Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

Cytat: masza w Maj 29, 2016, 17:20czy te poczwórne wtyczki do głośnika są rozbieralne
I to jest własnie ciekawostka bo u mnie nie ma tych okrągłych, poczwórnych tylko takie bardzo podobne do złączek komputerowych. Widzę, że to niegrzebany oryginał więc musieli robić je w 2 wersjach?!
Kurcze może i ja dam sobie siana z gniazdami ale przewody wymienię bo są paskudy.

lok

Szczemirek a co to za walce za kolumnami. Co to za ustroje i jak sie spisują.


Sent from my iPhone using Tapatalk

szczemirek

Cytat: lok w Maj 29, 2016, 18:10Szczemirek a co to za walce za kolumnami. Co to za ustroje i jak sie spisują.
Rezonatory strojone na pierwszą harmoniczną czyli plik w okolicy 41 Hz. Mam 4 i zrobiły poprawę.

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 29, 2016, 17:42I to jest własnie ciekawostka bo u mnie nie ma tych okrągłych, poczwórnych tylko takie bardzo podobne do złączek komputerowych.

Masz takie same jak u mnie.
Te, o których myślisz miały te najstarsze redy i goldy.

szczemirek

Wygłuszenie jednej kolumny zrobione.
Kabel do wewnątrz zamówiłem - Van Den Hul CS 122 a jakby co to jeszcze jakieś kawałki WE 16 mam też.
Słuchamy  ;D

MAC

#280
Ja wymienię w nich tylko okablowanie i postaram się do tego zdobyć jeszcze kilka metrów cienkiego WE.
Zrobię to tylko z próżności bo w sumie niczego nie chcę w ich brzmieniu zmieniać żeby nie popsuć tego co słyszę  :)

Herbatniki właśnie spakowane i wrzucone do samochodu  :'(

szczemirek

Moje herbatniki zostały dzisiaj sprzedane ;)
Ja nie spodziewam się jakiś spektakularnych zmian po tych paru modyfikacjach, które zrobię. Po prostu te głośniki zasługują na pogłaskanie a i użytkownik będzie zadowolony, że spełnij wobec nich swój obywatelski obowiązek.

MAC

Przetrzepałem eBay od deski do deski w poszukiwaniu WE 16GA.
Ani metra...
A [wulgaryzm] sprzedałem 8 metrów podwójnego przebiegu po kosztach. Debil  >:(

gratefullde

Cytat: masza w Maj 30, 2016, 21:16
Przetrzepałem eBay od deski do deski w poszukiwaniu WE 16GA.
Ani metra...
A [wulgaryzm] sprzedałem 8 metrów podwójnego przebiegu po kosztach. Debil  >:(

Odesłać Tobie WE głośnikowe?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

11ki za grube do środka.
Graj na zdrowie  :)

gratefullde

Cytat: masza w Maj 30, 2016, 21:19Graj na zdrowie 

Dziękuję :)

Musimy potem pogadać. Mam tajny plan... :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Maj 30, 2016, 21:20
Cytat: masza w Maj 30, 2016, 21:19Graj na zdrowie 

Dziękuję :)

Musimy potem pogadać. Mam tajny plan... :D


Andrzejku a może to taki tajny plan jaki ja mam wobec VMS? :))

gratefullde

Cytat: jamówię w Maj 30, 2016, 21:25Andrzejku a może to taki tajny plan jaki ja mam wobec VMS? )

Ciii... tajne plany mają to do siebie, że są ... tajne :)  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Maj 30, 2016, 21:26
Cytat: jamówię w Maj 30, 2016, 21:25Andrzejku a może to taki tajny plan jaki ja mam wobec VMS? )

Ciii... tajne plany mają to do siebie, że są ... tajne :)  ;)



Rozumiem :))

szczemirek

Odezwał się następny "kontakt" tym razem z Irlandii. Ma do sprzedania cuś takiego.
Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać namiary. To Polak zresztą.


