Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Arek, nie pytaj. Nie wiem. Nigdy u mnie Tannoye nie grały. Basu w lampach mam gigantyczną produkcję. Dobrze to zrównoważyć cieńszymi na tym paśmie głośnikami. Ale jakby sprawy poszły dalej niż chcę to wyciągniemy asa z rękawa ;)

kawosz

A ja myślę że stołki jak zrobimy z miękkiego drewna to i basu przybędzie  ;D ::)

MAC

Ale pisałeś, że dębowe będą to bas mogą wciągnąć  :D

kawosz

No ok dębowe to będzie twardy i punktowy . Dla złagodzenia podbijemy filcem  :o i on złagodzi . Na ebayu są takie z metalowymi poprzeczkami ale chyba by nie zdały egzaminu za metaliczny dźwięk by był  ;D
Co ja bredzę a przecież nic nie piłem  ;D

vasa

Cytat: kawosz w Maj 24, 2016, 22:25
No ok dębowe to będzie twardy i punktowy . Dla złagodzenia podbijemy filcem  :o i on złagodzi . Na ebayu są takie z metalowymi poprzeczkami ale chyba by nie zdały egzaminu za metaliczny dźwięk by był  ;D
Co ja bredzę a przecież nic nie piłem  ;D
:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Tylko żeby dębina dobrze wysuszona była bo bas będzie pływał ;)

MAC

Teraz popczyłem, że one są większe od Stirlingów  :o

MAC

Z czym sie je częstotliwość podziału zwrotnicy?

miniabyr

Cytat: masza w Maj 24, 2016, 23:17
Tylko żeby dębina dobrze wysuszona była bo bas będzie pływał ;)
A kto będzie siedział o suchym pysku żeby dębinę wysuszyć .Toż to nieludzkie zachowanie .Pić i jeszcze raz pić a nie suszyć!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

No jak nie jak tak :)


miniabyr

Cytat: masza w Maj 24, 2016, 23:23
Z czym sie je częstotliwość podziału zwrotnicy?
Z kawiorem możesz jeść  i koniecznie polej !........ale o co konkretnie pytasz?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Maj 24, 2016, 23:28........ale o co konkretnie pytasz?

No właśnie nie wiem  ;D

Co w praktyce oznacza jak jest 1kHz, 1.2kHz, 1.4kHz czy 2kHz?

kawosz

Po pierwsze to posłuchaj jak będą grać . Porównaj z tym co masz :) . Później napędź nektaru zaproś Pawła upij Go i zagra na 100% z tym co ma środku  ;D

MAC

Nie wiem czy przyjdzie.
Juz ze dwa lata przychodzi mi patefon ustawić komputerem. Trzeci juz stoi u mnie od tamtej pory a jego jak nie było tak nie ma :)
Fakt, daleko mieszkamy od siebie  ;D

szczemirek

A jak się podoba cuś takiego jak DMT15s ?

miniabyr

........że np podział miedzy głośnikami jest na 1kHz.........ale to też nic konkretnego nie mówi ,bo jest jeszcze kilka zależności.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Maj 24, 2016, 23:32
Nie wiem czy przyjdzie.
Juz ze dwa lata przychodzi mi patefon ustawić komputerem. Trzeci juz stoi u mnie od tamtej pory a jego jak nie było tak nie ma :)
Fakt, daleko mieszkamy od siebie  ;D
No to zaproś,upij i .....No własnie jakos sie mijamy. Ja ostanio skalibrowałem wkładkę u Ondreja. Docenił efekt koncowy-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja już po świętach, nawet po maturze, czasu zaczyna przybywać.
To będzie Tannoyowa okazja to zapraszam. O i Darek przy okazji jak będzie wstawiał EV do Nomosa ;)

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 24, 2016, 23:36A jak się podoba cuś takiego jak DMT15s ?
Z wyglądu takie sobie ale mówią, że grają bardzo dobrze.

MAC

Przytachałem

gratefullde

:)  Zuch  :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Hip hip hurra.  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię


pelot


Piterski

Jak się uda nam umówić to chętnie posłucham i jednych i drugich.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.