Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

z ciekawosci, takie wiekowe Tannoyki to nadają się do grania z chinska lampa takich rzeczy jak rock i mocniej? czy to inna szkola ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Czerwiec 08, 2016, 10:41takie wiekowe Tannoyki to nadają się do grania z chinska lampa takich rzeczy jak rock i mocniej?
One sie nadaja do rock i mocniej ale to raczej nie z lampa a z tranzystor.
Chyba że chinska lampa mocna jak smok
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Czerwiec 08, 2016, 11:05Chyba że chinska lampa mocna jak smok
Albo jak przyczajony tygrys

moon

Cytat: vasa w Czerwiec 08, 2016, 11:05
Cytat: moon w Czerwiec 08, 2016, 10:41takie wiekowe Tannoyki to nadają się do grania z chinska lampa takich rzeczy jak rock i mocniej?
One sie nadaja do rock i mocniej ale to raczej nie z lampa a z tranzystor.
Chyba że chinska lampa mocna jak smok

cale 2x 32W:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

One mają wysoką skuteczność spokojnie starczy  :)
Mają chyba nawet większą niż te nowe konstrukcje

moon

a jakis model warto brac pod uwage z budzetu 1k PLN czy nic ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

To co masz może starczyć. Będziesz dumał jak nie starczy :)
U liana Tannoy Arden są zasilane jakąś mikrą lampką TRI i to tak napieprza, że włosy wyrywa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: moon w Czerwiec 08, 2016, 11:11cale 2x 32W:)
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 08, 2016, 11:37to tak napieprza, że włosy wyrywa.
Wystarczy.
Ale dla bezpieczeństwa zaleca się ogolenie na gładko
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Widzę, że Lutek w końcu dał się namówić na rejestrację :)
Bez wątpienia będzie to istotna wartość dodana dla tego wątku  8)

MAC

Z czystej ciekawości policzyłem ile by kosztował upgrade moich zwrotnic na Duelundach

Cewki Duelund WAX Copper foil Coils


Kondensatory Duelund CAST/PIO Copper


Rezystory Duelund CAST Resistors




27,5k PLN za dwie zwrotki...
  ;D ;D ;D

szczemirek


miniabyr

Spróbuj z Miflex'em będzie znacznie taniej ,choć nie tanio. ;D >:(  1,5 uF ich sztandarowego kondensatora kosztuje 390 zł/netto  a wartośc 4,7 uF 990 zł netto .  10 uF -wolę niewiedzieć ! :o http://audiomiflex.pl/12-kondensatory-audio
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 09, 2016, 18:10Widzę, że Lutek w końcu dał się namówić na rejestrację
Witam Kolegow !
Zarejestrowalem sie, bo tak czytam, ze piszecie o wzmacniaczach do Tannoy-i, wiec chcialbym polecic posluchanie lampowego Cayina A88T w PP. Jesli nie bedziecie miec okazji, to zapraszam do siebie, jesli ktos z Was mialby ochote posluchac moich kolumn DIY na tych samych glosnikach 12-to calowych, ktore siedza w SRM-ach ale w wiekszych obudowach napedzanych wlasnie tym Cayin-em.   

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 10, 2016, 19:45Z czystej ciekawości policzyłem ile by kosztował upgrade moich zwrotnic na Duelundach

Duelund rezystory produkuje z rysikow stosowanych w zwyklych olowkach technicznych. Po co przeplacac - lepiej zrobic samemu takiego Duelunda za grosze.

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?46799-Duelund-What-do-you-get-for-the-obscene-money

Zauwazcie napis na rysiku grafitowym z oryginalnego ich rezystora: "Faber Castell" - producent olowkow :-)))

http://www.troelsgravesen.dk/graphite.htm

Jakub

Czym się objawia "lepszość" tych rezystorów grafitowych?

Lutek

Dzisiaj znajomy do mnie zadzwonil i prosil, abym obnizyl cene jego kolumn DIY az o 600 zl i przed chwila to zrobilem - potrzebuje na remont samochodu.

miniabyr

Cytat: Jakub w Czerwiec 10, 2016, 22:22
Czym się objawia "lepszość" tych rezystorów grafitowych?
Łagodnością  . Dosłownie .Jak zamienisz takiego grafitowego Duelunda  na zwykły ceramiczny ,to prędko docenisz grafit. Ceramiczny "drze " ryja i  ma "chropowatość" w brzmieniu.  Jak raz usłyszysz to będziesz wiedział o czym piszę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

W sumie prosto się robi takie rezystory. Póki co, nie mam jak przetestować, bo nie mam rezystorów w zwrotnicy.

vasa

Cytat: Jakub w Czerwiec 10, 2016, 22:38W sumie prosto się robi takie rezystory.
Ciekawe czy twardość grafitu ma przełożenie na reprodukcję basu  :D :D :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Cytat: Jakub w Czerwiec 10, 2016, 22:38
W sumie prosto się robi takie rezystory. Póki co, nie mam jak przetestować, bo nie mam rezystorów w zwrotnicy.


Nie tak prosto. Sztuką jest połączyć przewodnik wyprowadzenia z grafitem. To nie takie proste jak ma być dobrze zrobione.

MAC

Cytat: Lutek w Czerwiec 10, 2016, 21:57
Cytat: masza w Czerwiec 10, 2016, 19:45Z czystej ciekawości policzyłem ile by kosztował upgrade moich zwrotnic na Duelundach

Duelund rezystory produkuje z rysikow stosowanych w zwyklych olowkach technicznych. Po co przeplacac - lepiej zrobic samemu takiego Duelunda za grosze.

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?46799-Duelund-What-do-you-get-for-the-obscene-money

Zauwazcie napis na rysiku grafitowym z oryginalnego ich rezystora: "Faber Castell" - producent olowkow :-)))

http://www.troelsgravesen.dk/graphite.htm

Ciekawa sprawa. 120 zł za... ołówek  :o
Strach pomyśleć z czego robią kondensatory  :)

MAC

Cytat: pmcomp w Czerwiec 11, 2016, 02:07Nie tak prosto. Sztuką jest połączyć przewodnik wyprowadzenia z grafitem. To nie takie proste jak ma być dobrze zrobione.

Bez przesady. Nie jest to żadne rocket science...





Lutek

Cytat: Lutek w Czerwiec 10, 2016, 22:23Dzisiaj znajomy do mnie zadzwonil i prosil, abym obnizyl cene jego kolumn DIY az o 600 zl i przed chwila to zrobilem - potrzebuje na remont samochodu.
Zapomnialem podac linka jakby ktos byl zainteresowany:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/226508.php

MAC

Namawiam gratefullde żeby podjechał i posłuchał.
Daleko w końcu nie ma.


Lutek, czytałeś posty o wytłumieniu?
Czym i jak wytłumiałeś swoje samoróby?

Lutek

> masza
Nie chcialem bawic sie w eksperymenty i identycznie jak w oryginalnych SRM-ach, tyle, ze w oryginalach jest gabka grubosci chyba 2,5 cm, a ja dalem 3 cm - kupilem taka o wiekszej gestosci. To bylo dawno i nie pamietam jakie oznaczenie bylo tej gestosci ale chyba trzecia gestosc od dolu (od tej najrzdszej liczac).