Sprawy okołokonkursowe.

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 21, 2014, 17:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

#100
To jest JBE Series 3?

Jeżeli tak, to gramofon pewnie jest z okresu 1978-1982, bo wtedy go robili.

Ciekawa sprawa z tym łupkiem.

frywolny trucht

Tak. Zrobię mu gdzieś osobna laurkę. Choć ponoć grał lepiej od Linn LP12, angielskie społeczeństwo nie było gotowe na tak rewolucyjną maszynę. W dobie drewnianych obudów, napędów paskowych, które brytole uważali za najlepsze, w dobie subchasis na gumeczkach i sprężynkach-prosta plinta z łupka walijskiego?
To się nie mogło udać i się nie udało. Firma szybko upadła.

Ciekawe czy ktoś ma takiego w Polsce?

Jakub

E tam, Michell Gyrodeck to był dopiero odjechany.

frywolny trucht

To Ty zrób Miszelowi ( tu i tam)  laurkę, a ja JBE tu  i ją skopiujesz tam :)

Jakub

Michella to ja tylko w gablotce w muzeum widziałem. Wiem za to kto takiego ma i używa.

frywolny trucht

Nie chodzi o test maszyny, tylko zebranie wieści z netu zrobienie laurki, notki historycznej i może akurat trafi się ktoś, kto się podzieli uwagami, bo posiada?

frywolny trucht

No to jak tam konkursowa braci?
Coś działamy?

frywolny trucht

Dziś została wysłana paczka 24h, ostrożnie, z nagrodą (Eric Clapton) do elem-a.
Jutro po południu powinna być na miejscu. Zostały 3 płyty. Jeśli macie dość konkursów możemy rozdać nagrody w edycji drugiej łamania głów. Tymczasem zaczynamy w tę niedzielę o 18.00 moją lub Grega zagadką. Spróbujemy pociągnąć temat analogicznie jak w sezonie I.

Darz bór!

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2014, 13:44Jeśli macie dość konkursów
Ja nie mam dość, chociaż cienko mi idzie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

Może coś takiego jak Wielka Gra na Forum Dinozaurów?

Ktoś zadaje pierwsze pytanie (nie tak trudne jak na FD!) i ten kto udzieli prawidłowej odpowiedzi dostaje 1 punkt oraz ma obowiązek zadać następne pytanie. Czyli, kto często trafia musi być przygotowany na tworzenie zagadek :)
Aby nie wymyślać dziwolągów, pytanie musi dotyczyć płyty (wykonawcy), którą sie posiada (LP lub CD, DVD).
Podpowiedzi udzielamy w sposób dowolny albo odpowiadając na pytania typu tak/nie.
Kto pierwszy osiągnie ustaloną ilość punktów ( 10, 15, 20 ? ) wygrywa LP.

Przykład:

Pytanie: Pierwsza płyta w historii znanej i lubianej wytwórni jazzowej?
Podpowiedzi:
-nazwa firmy to 3-literowy skrót
-Nagrywa dla niej najsłynniejszy polski trębacz
Odpowiedź: Mal Waldron "Free At Last" ,  ECM
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

To może mieć sens. Tylko nie wiem czy nie puścić równolegle do starej formuły?
Tych płyt trochę w puli jest, można podzielić na dwa konkursa i powąchać nową linię :)

Two-FacedGirl

Warto też chyba przypomnieć że w konkursie może brać udział KAŻDY zalogowany użytkownik forum a nie tylko sponsorzy [emoji4]
Może tu właśnie tkwi przyczyna małej frekwencji
Pozdrawiam

elem

Czacha dymi od jednego a ty chcesz dwa równoległe konkursy zapodać ? :o

Jak masz coś gotowego w dotychczasowej formule, to dawaj, startujemy :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: Two-FacedGirl w Październik 21, 2014, 20:55Może tu właśnie tkwi przyczyna małej frekwencji

No, może  ale nawet nie wszyscy składkowicze brali udział ostatnio. Może cuś łatwiejszego i z szybszą nagrodą - punkt też jest nagrodą :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Twoja formuła ma szansę trafić do nieco innego odbiorcy. Tak sądzę. Ona może być w ogóle lepsza, ale robić rewolucję, o tak o? Dlatego sugeruję właśnie spróbować w formie eksperymentu- na początku- równolegle?

elem

To nie moja formuła, żywcem zerżnięta z FD, chyba nie ma kopyrajta...  :-\

http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1182

Spróbujmy więc 2w1, ale Ty pierwszy zaczynasz obydwie trasy  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ale za to niedziela, ale za to niedziela...
Niedziela bedzie dla mnie :)

Chyba, że ktoś coś?

elem

"Pilgrim" doszedł cały i zdrowy, dzięki jeszcze raz.

Po prawdzie to dwóch pielgrzymów zapukało do drzwi jednocześnie - jeden z Claptonem, drugi z Illusion.
Dobry dzień :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Super. Jak dotąd Poczta Polska nie zawodzi. Oby tak dalej :)

frywolny trucht

Wielkimi krokami zbliżamy się do 10 000 wpisów na naszym skromnym, półrocznym forum, a więc...

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=275.msg10482#msg10482

gratefullde

.... a więc, piszmy kufa :)  8)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Popisali, popisali. Tuż po północy padł 10- tysięczny wpis, nagroda wybrana, w poniedziałek sunie do jajacek1410.
Tak się świętuje okrągłe wyniki, ale wszystko jeszcze przed nami. Do pół miliona kawałeczek.


frywolny trucht

Jajacek1410, Merlin1973- płyty zostały dziś wysłane. Pierwsza teoretycznie powinna być jutro u Jacka. Do Merlina przesyłka buja się tydzień ponoć. Nie wiem, może gdzieś po drodze ripują winyle, że to tyle czasu schodzi?

frywolny trucht

Dziś powinniśmy inaugurować III sezon głów łamania, ale rozumiem, że trzeba społeczności odpocząć?
Ile chcecie odpoczynku, by nabrać entuzjazmu konkursowego?

gratefullde

Tak ze 3 godziny jeszcze :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9