Thorens TD 160 z TP16 mk1 i Denon DL 103

Zaczęty przez slawomir273, Czerwiec 22, 2014, 19:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Dopytam jeszcze bo dźwięk zmienił się bardzo na plus,czy to szkodzi w jakiś sposób gramiakowi?

tomasz_pianista

Szerszy pasek ociera o ten "wichajster" od zmiany obrotów.

Nie wiem gdzie znaleźć oryginalny ,pewnie ebay, ale drogo.

Spróbuj umyć oryginalny pasek w zimnej wodzie z mydłem i przetrzyj dokładnie rolkę silnika i subplatter.

Ewentualnie jeśli nie używasz 45 RPM - zdemontuj wichajster i jedź na nowym pasku.
Grupa ratowania poziomu.

ahaja

Ano. Jeno jak go zdemontuje to może czasami 'zlatać'.

Odwróć talerz do góry dupą, połóż na subplaterze, matę, jakąkolwiek płytę i odpal - zerknij wtedy i będziesz widział co obciera i dlaczego.

Thakker ma zdaje się paski.

jamówię

Cytat: jamówię w Marzec 21, 2016, 20:22
Dopytam jeszcze bo dźwięk zmienił się bardzo na plus,czy to szkodzi w jakiś sposób gramiakowi?

Pogoniłem ten nowy pasek,nie mogłem tego szumu znieść,co dalej?gdzie kupić odpowiedni?

jamówię

Spokojnie i bez pośpiechu przeglądam sobie ramiona,które mógłbym ewentualnie przeszczepić do mojego Thorensa i jak patrzę na to
http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=sme&L0=sme&L1=ramgram&of=9
w kontekście ceny(6500)i porównania do mojego ramienia,to mam sporo wątpliwości

pelot

Fakt słusznymi one są ,   musisz pogrzebać w oldskulu.

jamówię

Cytat: pelot w Marzec 25, 2016, 19:41
Fakt słusznymi one są ,   musisz pogrzebać w oldskulu.




To jest pewne :) tylko oldskul!
Niemniej jednak takie kwiatki mocno mnie irytują.

intenser

troszkę nie przesadzacie ?  :o

zaraz skończy się na tym, że nie trzeba nic więcej niż ramię pro-jecta  ;)

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 25, 2016, 21:05
troszkę nie przesadzacie ?  :o

zaraz skończy się na tym, że nie trzeba nic więcej niż ramię pro-jecta  ;)



Widziałeś to ramię SME?
Cena 6500,wiesz jakie ramię można kupić s/h w tych pieniądzach?

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

elem

Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 21:57Widziałeś to ramię SME?

widzieć jedno , słyszeć drugie :)  ale na pewno da sie kupic taniej uzywkę starego SME.  Mnie sie udało taniej wyrwać SME V :)  ale to była okazja, która sie już nie powtórzy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Marzec 25, 2016, 22:10
Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 21:57Widziałeś to ramię SME?

widzieć jedno , słyszeć drugie :)  ale na pewno da sie kupic taniej uzywkę starego SME.  Mnie sie udało taniej wyrwać SME V :)  ale to była okazja, która sie już nie powtórzy.



Seria M SME to naprawdę żadne cuda,nie naciągajmy faktów. Stare serie 3009,3012 zamiatają to pod dywan i można je kupić w okolicach 3 koła,tyle w temacie :))
W budżecie 6500zł z rynku wtórnego można kupić ramiona,które są cudem inżynierii precyzyjnej,np. Ortofon i wieszać na nich wkładki typu Denon 103,które mimo eliptycznego kształtu,zagrają w takim set-up w taki sposób,że gacie spadają,jak jeszcze dołożysz SUTa,to można zapomnieć o Bożym świecie i nie wychodzić z pokoju :)
Ja nie kontestuję Serii M,zbiera mnie tylko pusty śmiech nad ceną. Uwierz mi,że za te pieniądze kupię bilet Ryanaira w obie strony do Londynu i wrócę z pięknym ramieniem,w doskonałym stanie. Jak wiesz zostawiłem już w swoim życiu trochę grosza na hifi i teraz patrzę na to trochę bardziej krytycznie, niż w czasach radosnego kupowania,bez względu na cenę. Można lepiej,

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 25, 2016, 21:05
troszkę nie przesadzacie ?  :o

zaraz skończy się na tym, że nie trzeba nic więcej niż ramię pro-jecta  ;)



Linn tak uważa i wycenia Majika na 15 tyś złociszy :))

intenser

Cytat: jamówię w Marzec 26, 2016, 07:28Linn tak uważa i wycenia Majika na 15 tyś złociszy :))

prawo takie ma i nic mi do tego- skoro są jelenie będzie i produkt  ;)

ps. powiesiłem 103r   :o :o ;D

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 26, 2016, 07:39
Cytat: jamówię w Marzec 26, 2016, 07:28Linn tak uważa i wycenia Majika na 15 tyś złociszy :))

prawo takie ma i nic mi do tego- skoro są jelenie będzie i produkt  ;)

ps. powiesiłem 103r   :o :o ;D



Dwa dni się do Ciebie wdzwaniałem...

