Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 19:47Miło słyszeć w domu, że kontrabas ma więcej niż 2 struny 

Ma wiecej? O jery ! 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

#201
Cytat: masza w Maj 27, 2016, 18:46








Te rezystory to jakieś nieporozumienie.

Pozdro

miniabyr

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 18:46







Maciek kosz tej zwrotnicy na Crosscap Jantzena to 300 zł sztuka Te na  czerwonych Jantzenach Zcap trochę droższy 400 zl sztuka . No wiem bo siedzę w tym od 2 miesięcy.Nie jest to wcale dużo .Przykład z duelundami to extremum o którym pisałem w swoim watku. Ale widze ,że wszystko przed Tobą.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Masza, zastanów się poważnie nad wywaleniem zwrotnicy na zewnątrz.

Pozdro

MAC

Paweł, Mundorfy i Jantzeny są o równą połowę tańsze niż na stronie ;)
Brałem je na setki więc trochę znam te ceny  :)

miniabyr

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 20:13
Paweł, Mundorfy i Jantzeny są o równą połowę tańsze niż na stronie ;)
Brałem je na setki więc trochę znam te ceny  :)
Ok ja mówię o cenie sklepowej . Mimo to koszt niewielki w porównaniu do Duelunda.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 27, 2016, 20:10
Masza, zastanów się poważnie nad wywaleniem zwrotnicy na zewnątrz.

Pozdro

Na razie nic nie robię ze zwrotnicami bo nie odczuwam takiej potrzeby (przynajmniej jeszcze). Nie mam żarówek wewnątrz - wiem bo dzisiaj sprawdzałem  ;D
Siedzę sobie i słucham i nic mnie nie korci.


MAC

Czy głośniki na zawieszeniu tekstylnym po długim czasie nieużywania wymagają wygrzewania jak nowe?

MAC

Tannoy zawsze kojarzył mi się z suchym graniem. Nic podobnego.

vasa

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 14:59
Czy głośniki na zawieszeniu tekstylnym po długim czasie nieużywania wymagają wygrzewania jak nowe?
Nie zauważyłem takiej potrzeby.
Tyle że u mnie długo to znaczy miesiąc.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Myślę, że te moje znacznie dłużej przeleżały bezczynnie.
Nie wiem, wydaje mi sie, że z dnia na dzień graja głębiej, z większa plastyką, po prostu lepiej.

vasa

Strach pomyśleć co będzie za miesiąc ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie miałbym nic przeciwko  :)

szczemirek

Tannoye SRM12X kupione. Stan sklepowy co cieszy 🍀

MAC

#214
Super!
Gdzie dorwałeś?  :)

szczemirek

UK a dałem 900GBP. Można się było targować ale jak je zobaczyłem to opad szczeny nie pozwolił na asertywne zachowanie. Wyglądają super. Właśnie dotarłem do domu i 5 min. temu podłączyłem. Cała chałupa muzyki! Trzeba się trochę oswoić najpierw ale już czuję, że będziemy kolegami. Jest przestrzeń, jest dół - inny niż jestem przyzwyczajony ale masuje brzuszek. Inny nie znaczy gorszy. Dziwne bo jest go więcej ale narazie jest bardziej "suchy".
Rozmawiałem kawałek ze sprzedającym. Anglik wydawał się bardzo kompetentny. To elektronikiem zajmującym się dżwiękiem i jego zdaniem te głośniki nie potrzebują żadnych modyfikacji zwrotnic.
Pozdrawiam

szczemirek

Jest kawa i jest słuchanie. Jedno pytanie do doświadczonych: Czy stawiać na podstawkach? U mnie żeby głośnik był na wysokości uszu trzeba je dać 20cm wyżej.

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 28, 2016, 18:50Czy stawiać na podstawkach? U mnie żeby głośnik był na wysokości uszu trzeba je dać 20cm wyżej.

:)

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 18:04Optymalny litraż do tego pokoju.
Będą postawione na 20cm stołkach  :D

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=30.msg101927;topicseen#msg101927


szczemirek

[niecenzuralnie] kolacje przypaliłem...

MAC

Daj spokój tej kolacji, foty dawaj  :)

kawosz


gratefullde

Focale sprzedam. Ale mnie wkurzacie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Darek, to są maluchy 12B  :)

12X są odeobinę większe...

12B na pierwszym planie, 12X na drugim.

Jedne z tych tylnych dwóch par graja teraz u mnie  :D




kawosz

Cytat: gratefullde w Maj 28, 2016, 20:30Focale sprzedam
Można dostać nervosa jak się ogląda a co dopiero jak się posłucha ;D

MAC

Cytat: gratefullde w Maj 28, 2016, 20:30
Focale sprzedam. Ale mnie wkurzacie ;)

AnJ, im szybciej, tym lepiej  ;)