Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

Acha..., no i mata bitumiczna.

MAC

Z grubością gąbki to moim zdaniem nie ma co przesadzać bo się pojemność zakłóci. Można spróbować właśnie z gąbką o większej gęstości i chyba te maty wytłumiające na drewno pod gąbkę nie byłyby głupie. Sam mówiłeś, że grubość obudów a zarazem ich sztywność nie powala.
Dodatkowego filcu bym nie dawał.

O okablowanie wewnętrzne nie będę Ciebie pytał  ;D

MAC

Cytat: Lutek w Czerwiec 11, 2016, 12:23
Acha..., no i mata bitumiczna.

Ano właśnie.

Lutek

Powiadaja, ze komory b.r. nie lubia zbyt obfitego wytlumienia.
Oryginalne SRM 12X sa wykonane z plyty wiorowej 18 mm, a wzmocnienia wewnetrzne, to tylko klocek bukowy 40x40mm na sciance przedniej i tylnej i polaczone sa one deseczka dla wiekszej sztywnosci tych scianek - co widziales w swoich -  natomiast w mniejszych modelach SRM nie ma zadnych wzmocnien.
Co do okablowania, to dalem oryginalne kabelki tannoy-owskie z oryginalnymi wtyczkami do gniazd glosnikow.

MAC

Wyciągając zwrotnicę zobaczyłem, że ten klocek (dusza  ;) - analogia do instrumentów smyczkowych  :D ) jest przykręcony czterema drzewowkrętami. Myślałem, że sobie sprawę ułatwię, wykręcę i wyjmę. Gdzie tam! On jest jeszcze oprócz wkrętów przyklejony. Ciężko wymienić wytłumienie z tym klockiem na środku.

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 12:30O okablowanie wewnętrzne nie będę Ciebie pytał 
Niedobrze, ze nie ma mozliwosci edycji wpisow  ! :-(
Od zwrotek do terminala sa zas: jedna zyla, to drut z czystego stebra, a dluga to drut miedziany posrebrzany (tzw. srebrzanka) o srednicy 0,5 mm, co daje przekroj 0,2 mm2. Kabelki glosnikowe i IC wykonane sa z z tych camych dprzewodow solid core.

MAC

Ale piszesz teraz o swoich kolumnach a nie standardowym okablowaniu w SRMach?


Jest możliwość edycji własnego wpisu (MODYFIKUJ prawy górny róg wpisu) tylko ograniczony w czasie. Nie wiem ile minut.

jamówię

maszka,Ty jesteś zachwycony swoimi Tannoy,więc nic Stary nie ruszaj,skoro grają zachwycająco,niech grają,lepsze zawsze jest wrogiem dobrego

MAC

To prawda ale to jezd jak ankoholizm. Swędzidupstwo nieuleczalne  ;D
Zwrotnicy nie zamierzam dotykać oprócz tego co już zrobiłem czyli odspawania mostków. A i tak słucham na neutralu  ;D
Wymiana wytłumienia nic im nie powinna zaszkodzić tym bardziej, że jak kukałem w środek przy wyjmowaniu zwrotnicy to te stare gąbki nie pokrywają w 100% ścian kolumny.

jamówię

Powiem Ci tak,przez te wszystkie lata audiocholizmu,jak przytargałem do domu coś co nie pozwalało mi usiedzieć,zawsze musiałem to potem ze stratą sprzedawać,jak przytargałem coś co mnie zatykało na starcie i próbowałem to "poprawiać"zawsze,ale to zawsze wracałem do punktu wyjścia,teraz też nie wyobrażam sobie poprawiania Alanowych zwrotek,bo granie z Harbetha,po prostu jest dla mnie w punkt,mimo swoich ograniczeń :)
Zostaw jak jest i słuchaj muzy i  nie dewastuj tych kołków ;D

MAC

No właśnie jakby mi coś przeszkadzało to bym już z lutownicą w zwrotnicy siedział. Kompletnie nic mnie w dźwięku nie niepokoi. Myślę tylko o wymianie wytłumienia bo te 35 letnie gąbki widzę, że zaczęły tu i ówdzie zmieniać swoje pierwotne położenie.

Tak czy siak, niczego w nich nie dotknę (nawet wytłumienia) póki kawosz nie zrobi do nich stojaków bo to zupełnie inne odbieranie muzyki będzie. Oczywiście mam na myśli zmiany związane ze zmiana wysokości kolumny a nie czarodziejskiego wpływu rąbanej przez rusałki antywibracyjnej dębiny w noc świętojańską  :D

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 14:05
No właśnie jakby mi coś przeszkadzało to bym już z lutownicą w zwrotnicy siedział. Kompletnie nic mnie w dźwięku nie niepokoi. Myślę tylko o wymianie wytłumienia bo te 35 letnie gąbki widzę, że zaczęły tu i ówdzie zmieniać swoje pierwotne położenie.

