Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Czerwiec 07, 2016, 20:17żeby czysetka miała pilota albo przynajmniej dała sobie go wszczepić.
Z Lebenem 300 też nie jest łatwo.
Jak posłuchałem go po raz pierwszy to stwierdziłem że trzeba ją kupić. Na szczęście mój implant zadziałał i wziąłem go z opcją zwrotu w ciągu tygodnia.
Jak podłączyłem ten piecyk u siebie to miałem minę jak czylatek co mu lizaka zabrali To kompletnie nie przypominało tego co chciałem. Jak poleciałem z twarzą to sprzedawca mnie uświadomił że to coś kompletnie innego, o podobnej nazwie, w tym samym pudełku ale na jakichś telewizyjnych lampach.
Może się zraziłem  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Szczerze przyznam, że nie ogarniam tych wersji czysetek

vasa

Ja też nie.
Ale czuję przez skórę że z XXX wersji tylko jedna jest warta grzechu.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Jeżeli mogę coś zasugerować, to gdybyś miał okazję podłączyć Tannoye do czegoś na lampach 845 lub 211 to nie broń się :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2016, 20:14
Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:04No choć w skrócie
W skrócie.
Za używanego trzeba dać ok 4000EUR, czyli ok 20kzł. Jest to uczciwy wzmacniacz lampowy grający pełnią pasma ze sporym basem. Ale brak w nim tej lebenowej magii którą słyszałem z małej 300 (nie pamiętam oznaczenia ale to była jakaś limitowana seria chyba na EL84)
Zdania słuchających były dość podzielone. Dla mnie było za mało dokładne, innym podobała się barwa i głęboki oddech z dołu.
Za takie pieniądze znalazłbym coś bardziej podchodzącego.


Słyszałem podobnie...CS300 nie ma pary,to raptem 16 bardzo uczciwych watt,ale jest to tak czarujący i urzekający piecyk,że warto poszukać mu odpowiedniego partnera,potem już tylko słuchanie zostaje :)

MAC

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2016, 20:35Jeżeli mogę coś zasugerować, to gdybyś miał okazję podłączyć Tannoye do czegoś na lampach 845 lub 211 to nie broń się :)

Zapewniam, że GM70 w żadnym calu im nie ustępują. W dodatku sterowane przez 300b :)
Zresztą te lampy (GM70, 845 i 211) prezentują zbliżony, zupełnie nie lampowy a bardzo dynamiczny sposób grania. Znam je doskonale.

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 07, 2016, 20:28
Szczerze przyznam, że nie ogarniam tych wersji czysetek



Ale to jest proste,poprzednie wersje CS300 miały w końcówce el84,w wersji X były Mullardy,które bardzo szybko wyszły,więc Taku-San powołał do życia wersję XS, na Sovtekach i na tych lampach w odniesieniu do Mullarda,był to krok w bok i pewnie vasie przydażył się właśnie taki kejs. Obecna wersja to CS 300F na zupełnie innych żarówkach,nie można tam wsadzić żadnej mutacji el84, jest inny układ i moim zdaniem a pisałem o tym wielokrotnie,jest to najlepsza inkarncja tego modelu,podkreśla to z resztą wielu osłuchanych ludzi. Do ponadprzeciętnej barwy,muzykalności i tego charmu,z którego mały Leben jest znany,doszedł,PRaT i spory dół,na którego deficyt cierpiały poprzednie wersje i to jak do tej pory cała historia :)

vasa

Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:37to raptem 16 bardzo uczciwych watt,ale jest to tak czarujący i urzekający piecyk,że warto poszukać mu odpowiedniego partnera
Te uczciwe waty są zupełnie wystarczające do napędzenia Tannoya z jego dobrą, >90dB, skutecznością i uczciwą 8 ohmową impedancją. SET-y na 845 mają podobną moc i też w zupełności wystarczają.
Do GM-ek jakoś się jeszcze nie dobrałem ale jak się trafi okazja to na pewno posłucham.
Przecież w końcu trzeba będzie piecyka wymienić :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2016, 20:45
Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:37to raptem 16 bardzo uczciwych watt,ale jest to tak czarujący i urzekający piecyk,że warto poszukać mu odpowiedniego partnera
Te uczciwe waty są zupełnie wystarczające do napędzenia Tannoya z jego dobrą, >90dB, skutecznością i uczciwą 8 ohmową impedancją. SET-y na 845 mają podobną moc i też w zupełności wystarczają.
Do GM-ek jakoś się jeszcze nie dobrałem ale jak się trafi okazja to na pewno posłucham.
Przecież w końcu trzeba będzie piecyka wymienić :o


Też tak uważam,ale kiedyś wparował tu bubusia i stwierdził,że Leben nie pociągnie Maćkowych Tannoy,może ma rację?nie wiem :)

MAC

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2016, 20:45Do GM-ek jakoś się jeszcze nie dobrałem
Skontaktuj się z Piwowarczykiem.
Na bank przyśle Ci swoja integrę na GM70.
Słuchałem, zacny piec.

