Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 12:07Już usunięte i złożone do kupy.
I okazało się że mostkowanie ma czy też nie ma wpływu na dźwięk?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Oczywiście, że nie ma.
Jedyny skutek mostkowania był taki, że obie regulacje (średnie i wysokie) były nieczynne  :o
Lutek mówił, że zrobił to po to żeby nie kusiło przy każdej płycie zmienianie nastawień zwrotnicy.

vasa

Po tygodniu nie kusi :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Wiem.
Miałem podobną możliwość w WLMach.

MAC

Postawiłem je z powrotem na ziemi bo na tych skrzynkach na płyty długo by nie postały.
Jak stoją na samym dywanie to niestety bas sie rozlewa bez kontroli.
Do momentu aż kawosz nie upora się z japońskimi stołkami muszę podskoczyć do drzewnianego sklepu i jakieś przynajmniej kantówki kupić żeby nie stały bezpośrednio na podłodze.

Jakub

Kup betony :)

MAC

A wiesz co... zaraz polecę do piwnicy bo nie wiem czy przypadkiem kilku cegieł klinkierowych nie mam  :o

frywolny trucht

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 12:34Oczywiście, że nie ma.

No ledwo kupił  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 27, 2016, 13:18
Cytat: masza w Maj 27, 2016, 12:34Oczywiście, że nie ma.

No ledwo kupił  :o
[emoji3] [emoji12] [emoji4]

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Tjaa,,, W pierwszej chwili nie załapałem ossochozi  ;D

Dobra, wersja oficjalna. Bez mostków jest zdecydowanie lepiej  ;)

vasa

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 13:26Bez mostków jest zdecydowanie lepiej 
Znaczy mores zna i zachować się umi :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Szykuje się kolejny fajny wątek :D

gratefullde

No właśnie, czas masza na wątek o Twoich Tannoyach :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Myślałem, że to ten  :)

MAC

A więc dokonałem modyfikacji  8)
Z braku czegokolwiek sensownego do postawienia komódek zarąbałem dziecku klocki z Jenga  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 16:41Myślałem, że to ten 


he he, to sorry :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 16:44zarąbałem dziecku klocki z Jenga 
I to jest właściwa postawa rodzicielska.
Najpierw się inwestuje a potem odzyskuje  ;D ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Szkoda, że to do 15"


MAC

Do 10 i 12 też widziałem ale samemu można zrobić upgrade za połowę tego co oni chcą.


Godzina przerwy w słuchaniu bo trafa w monoblokach weszły na krytyczny poziom temperaturowy.
Grają od 9 rano z godzinną przerwą na odmostkowanie zwrotnic.

MAC


frywolny trucht

To inaczej. Jak ci się podoba to co do tej pory usłyszałeś?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

No i rekord świata w tuningu...

stan początkowy



stan końcowy



Koszt części - 12 tysięcy $  :)

http://www.positive-feedback.com/Issue70/duelund.htm

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 27, 2016, 18:48Jak ci się podoba to co do tej pory usłyszałeś?

Jeszcze nie jestem obiektywny. Jeszcze mam za gorącą głowę.
Wszystko mi się podoba ale to amok pozakupowy. Ostygnę przez tydzień czy dwa to będę bardziej wiarygodny :)

MAC

No tak  :)
Widać, że zostały stworzone w analogowych czasach.
Pierwszy raz drapię na nich płyty. No i micha się cieszy jakbym miał 5 lat i dostał hulajnogę i lizaka.
Dobrze, że w pory nie nawaliłem  ;D

MAC

No dobra, nawaliłem  :D
Miło słyszeć w domu, że kontrabas ma więcej niż 2 struny  8)