intenser

Cytat: jamówię w Marzec 26, 2016, 08:34Dwa dni się do Ciebie wdzwaniałem...

ujebanie doo...  w robocie to mało powiedziane.  >:( >:(
komóra stała się najbardziej znienawidzonym przedmiotem.  :-[

elem

Cytat: jamówię w Marzec 26, 2016, 07:26Cytat: elem w Wczoraj o 22:10:01
Cytat: jamówię w Wczoraj o 21:57:14
Widziałeś to ramię SME?

widzieć jedno , słyszeć drugie   ale na pewno da sie kupic taniej uzywkę starego SME.  Mnie sie udało taniej wyrwać SME V   ale to była okazja, która sie już nie powtórzy.

Pisząc "widzieć jedno, słyszeć drugie" myślałem bardziej ogólnie. Jak spojrzysz na patyki Thalesa  albo LR Schroedera to niby nic nie zachwyca. Jak posłuchasz, to zmieniasz zdanie. Gdy dowiadujesz się o cenie, to po prostu mówisz - dziękuję, nie stać mnie. Albo - proszę zapakować :)  Na szczęście jest rynek second hand, gdzie do wyboru jest mnóstwo fajnych urządzeń. Ale akurat tych dwóch ramion nie ma :)
U mnie tylko pre-phono było kupowane jako nowe, reszta s/h lub demo itp.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Marzec 26, 2016, 10:22
Cytat: jamówię w Marzec 26, 2016, 07:26Cytat: elem w Wczoraj o 22:10:01
Cytat: jamówię w Wczoraj o 21:57:14
Widziałeś to ramię SME?

widzieć jedno , słyszeć drugie   ale na pewno da sie kupic taniej uzywkę starego SME.  Mnie sie udało taniej wyrwać SME V   ale to była okazja, która sie już nie powtórzy.

Pisząc "widzieć jedno, słyszeć drugie" myślałem bardziej ogólnie. Jak spojrzysz na patyki Thalesa  albo LR Schroedera to niby nic nie zachwyca. Jak posłuchasz, to zmieniasz zdanie. Gdy dowiadujesz się o cenie, to po prostu mówisz - dziękuję, nie stać mnie. Albo - proszę zapakować :)  Na szczęście jest rynek second hand, gdzie do wyboru jest mnóstwo fajnych urządzeń. Ale akurat tych dwóch ramion nie ma :)
U mnie tylko pre-phono było kupowane jako nowe, reszta s/h lub demo itp.




Ale ja wiem jak gra to proste SME M,słyszałem to na Tronsrotorze Darkstar i na Matejki,koszt 2900 za proste i 3500 za s shape i to do negocjacji i byłoby ok,reszta to jakieś jaja.

MAC

Cytat: intenser w Marzec 26, 2016, 07:39ps. powiesiłem 103r

103R staję się standardowym wyposażeniem audiomaniaka :)
Od jukiego?

intenser


na razie jakieś 10h przebiegu więc za wcześnie na ostateczne wnioski ale; ciut za bardzo schowany górny skraj i brak konturu na basie, za to średnica bajeczna ,
brakuje jednak nieco otwarcia na górze po przesiadce z transfigutation ale cena też 5x mniejsza - pewnie będzie znacznie lepiej za jakieś 30h

za to przyjemność słuchania niebywała

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 26, 2016, 11:17

na razie jakieś 10h przebiegu więc za wcześnie na ostateczne wnioski ale; ciut za bardzo schowany górny skraj i brak konturu na basie, za to średnica bajeczna ,
brakuje jednak nieco otwarcia na górze po przesiadce z transfigutation ale cena też 5x mniejsza - pewnie będzie znacznie lepiej za jakieś 30h

za to przyjemność słuchania niebywała





A na Sablonach,czy na WE?

intenser

Sablonach

WE nie dają aż tak dobrze rady po powrocie na żarówkę , poczekam , aż wzmak się porządnie wygrzeje, wkładka przy okazji też - wtedy będę się bawił kablami bo to sprawa najmniej kłopotliwa i absolutnie nie feruję żadnych wyroków ,
niemniej zawsze przekonuję się jakimi sablony w ujęciu kompletnego okablowania systemu zajebistymi drutami są

intenser

już teraz można powiedzieć, że stare placki z Sinatrą czy Benettem brzmią nie do wyjeba... :)

klasyka też :)

vasa

Cytat: intenser w Marzec 26, 2016, 11:36brzmią nie do wyjeba... 

klasyka też
którą Transfiguration miałeś?
Twój zachwyt mnie zaciekawił :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.