vasa

Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:45pewnie vasie przydażył się właśnie taki kejs.
Być może.
Wynika z tego że trzeba będzie jeszcze ściągnąć do posłuchania tą efkę.
Bardzo bym się cieszył gdyby zagrały tak jak ta wersja której słuchałem jako pierwszej.
Cytat: masza w Czerwiec 07, 2016, 20:48Skontaktuj się z Piwowarczykiem.
Mam z nim na pieńku :(
Już kilka razy prosiłem go o pomoc i olał mnie zupełnie.
Jak wydam synów i trochę ich ustawię to pogadam z LAR-em.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:45Obecna wersja to CS 300F na zupełnie innych żarówkach

Na tych "telewizyjnych" właśnie - 6197. W sumie nie ma chyba drugiego komercyjnego wzmacniacza audio na tych lampach. Stosowano je przede wszystkim w sprzęcie pomiarowym, takim jak np. oscyloskopy. Tanie jak barszcz (to akurat zaleta).

Pierwsze dwie wersje miały el84, najpierw NOSy mullarda a potem sovteka.

jamówię

No właśnie pomiarowy,bo w tv to były tylko lampki w p660 odpowiadające za soft start
Fajne lampki,mają atramentowe tło i sporego kopa,lampy w pre mają natomiast świetną mikrodynamikę. Ja jestem zachwycony :D
Co do cen,to w eter takie tanie nie są...


jamówię

Cytat: Jakub w Czerwiec 07, 2016, 21:03
Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 21:01Co do cen,to w eter takie tanie nie są...

Heloł, $2.49 za sztukę. Można tego wagon kupić i podobierać w kwadry.

http://www.ebay.com/itm/NOS-JAN-GE-6197-6CL6-BLACK-PLATE-AUDIO-TUBE-NEW-IN-BOX-SAME-DATE-PRODUCTION-/121889899532?hash=item1c6134440c:g:IkMAAOSwAYtWM8yr



Otóż to :) dlatego pisałem w eter,ja taki zapasik już mam i grania na 30:)

intenser

#365
Cytat: jamówię w Czerwiec 07, 2016, 20:47Leben nie pociągnie Maćkowych Tannoy

bo nie da rady, 300xs i F wypróbowane na odpowiednio na GRF i Devon + Glenair
tannoye pomimo nominalnej niby wysokiej skuteczności potrzebują większego amperażu ale jak pisałem wcześniej by być uczciwym wobec malucha to na podobnie sytuowanych elektrycznie Altecach zapierdalało aż miło

MAC

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2016, 20:52Mam z nim na pieńku :(
Już kilka razy prosiłem go o pomoc i olał mnie zupełnie.

Już od kilku osób słyszałem, że kompletnie olewa i nie wspiera użytkowników wzmacniaczy WT a zajął się czepaniem kasy z gieemek i tych wielkich monobloków.

vasa

Cytat: masza w Czerwiec 07, 2016, 21:57słyszałem, że kompletnie olewa i nie wspiera użytkowników wzmacniaczy WT
Ano sama prawda.
Ja już nie chcę żeby mi coś robił. Ale wskazanie źródła zakupu i typu trafa sieciowego też jest ponad jego siły.
Mam w dupie biznesy z taką firmą.
Swoją drogą gdybym miał ochotę na wzmacniacz na GM i spotkał się opinią o marnym serwisie pogwarancyjnym to byłoby to
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Masza, Twoje GM to te same, które grały u Piotra?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Prawie takie same.
Ten sam stwórca (Waldek) i ta sama topologia. Piotrek miał jakieś wypaśniejsze trafa z tego co wiem.

vasa, wzmacniacze Waldka są sporo tańsze od Ampli a na serwis narzekać nie można. Waldek to cholernie skromny i porządny facet. Pomoże w razie czego w nocy o północy.

elem

Kapitalnie to u Piotra grało. Jaki jest koszt  circa about?  Może byc na PW jeśli to tajemnica handlowa.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Tajemnicą to nie jest. Jakieś dwa miesiące temu kolega Waldka pytał.
Monobloki na standardowych kondensatorach 13k, na Duelundach (takie jak moje) 15-16k i pre do tego (świetne, klon Lamma) 5k.
Czyli komplet na Duelundach 20k a Amplifona integra z tego co kiedyś czytałem na AS 27k.
I w Waldka monoblokach masz drivery na 300b a to o wiele fajniejsze m.z. granie niż z samych GM70.

kawosz

A pochodzić troszkę po pokoju  ;D a nie tylko w fotelu siedzieć  ;) . Od czasu technicsa a to ponad rok nie mam pilota we wzmakach i daje się z tym żyć . To kwestia przyzwyczajenia .
ps. Przecież dopiero co zmieniałeś wzmacniacz  :o
ps.2 Patrząc z boku na siebie zaczynam się bić w piersi bo jest mi znane doskonale takie zachowanie  ;D

MAC

Darek, ale ja potrzebuję do biura. Tam musi być pilot.

kawosz

A to co innego sorka już myślałem że w domu chcesz zmienić .