Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Szukam po domu na czym by je tu postawić

miniabyr

Na Herbatnikach  :P ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

2 skrzynki po nieoebranych przez ruskich jabłkach i słuchamy. A my czytamy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Postawiłem na kszynkach starych na płyty. Sporo za wysokie. Stają teraz na 34 cm.
Idealnie będzie na stołkach o wysokości 20cm.

MAC

Jak grają?
No [wulgaryzm] o to mi chodziło  :o.
Wszystko jest tak jak w wyobrażeniach. O bas nie ma co się martwić. Jest go wystarczająco dużo i w dużo lepszym wykonaniu niż w piątkach. Średnica twardsza niż w Harbethach. Z sopranami można robić co się chce. Jest teraz na neutralnych nastawach i jeszcze nie zdążyłem nimi pogmerać.
A scena? Wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem? No [wulgaryzm] bajka jest.
To tak dopiero po godzinie słuchania. Resztę w miarę ich poznawania.

lok

I co lepiej niż Herbatniki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gratefullde

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 17:37No [wulgaryzm] o to mi chodziło  .

No i fajnie :)

Właśnie, jak dalece to inny dźwięk od Herbatnikowego?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: lok w Maj 26, 2016, 17:40I co lepiej niż Herbatniki.
W moim pokoju zdecydowanie lepiej.


Cytat: gratefullde w Maj 26, 2016, 17:50Właśnie, jak dalece to inny dźwięk od Herbatnikowego?

Jest subtelniejszy (kwestia basu na papierze), bardziej detaliczny i generalnie jest go o wiele, wiele więcej.
Scena przeogromna.

MAC

Swoją drogą, jak my darliśmy uszy przy Altusach to ludzie na tzw zachodzie słuchali juz tego za czym my teraz dopiero gonimy.

kawosz

Rozumiem że po długim weku zaczynamy strugać stołki  ;). Fajnie że spełniły oczekiwania . U mnie nerwos audiofilski osiągnął szczyt  ;D . Z braku laku poprzestawiałem kolumny inaczej i trochę się uspokoiłem .

jamówię

Czyli co Herbaty idą do żyda?
Porównaj po jakimś czasie,to najlepsza metoda na upewnienie się :)

MAC

#111
Darek, jutro podam Ci wymiary.
A fornir okazał się... dębowy  ;D

Michał, Harbethy są świetne i basta.
Tannoy to nie jest lepsze czy gorsze granie. Jest zupełnie inne. Nie mają żadnych cech wspólnych.
Z Harbethami można żyć do ostatniego swojego dnia. Z Tannoyem też  :D

Tannoy o wiele bardziej zbliża się do żywej muzyki przez kapitalne oddanie wrażenia bycia na sali koncertowej. To jest jego najmocniejszy punkt. Jak oni to zrobili?

I są o wiele szybsze od SHL5. Ale żeby tylko nie słodzić to napiszę, że nie czarują tak jak Harbethy. Średnica herbatników jest nie do pobicia! Tutaj czuć ten papier. Za to bas zdecydowanie na plus dla 30cm celulozy.

jamówię

Wiem Maciek,wiem ;)
Będę w Wawie podjadę :)

MAC

Obiecanki cacanki od roku :)
Pewnie, że wpadaj.

jamówię

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 19:11
Obiecanki cacanki od roku :)
Pewnie, że wpadaj.


:)) :))

vasa

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 18:33Tannoy o wiele bardziej zbliża się do żywej muzyki przez kapitalne oddanie wrażenia bycia na sali koncertowej. To jest jego najmocniejszy punkt. Jak oni to zrobili?

I są o wiele szybsze od SHL5. Ale żeby tylko nie słodzić to napiszę, że nie czarują tak jak Harbethy. Średnica herbatników jest nie do pobicia!
A Maszy gratulujemy Tannoya :)
Jak się już pobawisz, ponastawiasz zwrotnice i pojeździsz po pokoju. Jak początkowa nerwowość przejdzie i przyzwyczaisz się do brzmienia to pogmeraj przy źródłach. Przy Tannoyach źródło wydaje mi się istotniejsze niż u Harbetha. A synergia z doskonałym źródłem może być zaskakująco duża.
Miłej zabawy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Najpierw poczekam na stołki od kawosza. Myślę, że optymalną wysokość i umiejscowienie już dobrałem ale syćko może się zmienic po postawieniu ich na nowe podstawki i zabawa zacznie się od nowa.
Na dzisiaj rence mnie juz ubolewają od ciągłego przestawiania a czydzieści kila jak na moje lata to nie w kij dmuchał  :)

vasa

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 20:08syćko może się zmienic po postawieniu ich na nowe podstawki i zabawa zacznie się od nowa.
Zabawy to jeszcze na dobry tydzień wystarczy. Bo to i pojeździć trzeba i wsłuchać się po zmianach zwor na zwrotnicy, popodłączać to i owo.
Kupa roboty :D :)) :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

I na uj mnie to było  :o
;D

wojtek41

Vasa, kupa fajnej roboty. Pogratulować  :)

vasa

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 20:15I na uj mnie to było 
A co do tego pytania to proszę w wątku dla zadowolonych inaczej :)) :))
Cytat: wojtek41 w Maj 26, 2016, 20:17
Vasa, kupa fajnej roboty. Pogratulować  :)
Pewnie że fajnej, ale najbardziej cieszy że to Masza musi te paczki targać :P :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


MAC

No dobra, jest jedna kosmiczna wada w porównaniu do herbatników.
Na herbatnikach wszystko grało dobrze lub bardzo dobrze a na tych szafach dobrze zrealizowane płyty brzmią zajebiście natomiast tych kiepskich ni uja, nie da się słuchać. Obnażają wszystkie niedoróbki w nagraniu. Trzeba staranniej podchodzić do wydań. Zarówno analogowych jak i cyfrowych.

miniabyr

Maciek to tak właśnie jest! Czym lepszy tor audio, tym mniej płyt do słuchania. Niestety piszę to serio.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

intenser

oby nie było jak u mnie :

im dłużej tym gorzej  ;)

finalnie jak pisałem poszły do żyda