Ostatnio sobie tak pomyślałem że z tych Delt co przywiozłem to zostaną w końcu tylko same obudowy bo przetworniki pozmieniam wszystkie. 

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1463 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:36 »
Różnica tkwi jak zawsze w szczegółach. Po prostu producent wg. mnie oszczędzając zastosował tańsze dla niego woofery.
Ja zastosowałęm najlepsze z kużni Electro Voice EV DL12X. Mają o 3dB większą skuteczność, o prawie połowe lzęjszą cewkę z ef. masa tylko 38g gdy oryg. deltowe cewki mają 65g! I do tego DL12X odpowiadaja dokladnie TS zaleceniom producenta (4ft2 z 40Hz strojeniem).
Efekt jak dla mnie powalający, podnoszący już i tak wybitny dżwięk o przynajmniej całą klase jak nie dwie.
Mam dzwiękową nirwanę i świętuję ten fakt codziennie szklaneczką whiskacza :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 20:39 wysłana przez elektroboy »

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1464 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:45 »
Piotr jak pamiętasz ja z głośników wymieniłem tylko wysokotonowe na wersję starszą . Jeśli chodzi o bas to z jakiegoś powodu nigdy nie był on wielkim problemem choć dawał się na początku mi we znaki .Ale ja "stroiłem tą częstotliwość basową do głośnika który miałem . Ale co to za strojenie było ? Dobrałem inne ,lepsze komponenty zwrotnicy  nie zmieniając nawet jednego parametru założonego przez konstruktora. Fakt że nie pomyślałem o wpływie pomieszczenia  ! Zapewne to też pomogło osiągnąć dobry rezultat.  Piotr ja czekam kiedy ty napiszesz że to już koniec modernizacji!  :P ;D

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1465 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:17 »
Pewnie Piotrek skonczy proces nie bawem, kolejne DL12X dla niego są w drodze.
Wtedy możemy wszystcy pójść na

Może kiedyś dołączą kolejni członkowie Delta klubu :)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1466 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:19 »
Wtedy możemy wszystcy pójść na

Chłopaki mogę isć z wami ?  ;D ;D ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1467 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:50 »
Chłopaki mogę isć z wami ?   
No pewnie !..............ale jakbyś kupiłe sobie takie EV interface D to było by nas więcej . Kurcze jak pomyslę to w Warszawie jest nas aż trech posiadaczy Interface D ......no kurcze potentaci jesteśmy że ho,ho -)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1468 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:06 »
Kurcze jak pomyślę to w Warszawie jest nas aż trzech posiadaczy Interface D ......no kurcze potentaci jesteśmy że ho,ho -)

Nawet czterech bo Ondrej, Ty, Ja i Leszek. Normalnie mekka EV Delta ;D

Może założymy klub miłośników ;D bo jeszcze jest też Darek.

Piotr jak pamiętasz ja z głośników wymieniłem tylko wysokotonowe na wersję starszą.

Ja nie sądziłem że u mnie to tak wyjdzie. U mnie najpierw wymieniłem zawieszenie w basowych, potem zmieniłem VRM-y bo moje są całe zaimpregnowane czyli tak nie do końca oryginalne. Po jakimś czasie dorwałem doskonałe wysokotonówki typu A, a teraz jeszcze lepszy basowiec i mogę kończyć składanie zwrotnicy.

Czuje się jak ten Hobit i okazuje się, że ten wyjazd do Włoch to była ta najłatwiejsza część tej wyprawy  :D.

Offline cdt

« Odpowiedź #1469 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:25 »
Jeszcze nie miałem okazji ich posłuchać . Budowy się jednak nie oszuka . Mają sztywniejsze zawieszenie więc muszą mieć bardziej punktowy bas . Czy lepszy to już sprawa gustu . Jednak w konstrukcjach 3 drożnych a zwłaszcza Deltach gdzie robotę przestrzeni robi średniotonowiec to optymalne zawieszenie i strzał w 10kę . Ten głośnik + Pawła zacięcie  ::) . No ale On ma dosyć  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 22:29 wysłana przez cdt »
kawosz wersja apolityczna.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1470 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:39 »
dżwięk dżwiękiem, ale ten czerwony magnes działa na mnie jak na byka :)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1471 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:53 »
ale ten czerwony magnes działa na mnie jak na byka :)
magnesu nie widziałem, ale dotykałem kosza
maja sztywny kosz, co daje im szybkość, a tym samym kontrolę

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #1472 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:04 »
Fajny, ale Fr to 56 Hz. Oryginalny nie schodzi niżej?

http://pdf.textfiles.com/manuals/STARINMANUALS/Bosch%20-%20EV/DL12X.pdf

Gdy był dostępny to kosztował ok 200 USD. A teraz ile trzeba zapłacić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 23:22 wysłana przez elem »
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1473 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:37 »
schodzi, ale obudowa ma mozliwosz zmiany tuningu 30 oraz 40Hz. moim celem nie jest granie subsonicznych cz. kosztem szybkosci. moim celem jest referencyjna szybkosc przy zachowaniu liniowego zejscia do przynajmniej 30-35Hz. innymi slowami wole poswiecic 5-10Hz zejscia w zamian za doskonala szybkosc oraz sprezystosc dolnego pasma, zblizajaca sie do konstukcji np altec lansing. i tego celu bezapelacyjnie z nowym basowym glosnikiem osiagnelem.
tak na marginesie, najnizszy "B0" ton (cca 30-31Hz) kontrabasu jest wciaz perfekcyjnie kontrolowanie odtwarzany pelnym poziomem. 
oprocz tego zrobienie porzadku na dole odczarowuje oraz otwiera rowniez "ostatnia komnate" w kwestii rewelacyjnej srednicy oraz 3D przestrzennosci grania. pawel to dzis rowniez zauwazyl. 
po prostu teraz wszystko jest idealnie zszyte frekwencyjnie, fazowo, materialowo (papier-papier-fenol).
nic nie muli, nic sie nie wzbudza, mody pomieszczenia jakby praktycznie zniknely, bas jest twardy i sprezysty. 
jest sztuka, jest muzyka, kolumny spiewaja i akceptuja perfekcyjnie kazdy rodzaj muzyki.
sa emocje oraz hormony szczescia :)   

PS: DL12X kosztują dziś miedzy 100-200USD w zaleznosci od stanu oraz humoru sprzedajacego.
      problemem jest ze dostepne sa praktycznie tylko w stanach i tym idzie spory koszt transportu oraz clo/vat. trzeba 
      kupowac sparowane identyczne jednostki co jeszcze bardziej ogranicza dostepnosc. ale kto szuka znajdzie :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 23:56 wysłana przez elektroboy »

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #1474 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:48 »
ok, Ondrej, subwooferowe trzęsienia ziemi nie są nam potrzebne :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe