Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 17:58
Można przyoszczędzić i popłynąć  ;D

BTW, Batory to jeszcze pływa czy utonął?


pawelku miniabyrze, i czy ten wilk morski na zdjeciu nie jest przypadkiem nasz Andrzej G.?
:)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Może Darek?
Ma już praktykę w odzyskiwaniu keszu za zaginiona przesyłkę z US ;D

miniabyr

Wyślemy z tajną misją Piterskiego! Amerykanie nawet nie zorientują się że takowy wjechał i wyjechał  z  pakunkiem  z terenu USA. Piterski szykuj się na podróż ! ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wycieczka do USA czemu by nie tylko paczki trochę ciężkie  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

oj tam 110kg nie udwigniesz ? :)))

miniabyr

#1456
A ja dziś odwiedziłem Ondreja  który z nudów chyba dobrał się do glosnika niskotonowego . Tak żeby sprawdzić co się stanie jak się wsadzi  coś innego  i lepszego . Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny. Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. Ale rozumiem zadowolenie Ondreja bo moim zdaniem o to chodzi . Ma być precyzyjnie  i bez dudnienia . I to się Ondrejowi udało.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 16:20[...] Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny.
No skoro już poruszyłeś ten temat to ja też przebieram z niecierpliwości nóżkami czekając na moją parę, oby szczęśliwie dotarła  :alc:

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 16:20[...]
Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. [...]
U mnie niestety ten sposób niósł kompromisy które mi nie odpowiadały. Inaczej też bym wybrał tę ścieżkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

No to mam Piotrze szczęście ,że tak prostym sposobem i tanim załatwiłem problem basu. Zresztą to przewidział konstruktor tej kolumny ,dając dwa wentyle basrefleksu  ale jeden z mozliwością  zamknięcia. Alleluja !  :) Ja do kolumny i zwrotnicy nie dotykam się .Żadnych więcej modernizacji .SKOŃCZONE. ;D Pozostało tylko słuchać i z radości tańczyć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 16:20
A ja dziś odwiedziłem Ondreja  który z nudów chyba dobrał się do glosnika niskotonowego . Tak żeby sprawdzić co się stanie jak się wsadzi  coś innego  i lepszego . Efekt to super kontrolowany bas ,rozdzielczy  i punktualny. Ja w swojej kolumnie  nie zamierzam grzebać ,bo taką kontrolę uzyskałem w prostszy  i tańszy sposób. Ale rozumiem zadowolenie Ondreja bo moim zdaniem o to chodzi . Ma być precyzyjnie  i bez dudnienia . I to się Ondrejowi udało.

Słyszałem te niskotonowce u Onderja w piątek, rzeczywiście bas na najwyższym poziomie.
Porównywaliśmy też nagrania mono na Decca london i ATF3
Decca (predysponowana też do mono) grała zwartą sceną w centrum
a na ATF3 troche  się to rozłaziło na boki takie multi-mono się robiło


malg

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 19:34
Ja do kolumny i zwrotnicy nie dotykam się .Żadnych więcej modernizacji .SKOŃCZONE. ;D Pozostało tylko słuchać i z radości tańczyć.
Czyżby ? :o
Niemożliwe ;)
nie zarzekaj się  ;D

miniabyr

Palcem nie kiwnąłem od kilku miesięcy . Jedynie co pozostało mi zrobić to ładne skrzynki na same zwrotnice ! Na razie mi się nie chce ,bo mam inne problemy i to mi teraz zaprząta życie.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 19:34Zresztą to przewidział konstruktor tej kolumny ,dając dwa wentyle basrefleksu  ale jeden z mozliwością  zamknięcia.
U ciebie to się musiało spasować z pomieszczeniem,u mnie jak wiesz próbowałem wielokrotnie i koniec końców wracałem do otwartych.

Ostatnio sobie tak pomyślałem że z tych Delt co przywiozłem to zostaną w końcu tylko same obudowy bo przetworniki pozmieniam wszystkie. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#1463
Różnica tkwi jak zawsze w szczegółach. Po prostu producent wg. mnie oszczędzając zastosował tańsze dla niego woofery.
Ja zastosowałęm najlepsze z kużni Electro Voice EV DL12X. Mają o 3dB większą skuteczność, o prawie połowe lzęjszą cewkę z ef. masa tylko 38g gdy oryg. deltowe cewki mają 65g! I do tego DL12X odpowiadaja dokladnie TS zaleceniom producenta (4ft2 z 40Hz strojeniem).
Efekt jak dla mnie powalający, podnoszący już i tak wybitny dżwięk o przynajmniej całą klase jak nie dwie.
Mam dzwiękową nirwanę i świętuję ten fakt codziennie szklaneczką whiskacza :)


miniabyr

Piotr jak pamiętasz ja z głośników wymieniłem tylko wysokotonowe na wersję starszą . Jeśli chodzi o bas to z jakiegoś powodu nigdy nie był on wielkim problemem choć dawał się na początku mi we znaki .Ale ja "stroiłem tą częstotliwość basową do głośnika który miałem . Ale co to za strojenie było ? Dobrałem inne ,lepsze komponenty zwrotnicy  nie zmieniając nawet jednego parametru założonego przez konstruktora. Fakt że nie pomyślałem o wpływie pomieszczenia  ! Zapewne to też pomogło osiągnąć dobry rezultat.  Piotr ja czekam kiedy ty napiszesz że to już koniec modernizacji!  :P ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Pewnie Piotrek skonczy proces nie bawem, kolejne DL12X dla niego są w drodze.
Wtedy możemy wszystcy pójść na



