Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Tylko wytłumaczcie mi na [wulgaryzm] było to robić?
Ja widzę tylko jedno wytłumaczenie - regulatory mogą być uszkodzone i żeby to ukryć zostały zmostkowane.

vasa

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 22:22jak to jest w Tannoyu można obniżyć poziom i podbić czy tylko obniżyć?
Działa w obie strony :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 22:22To jak to jest w Tannoyu można obniżyć poziom i podbić czy tylko obniżyć?



Piterski

No to ciekawie to wygląda,mam nadzieje Masza, że Ci tych regulatorów nie uwalili.
Nie rozumiem tylko takiego zachowania w śród ludzi do których należało by mieć zaufanie  >:(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Ma ktoś zielone pojęcie jak ona (zwrotnica) może tam być zamocowana, jak ją wyjąć i jak namierzyć to zmostkowanie?
Lutek przestał odpowiadać...

MAC

Ok, mam juz kontakt z Lutkiem.
Wszystko mi wyjaśnia. Zwrotnica jest cała, zdrowa i nie grzebana. Wylutowanie dwóch drucików mnie nie przeraża. Boję się tylko jak ją wyciągnąć żeby czego nie spierdaczyć.

Ogromnym łosim okazuje się być człowiek, któremu zachodu oszczędziłem. Jak się okazuje był poinformowany przez lutka co zrobić żeby to odwrócić. A mnie spuszcza na drzewo bez najmniejszej pomocy.
Jakby te tannoye nie były w tak świetnym stanie to bym do gościa z policją po pieniądze przyjechał. Żenująca kreatura...

jamówię

Cytat: masza w Maj 26, 2016, 22:49
Ma ktoś zielone pojęcie jak ona (zwrotnica) może tam być zamocowana, jak ją wyjąć i jak namierzyć to zmostkowanie?
Lutek przestał odpowiadać...



Późno jest,odpowie pewnie jutro.

jamówię

O już odpowiedział. To jednak poczciwy chłopina. :)

MAC

Tak jest. Dostałem od Lutka bardzo szczegółowe instrukcje. Teraz juz o nich wszystko wiem i jestem na nowo szczęśliwy :)
A jutro operacja zdjęcie mostków. Przy okazji zrobię dokumentację fotograficzną zwrotnicy dla potomnych i nałogowo grzebiących w zwrotnicach  ;D

frywolny trucht

Jest tylko jedno ale. Z tego co pamiętam Lutek nic nie słyszy  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Lutek wypiera się słyszenia kabli, co było wiadome od dawna a teraz zapytany o upgrade zwrotki lepszymi kondensatorami powiedział mi to co przed laty usłyszałem od Kisiela jak odbierałem kit akustyków - kondensatorów w zwrotnicy tez nie słychać. O... i masz babo placek.

I zaraz Cie opierpapierdoli bo mimo, że się z braku czasu nie zarejestrował to czyta  :)

frywolny trucht

Chyba dam radę.  Żona mne kocha, a to podstawa  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 26, 2016, 23:50
Jest tylko jedno ale. Z tego co pamiętam Lutek nic nie słyszy  :o
Mam braciszka?
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ta, pewne przez Tannoy'e zarazek się rozprzestrzenia. Biedny Masza  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jakby co, w Epce takie stoją:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A nie, nie takie. Otake,  jak na dolnym zdjęciu. To się nazywa dual concentric? Mk 3:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Operacja Tannoy rozpoczęta.
Głośnik i zwrotnica wybebeszone.
Robię dokumentację techniczną.
Kondensatory chyba nie najwyższych lotów  ;D

frywolny trucht

Zdjęcia, zdjęcia...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Robię ale czekam teraz na info od Lutka.
Później wszystko powklejam.

MAC

Operacja przebiegła dzięki Lutkowi pomyślnie, pacjenci przeżyli i właśnie są wybudzani z narkozy  ;D

MAC

Jak wyczytałem rok 1980

Jest co wymieniać. Zobaczymy, może kiedyś...
Najgłupsze jest to, że nigdy nie wiadomo w jakim kierunku zmiany pójdą nawet po zastosowaniu trzewi za pierdyliony. W audio nic nie jest oczywiste.

MAC

I serducho


Piterski

Serce na dłoni  :)
Te gołe druciki łączące ścieżki to są te zwory do usunięcia?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Widać, że sporo ludzi kombinuje jednak


MAC

Cytat: Piterski w Maj 27, 2016, 12:04Te gołe druciki łączące ścieżki to są te zwory do usunięcia?


Tak, pokazane kluczem i śrubą.
Już usunięte i złożone do kupy.