MAC

Cheviot HPD315A

szczemirek

Cytat: masza w Maj 30, 2016, 22:11Cheviot HPD315A

W 10! Wygrywasz piłeczkę na gumce i kwiatek.

MAC

HPD315 jest moim zdaniem wolniejszym, bardziej rozlazłym i mniej precyzyjnym głośnikiem niż 3149.
Ma zawieszenie piankowe. I z czasem może się przydarzyć niespodzianka. I jeszcze 89dB.


wojtek41

Masza, jaką skuteczność maja Twoje Tannoye ?   

MAC


BOBSAPP

#295
Ostatnio widzę sporo rozstań z shl5 / po pierwotnym zachwycie.
Nie jest to żadna krytyka z mojej strony tylko obserwacja .

Miałem kontakt zarówno z Tannoy-em jak i z Harbeth-em ale nawiąże do Spendora .
Tannoy posiada swój świat i receptę na dżwięk podobnie jak Harbeth a Spendor nie wymyka się z tego nurtu.
Wydaję mi się że przesiadka z Harbetha na inne kolumny jest spowodowana zbyt małą szybkością w graniu tych głośników.
Narastanie dżwięku jest nieco przeciągane / przy pełnym szacunku do barwy.
Powoduje to oddalanie nas od występu na żywo.
Tannoy w tym aspekcie jest dużo lepszy / dokładając dynamikę o większej skali.

A teraz do sedna Spendor znajduje się gdzieś pomiędzy .
Nie posiada takiego soku na średnicy jak Harbeth ale jest dużo szybszy.
Może jest to spowodowane o 2 dB większą skutecznością a może czymś innym.
Spendor tak szybki i dynamiczny jak Tannoy na pewno nie jest natomiast posiada zrównoważoną / pełną faktur i nie tak wysuszoną średnicę jak papierzak w Tannoy-u.

Tak widzę znudzenie które po zachwycie teraz następuje .
Nie ukrywam że mój zachwyt Spendorem po nastu latach nie ustąpił.
Wszystko to tylko moje spojrzenie na sytuację.
Pozdrawiam zarówno TANNOYOWCÓW jak i HARBECIARZY.


jamówię

Moim zdaniem Twoje obserwacje nie dotyczą ani shl plus,w których tą cechę znacząco poprawiono,ani w P3ESR,które mają obudowę zamkniętą i wymykają się wielu stereotypom. Średnica we wszystkich Harbs jest cudowna i tej cechy zdecydowanie brakuje mi w Spendorach,poza tym bardzo lubię te głośniki a Spendor 100 po prostu uwielbiam.

intenser

BOBSAPP dlatego są 3 firmy a nie jedna  starająca się mixować cechy ww

dla każdego coś wedle potrzeb i upodobań  ;)

BOBSAPP

#298
Plus - nie słyszałem ale z tego co piszą to poprawie uległ bas a ja mówię o ataku średnicy.
To dalej ten sam materiał na  woofer pomimo dopisku 2 / ta sama skuteczność.
Co do P3ESR - słyszałem i podobały mi się ale to zupełnie inna bajka i znaczący postęp prędkościowy a zarazem  braki makro dynamiczne wynikające z braku 20 cm wofera z wyższych modeli Harbeth / Spendor a w Tannoy-u 30 cm...... powodują inny  kompromis i niedosyt w sensie SKALI.
Spendor 100 lubisz powiadasz - chyba dlatego że tam też średnie tony są zamknięte w osobnej autonomicznej obudowie bez BR.

BOBSAPP

#299
Cytat: intenser w Maj 31, 2016, 17:00BOBSAPP dlatego są 3 firmy a nie jedna  starająca się mixować cechy ww

Powód jest banalny / każdy instrument potrzebuje innego rodzaju membrany aby zabrzmiał maksymalnie wiernie.
A tego przeskoczyć się nie da / wyobrażasz sobie ile instrumentów tyle membran w desce....
Na szczęście każdy coś sobie znajdzie...
Coś wysmakowanego oczywiście...