Może kiedyś dołączą kolejni członkowie Delta klubu :)

malg

Cytat: elektroboy w Styczeń 15, 2018, 21:17
Wtedy możemy wszystcy pójść na

Chłopaki mogę isć z wami ?  ;D ;D ;D

miniabyr

Cytat: malg w Styczeń 15, 2018, 21:19Chłopaki mogę isć z wami ?   
No pewnie !..............ale jakbyś kupiłe sobie takie EV interface D to było by nas więcej . Kurcze jak pomyslę to w Warszawie jest nas aż trech posiadaczy Interface D ......no kurcze potentaci jesteśmy że ho,ho -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 21:50
Kurcze jak pomyślę to w Warszawie jest nas aż trzech posiadaczy Interface D ......no kurcze potentaci jesteśmy że ho,ho -)

Nawet czterech bo Ondrej, Ty, Ja i Leszek. Normalnie mekka EV Delta ;D

Może założymy klub miłośników ;D bo jeszcze jest też Darek.

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 20:45
Piotr jak pamiętasz ja z głośników wymieniłem tylko wysokotonowe na wersję starszą.
Ja nie sądziłem że u mnie to tak wyjdzie. U mnie najpierw wymieniłem zawieszenie w basowych, potem zmieniłem VRM-y bo moje są całe zaimpregnowane czyli tak nie do końca oryginalne. Po jakimś czasie dorwałem doskonałe wysokotonówki typu A, a teraz jeszcze lepszy basowiec i mogę kończyć składanie zwrotnicy.

Czuje się jak ten Hobit i okazuje się, że ten wyjazd do Włoch to była ta najłatwiejsza część tej wyprawy  :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

#1469
Jeszcze nie miałem okazji ich posłuchać . Budowy się jednak nie oszuka . Mają sztywniejsze zawieszenie więc muszą mieć bardziej punktowy bas . Czy lepszy to już sprawa gustu . Jednak w konstrukcjach 3 drożnych a zwłaszcza Deltach gdzie robotę przestrzeni robi średniotonowiec to optymalne zawieszenie i strzał w 10kę . Ten głośnik + Pawła zacięcie  ::) . No ale On ma dosyć  :P

elektroboy

dżwięk dżwiękiem, ale ten czerwony magnes działa na mnie jak na byka :)

malg

Cytat: elektroboy w Styczeń 15, 2018, 22:39
ale ten czerwony magnes działa na mnie jak na byka :)
magnesu nie widziałem, ale dotykałem kosza
maja sztywny kosz, co daje im szybkość, a tym samym kontrolę

elem

#1472
Fajny, ale Fr to 56 Hz. Oryginalny nie schodzi niżej?

http://pdf.textfiles.com/manuals/STARINMANUALS/Bosch%20-%20EV/DL12X.pdf

Gdy był dostępny to kosztował ok 200 USD. A teraz ile trzeba zapłacić?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elektroboy

#1473
schodzi, ale obudowa ma mozliwosz zmiany tuningu 30 oraz 40Hz. moim celem nie jest granie subsonicznych cz. kosztem szybkosci. moim celem jest referencyjna szybkosc przy zachowaniu liniowego zejscia do przynajmniej 30-35Hz. innymi slowami wole poswiecic 5-10Hz zejscia w zamian za doskonala szybkosc oraz sprezystosc dolnego pasma, zblizajaca sie do konstukcji np altec lansing. i tego celu bezapelacyjnie z nowym basowym glosnikiem osiagnelem.
tak na marginesie, najnizszy "B0" ton (cca 30-31Hz) kontrabasu jest wciaz perfekcyjnie kontrolowanie odtwarzany pelnym poziomem. 
oprocz tego zrobienie porzadku na dole odczarowuje oraz otwiera rowniez "ostatnia komnate" w kwestii rewelacyjnej srednicy oraz 3D przestrzennosci grania. pawel to dzis rowniez zauwazyl. 
po prostu teraz wszystko jest idealnie zszyte frekwencyjnie, fazowo, materialowo (papier-papier-fenol).
nic nie muli, nic sie nie wzbudza, mody pomieszczenia jakby praktycznie zniknely, bas jest twardy i sprezysty. 
jest sztuka, jest muzyka, kolumny spiewaja i akceptuja perfekcyjnie kazdy rodzaj muzyki.
sa emocje oraz hormony szczescia :)   

PS: DL12X kosztują dziś miedzy 100-200USD w zaleznosci od stanu oraz humoru sprzedajacego.
      problemem jest ze dostepne sa praktycznie tylko w stanach i tym idzie spory koszt transportu oraz clo/vat. trzeba 
      kupowac sparowane identyczne jednostki co jeszcze bardziej ogranicza dostepnosc. ale kto szuka znajdzie :)

elem

ok, Ondrej, subwooferowe trzęsienia ziemi nie są nam potrzebne :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe