Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

ok :)

Właśnie słucham - porządna robota masteringowca i tłoczni.  Jakbym tam był, sound potężny jak w Jarocinie w 1984 roku :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Widziałem na fejsie, że ludzie już dostają. Podlicz mi co tam nabroiłem i wyślij na priv numer konta, please.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41


Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

octagon

No to zamówiłem 6 płyt z reedycji Polish Jazz. W empiku mają promocję 3za2 więc wyszło po 46 zł za płytę. Wziąłem też 6 płyt Maanam. Zobaczymy jak to gra... 

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

Mam pierwsze tłoczenie Komedy i kolejne chyba z 87 - go? Z artykułu wynika, że taśmy matki sa w stereo... Moje pierwsze tłoczenie jest mono, choć byłą i wersja stereo. Ale nie w tym rzecz... Taśmy matki sa mono, czy stereo?

GregWatson

No właśnie kurier przywiózł świeżutkie i pachnące:

- Polish Jazz vol.1 (Andrzej Kurylewicz Quintet,
- Polish Jazz vol.5 (Astigmatic - Komeda),
- Polish Jazz vol.39 (Tomasz Stańko).

Ale będzie słuchania na weekend.

Aaaaaa bym zapomniał: Variete w wydaniu płyt: black oraz white

Wszystko winyl.

Jak odsłucham to coś skrobnę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

#8
Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 17:41
No właśnie kurier przywiózł świeżutkie i pachnące:

- Polish Jazz vol.1 (Andrzej Kurylewicz Quintet,
- Polish Jazz vol.5 (Astigmatic - Komeda),
- Polish Jazz vol.39 (Tomasz Stańko).

Ale będzie słuchania na weekend.

Aaaaaa bym zapomniał: Variete w wydaniu płyt: black oraz white

Wszystko winyl.

Jak odsłucham to coś skrobnę.

Mam za sobą już przesłuchane
1. Kurylewicz
2. Stańko
3. Bem
Tłoczenie b. fajne. Płyty równiutkie, jak blat stołu. Uważam, że jest naprawdę baaaardzo OK.
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

Zbierasz cały zestaw czy tylko określone pozycje? Bo zaczynam się sam zastanawiać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 17:46
Zbierasz cały zestaw czy tylko określone pozycje? Bo zaczynam się sam zastanawiać.

Na razie kupiłem komplet. Zobaczymy, co będzie później :)
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

No toś mi teraz zabił ćwieka.  :) Jak wypadła Ewka?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 18:10
No toś mi teraz zabił ćwieka.  :) Jak wypadła Ewka?

Bardzo fajnie. Ja w ogólę Ewę Bem bardzo lubię, więc pewno i nie jestem obiektywny. Ale wg mnie - jedna z najbardziej udanych płyt w tym secie.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Kwiecień 18, 2016, 18:22
Ja tam biorę wszystko,czyli zbieram całą serię.Może wykupienie przez Warnera PN wyjdzie melomanom na dobre ,bo przepastne i niezbadane archiwa PN czekają na odkrycia. Oby  . Paczka od Elema dotarła z Polish Jazz i Variete (biała ,czarna) Już skatalogowałem ,ale przy Variete musiałem klepać wszystko ręcznie-brak danych w sieci. 8)


Też dziś odebrałem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 17:46
Zbierasz cały zestaw czy tylko określone pozycje? Bo zaczynam się sam zastanawiać.

Widziałem te płyty w Media Markt i zastanawiałem się jak tam z ich jakością fonograficzną.
Niestety o płytach Polskich nagrań nie mam zbyt wysokiego mniemania ale może te nowe są na poziomie?
Na razie kupiłem komplet. Zobaczymy, co będzie później :)

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Ona jazzowo też mi się podoba. Ale czytałem, że wszystkich ponoć pobił EXTRA BALL. Tak wynika z odsłuchów pierwszych sześciu wydań jakie się ukazały.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 18:29
Ona jazzowo też mi się podoba. Ale czytałem, że wszystkich ponoć pobił EXTRA BALL. Tak wynika z odsłuchów pierwszych sześciu wydań jakie się ukazały.