Tak czy siak, niczego w nich nie dotknę (nawet wytłumienia) póki kawosz nie zrobi do nich stojaków bo to zupełnie inne odbieranie muzyki będzie. Oczywiście mam na myśli zmiany związane ze zmiana wysokości kolumny a nie czarodziejskiego wpływu rąbanej przez rusałki antywibracyjnej dębiny w noc świętojańską  :D


Dokładnie! :)

gratefullde

Jestem podobnego zdania. Jak swędzi, poproś żonę, one wiedzą jak pozbywać się natrectw ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Spokojnie, nic nie swędzi  8)

Lutek

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 13:45Ale piszesz teraz o swoich kolumnach a nie standardowym okablowaniu w SRMach?

Pisalem oczywiscie o swoich, bo przeciez wyzej napisalem:
" Co do okablowania, to dalem oryginalne kabelki tannoy-owskie z oryginalnymi wtyczkami do gniazd glosnikow. "


MAC

Czyli te srebrne i posrebrzane przewody są oryginalne z SRM?

Lutek

Nie..., oryginalne Tannoy-a sa od zwrotek do glosnikow, natomiast od zwrotek do terminali glosnikowych, kabelki glosnikowe i IC to te srebrne i posrebrzane.

MAC

#417
OK. Teraz rozumiem.

Nie wiem czy te kostki na przewodzie do głośnika to można jakoś zdemontować bez jej uszkodzenia czy lepiej szukać nowych w przypadku chęci zmiany okablowania?




Lutek

Nacisnij blaszke sprezynujaca wewnatrz kostki i jednoczesnie delikatnie ciagnij za przewod. Aby wlozyc z powrotem wystarczy wcisnac od strony przewodu az blaszka (styk) wskoczy w swoje gniazgo.

MAC

Właśnie znalazłem jak to działa :)


Lutek

#420
No i juz wszystko wiesz - mozesz kazdy wtyk wyciagnac i z powrotem wlozyc.
A jak te fotki znalazles ? Co wpisales w Google ?

Lutek

Na Twoim miejscu nic bym nie ruszal (moze ewentualne poeksperymentowal z wytlumieniem). Te kabelki sa calkiem ok - chyba posrebrzane. Jak kiedys w przyszlosci zechcesz sprzedac, to pamietaj, ze potencjalni kupcy nie lubia jak cos bylo grzebane - zmieniane - w oryginalnym sprzecie i trzeba bedzie powaznie obnizyc cene aby sprzedac. Wymiana kabelkow absolutnie nic nie zmieni w dzwieku. A co do wytlumienia , to mozesz poeksperymentowac ale i tak radzilbym zostawic oryginalne gabki i przechowac gdzies w ciemnym miejscuj, a przed sprzedaza z powrotem wlozyc. O..., jak chcesz poeksperymentowac i zakosztowac prawdziwych zmian dzwieku, to pobaw sie z innymi zwrotkami ale na tanich komponentach abys sie zorientowal jakie one wnosza zmiany.

MAC

Cytat: Lutek w Czerwiec 11, 2016, 20:56A jak te fotki znalazles ? Co wpisales w Google ?

Są z eBaya. 80 zł za taką kostkę chcą :)

Lutek, kiedyś zrobię tylko poprawę wytłumienia. Teraz mi się nie chce przerywać ich słuchania  :D

jamówię

Cytat: Lutek w Czerwiec 11, 2016, 21:09
Na Twoim miejscu nic bym nie ruszal (moze ewentualne poeksperymentowal z wytlumieniem). Te kabelki sa calkiem ok - chyba posrebrzane. Jak kiedys w przyszlosci zechcesz sprzedac, to pamietaj, ze potencjalni kupcy nie lubia jak cos bylo grzebane - zmieniane - w oryginalnym sprzecie i trzeba bedzie powaznie obnizyc cene aby sprzedac. Wymiana kabelkow absolutnie nic nie zmieni w dzwieku. A co do wytlumienia , to mozesz poeksperymentowac ale i tak radzilbym zostawic oryginalne gabki i przechowac gdzies w ciemnym miejscuj, a przed sprzedaza z powrotem wlozyc. O..., jak chcesz poeksperymentowac i zakosztowac prawdziwych zmian dzwieku, to pobaw sie z innymi zwrotkami ale na tanich komponentach abys sie zorientowal jakie one wnosza zmiany.


Ciągle Mu to mówię :)

szczemirek

Ruszone  ::) ;D