Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

intenser

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 20:51Czym lepszy tor audio, tym mniej płyt do słuchania.

żadna to reguła , powiem więcej ; sytuacja nie do zniesienia by to sprzęt decydował co jest strawne a co nie

MAC

Cytat: intenser w Maj 26, 2016, 20:51oby nie było jak u mnie :

im dłużej tym gorzej  ;)

finalnie jak pisałem poszły do żyda

intenser, pożyczyć Ci mój avatar?  ;)

miniabyr

Cytat: intenser w Maj 26, 2016, 20:53
Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 20:51Czym lepszy tor audio, tym mniej płyt do słuchania.

żadna to reguła , powiem więcej ; sytuacja nie do zniesienia by to sprzęt decydował co jest strawne a co nie

Ale właśnie tak się dzieje,że czym lepiej po jednej stronie, tym gorzej po drugiej. Gdzieś trzeba to wypośrodkować bo zwarjujemy
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

intenser

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 20:53intenser, pożyczyć Ci mój avatar?  ;)

oj tam, oj tam ;D ;D

będzie lepiej i lepiej a jak podłączysz herbaty to się ze głowę złapiesz jak mogłeś dotychczas tak się umartwiać  ;) ;)

intenser

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 20:59Ale właśnie tak się dzieje,że czym lepiej po jednej stronie, tym gorzej po drugiej. Gdzieś trzeba to wypośrodkować bo zwarjujemy

w żadnym wypadku , znam co najmniej kilka świetnych systemów za pierdylion zł na których tak samo świetnie brzmi wypas realizacja jak i ta zupełnie przeciętna ( np. soulution + harbeth, raidho + modwright )

Jakub

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 20:51Czym lepszy tor audio, tym mniej płyt do słuchania.

No wiadomo. Na najlepszym systemie świata dobrze zagra tylko jedna audiofilska płyta :o

A tak w ogóle, to ja się pytam gdzie są zdjęcia tych Tannoy'ów?

MAC

Cytat: Jakub w Maj 26, 2016, 21:03A tak w ogóle, to ja się pytam gdzie są zdjęcia tych Tannoy'ów?

Nie pokażę na czym teraz stoją  :D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:06Nie pokażę na czym teraz stoją 

Zamaż w MS Paint :)

miniabyr

Reguły w audio nie są ustalone, czego najlepszym przykładem są komentarze po każdymAudio show. Ok to złośliwość z mojej strony  :-[Mój kumpel posiada Tannoy e w wersji wyspa i starocie z lat 50,60 brzmi u niego świetnie, raszta to męka. Ważne że on jest zadowolony.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: intenser w Maj 26, 2016, 20:59będzie lepiej i lepiej a jak podłączysz herbaty to się ze głowę złapiesz jak mogłeś dotychczas tak się umartwiać

Pisałeś, że tannoy podkolorowuje. Tak, jest to prawda ale moim zdaniem harbeth robi to o wiele bardziej, stąd efekt, że wszystko gra na nich tak samo. Zresztą tak samo dobrze. Tannoy wg mnie jest o wiele bardziej przezroczystym głośnikiem.
Zresztą co ja mogę o tannoyu pisać. Mam go od godziny 16  :D. Póki co jestem w 7 niebie  8)

intenser

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:11Pisałeś, że tannoy podkolorowuje.

o nie, tego nigdzie nie napisałem
była mowa o rasterze ( jak dla mnie ) i o estradowym graniu

nie ma zresztą co dalej drążyć , za tydzień będziesz o niebo bardziej doświadczony w materii tannoya i wtedy można coś tam stwierdzić ,

to fajne granie, rozumiem tych którym się podoba i tyle
a to, że mnie nie przekonały - też mają do tego prawo :)

jamówię

Cytat: intenser w Maj 26, 2016, 20:53
Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 20:51Czym lepszy tor audio, tym mniej płyt do słuchania.