Birthday (utwór #1) przypadł mi bardzo do gustu. Widzę w nim silne nawiązania do Corei i Return to Forever.
Natomiast - ciąg dalszy trochę mniej równy. Ja osobiście niespecjalnie przepadam np. za stylistycznym miksem pt. polski folklor + jazz (hmmm - w zasadzie to w ogóle nie lubię polskiego folkloru, must say :) ), więc np. utwór #2, "kujakowiaty" tak sobie. Natomiast brzmienie i jakość tłoczenia są OK.
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

#17
Dziś odebrałem od elemka "moje" płyty,piszę moje,bo rozliczenie w trakcie ;D
Komeda,Stańko,Varieté i The Doors.
Po przybyciu do domku na talerz od razu powędrował TWET,ta płyta to moja inicjacja z muzyką TS,pierwsza płyta Stańki wysłuchana świadomie i bez przymusu,lata temu. Jakość płyty doskonała,gruby czarny placek z epkowym i wyciskającym łzę w oku,bo przypominającym dzieciństwo i młodość,czerwonym labelu. Winyl cichutki jak ninja,zero trzasków ,pykań i smażenia,jak to ma miejsce w przypadku Pawlika,szkoda tylko,że okładka nie jest grubsza i że wydawca poskąpił insertu,ale wiadomo liczy się muzyka i jak to bywa w naszym wypadku,jej jakość. Muzycznie TWET jest genialny!kto słuchał ten wie,w ogóle Stańko z Vesalą grał jak natchniony,Szakal świetny i kapitalny Warren,cud,miód i orzeszki. TWET obok Balladyny należy do ukochanych moich płyt tego artysty,dlaczego On już tak nie gra?niepojmuję :(. A co z jakością?po pierwsze mam odniesieni do firsta,którego miałem a który smażył niemiłosiernie i było to słuchane na SME Karat Sensor,Bonasus B&W Matrix,po drugie do dziś miałem tylko CD a więc?no więc dla mnie ta edycja gra FANTASTYCZNIE,barwa,selektywność,transjenty,otwartość,PRaT,jest wszystko czego zapragnie audiofilska dusza,kto jeszcze nie kupił,ten.... ;D i niech szybko to nadrabia.

Na koniec taka mała sugestia do Prezesa,może by tak wyodrębnić wątek poświęcony tylko serii Polish Jazz?jest długa i bogata a Warner będzie przecież wznawiał całość :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię


christo

Cytat: GregWatson w Kwiecień 18, 2016, 18:29Ona jazzowo też mi się podoba. Ale czytałem, że wszystkich ponoć pobił EXTRA BALL. Tak wynika z odsłuchów pierwszych sześciu wydań jakie się ukazały.
OD wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Extra Ball właśnie, Go Right Kurylewicza i spoza nowej serii Kujawiak goes Funky Namysłowskiego. Przy Kurylewiczu był mały zonk. Płyta zacięła się na drugim utworze i tak sobie skakała i skakała... Na szczęście okazało się, że przykleił się jakiś coś i po wydłubaniu poszło. Jak na moje przywiędnięte już uszy Właśnie Go Right Kurylewicz Quintet brzmi fantastycznie. Jakby grali tuż obok. Extra Ball - nie widzę aż takiej różnicy w stosunku do starego wydania. Postaram się w weekend je porównać. Generalnie wydane jest to świetnie i będę kupował regularnie. Na pewno też nie będę kupował całej serii - ktoś o to pytał. Tylko wybrane. Astigmatic już mam (poprzednie wydanie), do Stańki jakoś nie mogę się przekonać, wokalistyki jazzowej nie lubię.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

octagon

A ja jadę po całości, podobnie jak z Blue Note na 75 lecie - kupiłem prawie całość 98 płyt:)

jamówię

Cytat: octagon w Kwiecień 28, 2016, 19:47
A ja jadę po całości, podobnie jak z Blue Note na 75 lecie - kupiłem prawie całość 98 płyt:)



Jak wypadła Cassandra Wilson na Traveling Miles?

octagon

Cytat: jamówię w Kwiecień 28, 2016, 20:00Jak wypadła Cassandra Wilson na Traveling Miles?

Przed chwilą właśnie słuchałem:) Bardzo dobrze, szczególnie jak płytę się umyje i włoży do antystatycznej koperty. Inaczej nie udzie wytrzymać, tak mocno płyty się elektryzują w tych kopertach z kredowego papieru.
Samo nagranie bardzo ładne. Trafi się parę trzasków, ale to bardziej wynik naelektryzowania. Ogólnie materiał jest dosyć ciemny, żadnego przymulenia, raczej analogowa głębia. Przekaz jest wciągający, ale też wymagający. To nie jest album na odtwarzanie przy okazji robienia czegoś. Trzeba po prostu usiąść i posłuchać. Wtedy jest szansa na otulenie dźwiękiem i wejście głęboko w przekaz. Mi się podoba.

jamówię

Wiem,wiem,Cassandrę mam w całości,wszystko co wydała. Pytałem jak vinyl daje radę. Muszę elema zapytac z jakiego to jest mastera tłoczone. Dzięki