Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Piękne są te Tannoy.
Gratulujè Panowie :)

szczemirek

Ja mam WE16AG. Tu jest pewne żródło http://www.ebay.co.uk/usr/tajacobs?_trksid=p2057872.m2749.l2754

Tannoye grają bardzo naturalnie i to mi się podoba. Może średnica nie jest tak wybitna jak w herbatnikach ale dół i całe zrównoważone pasmo powodują, że to granie się podoba.
Dziękuję!

PS. Oj! To podane przeze mnie żródełko WG wyschło chwilowo. Kupowałem od niego parę razy. ;(

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 28, 2016, 22:27Tu jest pewne żródło http://www.ebay.co.uk/usr/tajacobs?_trksid=p2057872.m2749.l2754

To źródło ja odkryłem (chyba) :)

Ale co ja pacze... gość zwinął interes?  :o

szczemirek

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 22:29To źródło ja odkryłem (chyba)
bardzo możliwe :)

jamówię

Za chwilę 16 ga we będą droższe od MITa ;D

gratefullde

WE grają u mnie i cieszą. A wygonily Albedo Air
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 21:53A zaglądałeś co masz w środku?
Nie zaglądałem ale pewnie jest to samo.

szczemirek

A tak z ciekawostek to moje Tannoy'e przyjechały z miasteczka gdzie produkują Quad'y - Huntingdon ;)

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 27, 2016, 20:10Masza, zastanów się poważnie nad wywaleniem zwrotnicy na zewnątrz.

A co zrobić z regulatorami?

vasa

☺😊😀😃😅

I z czego ja się tak cieszę?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Maj 28, 2016, 23:29I z czego ja się tak cieszę?

No przecie nic nie robię  :o
Gra bajka. Tylko jakem te druty w środku zobaczył to mi się przykro zrobiło  ;)

pmcomp

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 23:22
Cytat: pmcomp w Maj 27, 2016, 20:10Masza, zastanów się poważnie nad wywaleniem zwrotnicy na zewnątrz.

A co zrobić z regulatorami?

Ustawić sobie w pozycjach jak najlepiej pasuje, pomierzyć rezystancję i zamienić porządnymi rezystorami o pomierzonych wartościach.
A niepodłączone regulatory zostawić w kszynkach co by dziur nie było. Bo jak będą to się myszy zalengną.

Pozdro

szczemirek

Cytat: vasa w Maj 28, 2016, 23:29I z czego ja się tak cieszę?

;)

szczemirek


MAC

Ale to są inne głośniki i inna zwrotnica.
Zacznę na początku od wymiany drutów. To co tam zobaczyłem przypomina przewody od przedłużacza.
2 żyłowy terminale zwrotnica i 4 żyłowy zwrotnica głośnik.
Oczywiście każdy inny.

szczemirek

Cytat: masza w Maj 29, 2016, 10:52Ale to są inne głośniki i inna zwrotnica.
Zacznę na początku od wymiany drutów. To co tam zobaczyłem przypomina przewody od przedłużacza.
2 żyłowy terminale zwrotnica i 4 żyłowy zwrotnica głośnik.
Oczywiście każdy inny.

"With the availability of original Tannoy schematics, everything looked straight forward. The crossover module received had the label LSU/HF/15/8 and LSU/HF/12/8, meaning suitable for 8 ohms version of either 12 or 15 inch drivers. So far, so good."
Niestety masz rcję.

MAC

Schemat naszej zwrotnicy


szczemirek

Podstawki.
Czas wykonania - 20min.
Koszt - 2 funty za krzesła w sklepie ze starociami.
Zysk - poprawa dżwieku.  ;D :D ;)

MAC

Jaka wysokość? 20cm?

szczemirek

Cytat: masza w Maj 29, 2016, 16:46Jaka wysokość? 20cm?

dokładnie 23cm ;)

MAC

Zupełnie co innego, prawda?
Kombinowałem z różnymi wysokościami i właśnie 20cm wypada najlepiej.

tomasz_pianista

A kombinowaliście z kątem pochylenia?

U mnie, co prawda zupełnie inne kolomny nic nie dało lepszego efektu niż odchylenie o jakieś 5 stopni do tyłu, z resztą tak wyglądały też podstawki do tego modelu.
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Bym się obawiał o dzieciarnię i dość pokaźnych rozmiarów pieseła  :)

szczemirek

Moje są leciutko pochylone.
Następne zadania:
- wymiana gniazd głośnikowych,
- wymiana wygłuszenia,
- wymiana okablowania - i tu prośba: proszę o podpowiedż na jakie kable. Belden? Jesli to jaki? Te orginalne są bardzo kiepskie.

MAC

#274
No to mamy obaj oryginały. I gąbki i druty są u mnie identyczne.
Gniazd nie będę wymieniał bo nie używam w kablach głośnikowych konfekcji (przetestowałem - olbrzymia strata na widełkach i bananach). A poza tym nie chcę niczego zewnętrznie zmieniać. Mają być zachowane w oryginale.

Jak masz je wybebeszone to zobacz czy te poczwórne wtyczki do głośnika są rozbieralne bo ja zapomniałem tego sprawdzić. Czy trzeba postarać się o takie nowe.