żadna to reguła , powiem więcej ; sytuacja nie do zniesienia by to sprzęt decydował co jest strawne a co nie




Zgadzam się,to nie jest reguła,poza tym istnieje też szkoła,która stwierdza coś zupełnie odwrotnego. Nie w tym rzecz,muzyka jest dla mnie,nie dla sprzętu,jak słuchać Birda na zestawie,który wyda tylko jazgot,ale będzie super różnicował materiał? Na świecie jest cała masa fatalnie nagranej genialnej muzy i jak żyć?to skrajny przykład,ale takie jest moje podejście :))
Maszka słuchaj sobie w spokoju,wnioski przyjdą później,jak dla porównania wrócisz do poprzedniej kombinacji. Jaką decyzję nie podejmiesz,będzie najlepsza dla Ciebie.

intenser

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:11Póki co jestem w 7 niebie  8)

i mogą to być Twe ostatnie głośniki w życiu - czego oczywista życzę bo wiem jaki qrw ogarnia człeka jak coś pomimo wielkich nadziei okazuje się w stosunku do rzeczywistości nie tym czego się oczekiwało

jak tannoy trafi ostatecznie w gust to masz temat zamknięty

MAC

Właśnie się [wulgaryzm] zagotowałem...

Jak wspomniałem wcześniej nie zabrałem się do gmerania wihajstrami od tubek. Jutro miałem się tym pobawić a właśnie dostaję info, że zapomnieli mi powiedzieć, że zostały zmostkowane i jak chcę to sam muszę wywalać zwrotnicę i je sobie "odmostkować"  :o

No rzesz [wulgaryzm] mać... teraz mi to mówią...  >:(

vasa

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:47No rzesz [wulgaryzm] mać... teraz mi to mówią... 
Uuups ...
Przedmiot niezgodny z umową
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

intenser

masz okazję by zerknąć czy zwrotnicy nie odświeżyli o "skrajnie" identyczne komponenty, itp

MAC

Normalnie ręce mi opadły.
Byc może nie jest to problem aby to odwrócić ale po to się bierze coś od niby zaufanego człowieka a nie z allegro żeby komuś się zapomniało poinformować, że dość istotny fragment całości jest [wulgaryzm] wyłączony na twardo 

gratefullde

Miejmy nadzieję, że to już koniec "niespodzianek".
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

No, przed sprzedażą takie kolumny powinny być przywrócone do stanu pierwotnego.

vasa

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:59po to się bierze coś od niby zaufanego człowieka a nie z allegro żeby komuś się zapomniało poinformować, że dość istotny fragment całości jest [wulgaryzm] wyłączony na twardo 
Jak już przestaniesz na nich wrzeszczeć to zapytaj po ki uj tak zrobili?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:47zapomnieli mi powiedzieć, że zostały zmostkowane i jak chcę to sam muszę wywalać zwrotnicę i je sobie "odmostkować"
Rozumiem złość, ale jeśli ten ktoś nic nie popsuł to odmostkowanie nie jest skomplikowane.

Piterski

Cytat: vasa w Maj 26, 2016, 22:04
Cytat: masza w Maj 26, 2016, 21:59po to się bierze coś od niby zaufanego człowieka a nie z allegro żeby komuś się zapomniało poinformować, że dość istotny fragment całości jest [wulgaryzm] wyłączony na twardo
Jak już przestaniesz na nich wrzeszczeć to zapytaj po ki uj tak zrobili?
Może chcieli skrócić ścieżkę sygnału
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 22:16Może chcieli skrócić ścieżkę sygnału
Mostek nic nie skróci. Raczej chcieli ominąć zwory śrubowe.
Ja swoje wymieniłem a oni zalutowali wybór neutralny na twardo.
Czy to na pewno są fachowcy ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Maj 26, 2016, 22:19
Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 22:16Może chcieli skrócić ścieżkę sygnału
Mostek nic nie skróci. Raczej chcieli ominąć zwory śrubowe.
Ja swoje wymieniłem a oni zalutowali wybór neutralny na twardo.
Czy to na pewno są fachowcy ??? ?

To jak to jest w Tannoyu można obniżyć poziom i podbić czy tylko obniżyć?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.